Saudijska Arabija

Micimacko

Poznat
Poruka
9.853
Ćao ljudi! Da li je neko bio u Saudijskoj Arabiji i koja iskustva ima?Znam da je jako teško dobiti vizu, pošto turistička viza za tu zemlju i ne postoji, a za žensku osobu je sve dvostruko teže.Pa ako neko ima iskustva sa tom zemljom, bila bih veoma zahvalna da podeli sa mnom!
 
ne idem tamo da radim, već sam se udala za Saudijca, pa sad čekam da se srede papiri..kaži mi da sam luda, mnogi su mi rekli, ali šta mogu kad se zaljubila...samo sam želela da saznam ako iko sa ovih prostora ima iskustva sa tom zemljom...znam znam znam...žene imaju uskraćena prava, sve mi je jasno, o tim stvarima sam se dobro informisala, no ja sam ti veoma odlučna i tvrdoglava osoba,pa mogu da se izborim sa stvarima...nego ipak je dobro čuti neke stvari iz prve ruke..
iko?????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
PAAAAAAA, Znas kako.
Nemas slobode. Nema ti ici nigde sama. Moras da se lepo umotas u crno. Nema kafica, alkohola, kina ili icega sta predstavlja zabavu. Nema vozenja auta. Sta ti dragi kaze, tako ima da radis. Zakon je uvek protiv tebe da li da si kriva ili ne.
Ima puno peska, vrucine ali i plaza na kojima neces smeti da se skines ili kupas.
Ako pogledas nekog muskarca, pa moze da ti sledi bicevanje.
Osim toga sve ostalo ce valjda biti ok.
Srecno :)
 
hahaha, hvala ti puno na ohrabrujućim rečima...inače u planu nam je da se za koju godinu preselimo za Dubai, ali prvo moj muž mora sav svoj biznis da prebaci iz Rijada za Dubai, pa to ne ide baš tako za čas posla..a dotle ćemo izdržati...hvala Bogu imamo skladan brak, baš smo se lepo našli, pa mislim da nećemo imati problema, no uvek se mogu iznenaditi...
 
Nemam absolutno nikakvih problema da neko se venca sa osobom druge vere.
Sve to postujem i zelim ti srecu u zivotu.
Kada kazem da niko normalan ne bih isao tamo, mislim da je zivot u KSA ravan nuli. Nema onoga nacina zivota kao sto sam ja navikao i sto su navikli mnogi ljudi iz sveta a pogotovo ljudi iz Srbije.
Nadsky,
Ako si proveo 20 godina tamo, nemoj molim te da mi kazes da si to uradio zato sto si voleo tu zemlju i taj nacin zivota a ne zbog financija. Da si uzivao u Diskotekama, barovima, voznji autom i gledanjem filmova u kinu. Osim ako si isao u posetu Meki svaki dan (Znas na sta mislim) onda je to druga prica.

Zia,
Ja se nadam da ces biti zadovoljna i zelim ti najbolje.
Verujem da ce da te tretira bolje nego sto bih neko iz Srbije samo sto nevolim tamo sto zene nemaju slobodu koju imaju u ostalim drzavama sveta.Ali ako se selis u Dubai za koji mesec, onda je to sve ok.
 
strasno, morala sam da se sad umesam i kazem nesto.ne postoji sa njima nikakva ljubav.ako devojko nisi procitala trilogiju o princezi Sultani molim te procitaj je.mislim da ce ti biti, bar malo toga u glavi gde ces ti da ides.Prvi deo je ``Princeza Sultana`` drugi je ``Kceri princeze Sultane`` i treci ``Krug princeze Sultane``.istinita prica jedne od princeza, njihove kraljevske porodice.zelim ti sve najbolje ali samo pomisli koje vere ce ti biti deca i koliko neces imate svoje JA tamo.
 
