Gitara ... objedinjena tema

koliko je to dok se naviknesh? :) a, koliko je to dugo ako ne svirash? :P

Meni se dešava da ne uzmem gitaru u ruke po par meseci. :) A za to prvo pitanje... Ne bih ti znao reči. Samo budi uporan i piči. ;)

Kažu da je najpametnije napraviti pauzu kad osetiš bol u jagodicama. Ne bih znao iz prakse jer sam tvrdoglav ko mazga. Uzmem gitaru i pičim po pentatonici (jedna od retkih skala u mom repertoaru) sve dok fizički više ne mogu da tamburam. :)

Do skoro sam tamburao samo za svoju dušu, a onda sam shvatio da tako ne može. Ili sviraš ili ne sviraš. :) Pogotovo ako si pukao pare na kvalitetniju gitaru. Tako da u poslednje vreme se to malo menja. Ali polako i mic po mic. Možda napokon i naučim da sviram to čudo.
 
Ali polako i mic po mic. Možda napokon i naučim da sviram to čudo.

Mislim... Stvarno naučiti. Pravi gitarista poznaje gitaru u notu, poznaje muzičku teoriju iza onoga što svira, u stanju je da reprodukuje svaki ritam koji čuje i sposoban da je da solira na svaku pesmu - bez obzira na ritam, melodiju, tonalitet i vrstu muzike. Posle godina sviranja za svoju dušu imam ponešto osnova iz svega pomenutog, ali sam daleko od tog pojma. :)
 

Back
Top