АПЕЛ НЕВЛАДИНИХ ОРГАНИЗАЦИЈА УПУЋЕН БОРИСУ (ЈЕЛЦИНУ) ТАДИЋУ!
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: АПЕЛ НЕВЛАДИНИХ ОРГАНИЗАЦИЈА УПУЋЕН БОРИСУ (ЈЕЛЦИНУ) ТАДИЋУ!

Zainteresovan član Кртица (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano АПЕЛ НЕВЛАДИНИХ ОРГАНИЗАЦИЈА УПУЋЕН БОРИСУ (ЈЕЛЦИНУ) ТАДИЋУ!

APEL NVO PREDSEDNIČKOM KANDIDATU BORISU TADIĆU

Konferencija za novinare

28. 01. 2008. godine

Biljana Kovačević - Vučo, Komitet pravnika za ljudska prava pročitala je Apel predsedničkom kandidatu Borisu Tadiću.

''Članstvo u EU jeste jedini put demokratizacije Srbije i njene demokratske budućnosti. Od nas zavisi koliko će taj proces trajati. Budući da zastupamo evropske vrednosti i put modernizacije Srbije, Srbiju kao otvorenu zemlju, kao zemlju u Evropi - zahtevamo jasne poruke predsedničkog kandidata Demokratske stranke, Borisa Tadića u pravcu politike za koju se zalažemo. Sedamdeset odsto građana i građanki se izjašnjava za Evropu i zato predsednički kandidat Tadić ima obavezu da zastupa težnje upravo tih građana i građanki.

Nedovoljno jasne poruke Borisa Tadića i njegovi brojni ustupci snagama koje otvoreno istupaju protiv integracije Srbije u Evropu, mogu dovesti do apstinencije upravo onih koji su za evropsku Srbiju. Zbog svega toga tražimo od Borisa Tadića da u poslednjoj nedelji kampanje jasno artikuliše evropski put Srbije i pozove na razgovor sve društvene aktere koji su njegovi prirodni saveznici za taj put, pre svih političke predstavnike, odnosno stranke poput stranaka manjina, LDP i naravno nevladine organizacije. To je najmanje što Tadić kao lider i predsednički kandidat koji očekuje podršku demokratskih snaga, može da uradi upravo zbog ciljeva koje ističe kao prioritete svoje politike. Samo takva jasna politika i precizan plan mogu mobilisati sve proevropske snage i sprečiti povratak Srbije u najteža vremena. Biljana Kovačević - Vučo, Komitet pravnika za ljudska prava, Sonja Biserko, Helsinški odbor za ljudska prava u Srbiji, Nataša Kandić, Fond za humanitarno pravo, Borka Pavičević, Centar za kulturnu dekontaminaciju, Staša Zajević, Žene u crnom, Miljenko Dereta, Građanske Inicijative, Dinko Gruhonjić, Nezavisno društvo novinara Vojvodine, Andrej Nosov, Inicijativa mladih za ljudska prava''.

Poznat jeremijabg (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Podrazumevano Re: АПЕЛ НЕВЛАДИНИХ ОРГАНИЗАЦИЈА УПУЋЕН БОРИСУ (ЈЕЛЦИНУ) ТАДИЋУ!

ja zahtevam kao Srbin i gradjanin ove zemlje od drzave da uklone ovakve kreature iz javnog zivota zemlje jer me svaka njihova akcija vredja...imam li prava ovo trazim,mislim,u ovoj zemlji se svi zivi nasli necim uvredjeni i traze nesto...valjda mogu i ja?

Zainteresovan član Кртица (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Да је нормалне државе такви би одавно били друштвено и правно уклоњени.

Iskusan
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Citat Original postavio jeremijabg Pogledaj poruku
    ja zahtevam kao Srbin i gradjanin ove zemlje od drzave da uklone ovakve kreature iz javnog zivota zemlje jer me svaka njihova akcija vredja...imam li prava ovo trazim,mislim,u ovoj zemlji se svi zivi nasli necim uvredjeni i traze nesto...valjda mogu i ja?
    Dobro si rekao , care

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Reputaciona moć
    0

ovi samo pomazu radikalima, majke mi smucimi se eu kada vidim ove ! Solana je andjeo za ove !
    Glasam za Solanu xaxaxaxax
    Pogledajte recimo tog Dinka Gruhonjica, on je hrvat, ali niko mu to ne zamera ,ali on namerno provocira ljude u svojimtekstovima kojima je rat jos u secanju -"oluja " i ostale stvari i onda kada mu ljudi odgovore ! On onda ljudska prava "svaba tralala, srpski nacionalizam, maltene ukinite Srbe idem u Strazbur itd. !

Iskusan Norma Kampl (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio limanacNS Pogledaj poruku
    ovi samo pomazu radikalima,
    Да, мислим да је то поента.

Али, кад се боље размисли, схвати се да ништа није случајно.

Učlanjen
    13.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Citat Original postavio Norma Kampl Pogledaj poruku
    Да, мислим да је то поента.

Али, кад се боље размисли, схвати се да ништа није случајно.
    ma da,sto posto je to neka radikalska strategija...dogovorio Vuchic sa Kandickom!

Poznat svetolik trpkovic (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

a vi SRS komunisti bi samo nesto zabranjivali

Iskusan Norma Kampl (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio jeremijabg Pogledaj poruku
    ma da,sto posto je to neka radikalska strategija...dogovorio Vuchic sa Kandickom!
    Кад ћете најзад схватити да ствари не треба посматрати буквално?

Нема потребе ни за каквим дословним "договорима".

И да нешто што је на први поглед једно, у ствари представља - сасвим друго.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Reputaciona moć
    0

Uostalom te sve NVO su ustvari LDP, jer sve njih smo videli prilikom otvaranja sampanjca u cedinom stabu ! Tako da nema tu nicega iznenadjujuceg, mi smo najdemokratskija drzava u evropi, mozez da gazis sopstveni ustav i da poklanjas drzavu sa ljudima zajedno za dz !
    Samo mi je cudno Natasa Kandic je bila protiv evropskih integracija Srbije, jer mi smo genocidni narod nije to za nas kaze ona !

Učlanjen
    13.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Citat Original postavio Norma Kampl Pogledaj poruku
    Кад ћете најзад схватити да ствари не треба посматрати буквално?

Нема потребе ни за каквим дословним "договорима".

И да нешто што је на први поглед једно, у ствари представља - сасвим друго.
    pa to sto ti pricas je loodilo...........sta ti u stvari pricas??????

Veoma poznat fosilvaso (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Hebeš Evropu! Neka oni nama PRVO dokažu i pokažu da im je stalo do prava i boljeg života običnog građanina Srbije pa da pregovaramo sa njima!
    Sve je apsolutno u totalitarnom režimu!

Poznat Koschei.Besmertnii (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Slične teme

1. Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 05.10.2008., 22:15
  2. Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 15.08.2008., 10:41
  3. Истина о Борису Тадићу
    Autor nojkic_problem u forumu Politika
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 23.06.2008., 16:40
  4. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 29.01.2008., 16:31

Pravila za slanje poruka