ne idem tamo da radim, već sam se udala za Saudijca, pa sad čekam da se srede papiri..kaži mi da sam luda, mnogi su mi rekli, ali šta mogu kad se zaljubila...samo sam želela da saznam ako iko sa ovih prostora ima iskustva sa tom zemljom...znam znam znam...žene imaju uskraćena prava, sve mi je jasno, o tim stvarima sam se dobro informisala, no ja sam ti veoma odlučna i tvrdoglava osoba,pa mogu da se izborim sa stvarima...nego ipak je dobro čuti neke stvari iz prve ruke..
iko?????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Imao sam drugaricu koja je odrasla u Kuvajtu.
Nije joj palo na pamet da se udaje za lokalne, jer ih predobro poznaje.
Nisu to toliko predrasude.
Vidim da olako prelazis preko onoga sto ti ljudi dobronamerno kazu, a to sto si odlucna i tvrdoglava tamo moze da ti donese samo probleme i to velike.
Tvoj muz je ovde jedan covek, medju svojima....bojim se da ne postane potpuno drugi.

Sta da ti kazem.
Ti si vec odluchila.
Sve najbolje
 
Evo,i ja da se umesam.Koliko god mislila da si najpametnija i da ce u tvom slucaju biti drugacije,da je on drugaciji...to su gluposti.Njima je vera oblikovala umove i zivote,na drugaciji nacin gledaju na svet.Savetovala bih te da jos malo razmislis.
 
Evo,i ja da se umesam.Koliko god mislila da si najpametnija i da ce u tvom slucaju biti drugacije,da je on drugaciji...to su gluposti.Njima je vera oblikovala umove i zivote,na drugaciji nacin gledaju na svet.Savetovala bih te da jos malo razmislis.

Kakve gluposti! Kao da su nasi umovi i pogledi na svet bolji. Kao da postoji neki kolektivan pogled na svet
 
hvala ti na napomeni o knjigama, odmah posle izlaska iz štampe već sam ih pročitala...žao mi je što postoje predrasude o ljudima...u svakoj naciji ima nas svakakvih, i dobrih i loših...

postoje predrasude ali i real nije baš tako lep....iz iskustva ali nikada nisam bila spremna da živim na Bliskom istoku....otići u goste je jedno a živeti drugo...naravno,važno je i koja je zemlja u pitanju....ti si upala u najtežu....
neka ti je sa srećom...
 
Kakve gluposti! Kao da su nasi umovi i pogledi na svet bolji. Kao da postoji neki kolektivan pogled na svet

Napisala sam to zato sto znam o cemu govorim.

Nasi pogledi na svet(iako smo jos uvek zaostali) su MNOGO bolji.
Inace ne bih globalizovala toliku grupu ljudi,ali u ovom slucaju 90% njih razmislja ISTO(mislim na bitne stvari,ne sitnice,naravno)

Ne znam da li si ikada bio u nekoj zemlji gde je vecinsko stanovnistvo muslimansko,ako nisi-toplo preporucujem da posetis neku.Bices srecan sto si ovde.
Tamo ni muskarci ni zene nisu srecni.

Ma,da ja ne duzim vise....mogla bi da beskonacno pisem na tu temu.
Posto vecina ljudi ne voli da prizna greske,isto koliko ne vole da menjaju misljene...nema bas mnogo svrhe.
 
Ja sam živela u Sirji, i pored toga što je to najtolerantnija muslimanska zemlja u kojoj ne vlada šerijatski zakon, nisam se najbolje snašla. Ljudi su jako gostoprimivi i mnogo pošteniji od nas, ali glavna zabava je ispijanje čaja u parku. Nije to za nas. Šta onda reći za Saudijsku Arabiju...
 
Ja imam iskustva sa SA i mislim sve najgore. Kada si im potreban zbog biznisa ili ako si Amerikanac, pravila su drugacija. To je najodvratniji narod na svetu. U sred Rijada imate kvartove koji su ogradjeni i u koje Saudijci ne mogu da udju, a tu smo se mi svrckali kako smo hteli. Inace, ja sam dosla u SA iz Izraela, pa vi onda vidite, koliko je to opasno. Ako nekog nesto zanima, slobodno neka pita, ali moji utisci o SA je sve najgore, najlicemerniji, najzatucaniji primitivci na svetu.
 

Back
Top