kako pomoci...

Ernesto_Che

Aktivan član
Poruka
1.295
imam problem
nedavno se mom dobrom drugu ubio brat na njegove oci...mozete misliti kako se sada on oseca...neko vreme nije dolazio u skolu, ali sada se pojavio, i sav je cutljiv i zatvore, ponekad pocne da place tek onako, a nekad kad mu neko nesto bezveze kaze, pocne da se dere, da proziva i da bude grub...on je pre bio sasvim ok lik, moglo je sa njim i da se prica a sada ne smes ni da mu pridjes...
sta mislite, kako mogu da mu pomognem...mislim da se vrati na normalu?
plz help
 
Posle tako neceg, jednostavno ne znam.. Jedino sto se moze uraditi to je ono provesti sa njim vremena, da jednostavno pokusaju misli da mu odu sa tog, iako ce to kroz ceo zivot da nosi sa sobom i tu sliku nikad nece da izbaci iz glave, ali jednostavno treba ga povuci sa sobom, da pocne da izlazi, ono jednostavno vise medju ljude, neke bzvz teme kao i pre da se zezate jednostavno, znaci sto je vise moguce skrenuti misli sa tog sto se desilo, i da vremenom se to ucini laksim i predje preko tog, zivot ide dalje..
 
Ernesto_Che:
imam problem
nedavno se mom dobrom drugu ubio brat na njegove oci...mozete misliti kako se sada on oseca...neko vreme nije dolazio u skolu, ali sada se pojavio, i sav je cutljiv i zatvore, ponekad pocne da place tek onako, a nekad kad mu neko nesto bezveze kaze, pocne da se dere, da proziva i da bude grub...on je pre bio sasvim ok lik, moglo je sa njim i da se prica a sada ne smes ni da mu pridjes...
sta mislite, kako mogu da mu pomognem...mislim da se vrati na normalu?
plz help
Ne znam sta da ti kazem... Situacija je stvarno... :cry: .Ako zelis da mu pomognes budi uz njega uvek,pokazi razumevanje cak i kada on to mozda ne zasluzuje i pusti da prodje vreme.Imam brata i ne zelim ni da pomislim sta bi bilo samnom da on tako nesto uradi.Podrzi ga,razgovaraj sa njim... Izvini ako sam indiskretna- zasto se ubio?
 
Ernesto_Che:
imam problem
nedavno se mom dobrom drugu ubio brat na njegove oci...mozete misliti kako se sada on oseca...neko vreme nije dolazio u skolu, ali sada se pojavio, i sav je cutljiv i zatvore, ponekad pocne da place tek onako, a nekad kad mu neko nesto bezveze kaze, pocne da se dere, da proziva i da bude grub...on je pre bio sasvim ok lik, moglo je sa njim i da se prica a sada ne smes ni da mu pridjes...
sta mislite, kako mogu da mu pomognem...mislim da se vrati na normalu?
plz help
Ostavi coveka DUZE vreme... Pa zbog propale ljubavi ljudima trebaju meseci da iskuliraju, a tek za izgubljenog burazera... Kao sto rekoh mnogo puta do sada VREME LECI SVE!
I jos nesto- nemoj ni ocekivati da kada se smiri bude isti kao pre.... Takvi dogadjaji uglavnom trajno menjaju osobu...
 
Sitnice cine zivot.... Pomozi mu tim sitnicama... Pokusaj da ga zasmejes... Da odete negde na sok i blesavi se.... Kupi mu neki beznacajni pokloncic koji ce ga nasmejati....
Mora se trgnuti i da nastavi dalje,jer se njegov zivot nije zavrsio... I da ima ljudi do kojima je stalo do njega...
Pogledaj malo... Ima par tema o tome... Jedna se zove Samoubistvo,a drugu je postavila silvereye kad se ubio njoj neko drag... Tema ima isto naslov o samoubistvu...
 
Moras imati razumevanja za njega.To sto mu se desilo je uzasno,to je trauma za ceo zivot.I on je toga svestan-ali verovatno misli da ga retko ko razume sto je i verovatno...ali ti moras(ako zelis da mu pomognes)pokazes razumevanje,za njegove izlive besa,suza,grubosti.........shvatice onda da postoji neko ko ga nesazaljeva vec ga razume.......
 
emy_331:
Moras imati razumevanja za njega.To sto mu se desilo je uzasno,to je trauma za ceo zivot.I on je toga svestan-ali verovatno misli da ga retko ko razume sto je i verovatno...ali ti moras(ako zelis da mu pomognes)pokazes razumevanje,za njegove izlive besa,suza,grubosti.........shvatice onda da postoji neko ko ga nesazaljeva vec ga razume.......
ja te podrzavam...
 
ne naravno niko od nas nije dovoljno glup da se svadja sa njim, svi znamo da mu je tesko, jednostavno, kada mu pridjem i pitam ga koji imamo cas il tako nesto on me otera u pm i ja se onda jednostavno povucem...to se desava i kad ga pozovem napolje...znam da treba da ga ostavim na miru, ali bojim se da se ono totalno ne zatvori u sebe, da pomisli kako nikome nije stalo do njega itd...
danas mi je skoro zalepio samarcinu kad sam ga pitala dal zeli u pozoriste...a nekad cak i pominjanje porodice podnese sasvim ok...jednostavno ne znam sta ce da ga povredi
 
delphin:
Ernesto_Che:
imam problem
nedavno se mom dobrom drugu ubio brat na njegove oci...mozete misliti kako se sada on oseca...neko vreme nije dolazio u skolu, ali sada se pojavio, i sav je cutljiv i zatvore, ponekad pocne da place tek onako, a nekad kad mu neko nesto bezveze kaze, pocne da se dere, da proziva i da bude grub...on je pre bio sasvim ok lik, moglo je sa njim i da se prica a sada ne smes ni da mu pridjes...
sta mislite, kako mogu da mu pomognem...mislim da se vrati na normalu?
plz help
Ne znam sta da ti kazem... Situacija je stvarno... :cry: .Ako zelis da mu pomognes budi uz njega uvek,pokazi razumevanje cak i kada on to mozda ne zasluzuje i pusti da prodje vreme.Imam brata i ne zelim ni da pomislim sta bi bilo samnom da on tako nesto uradi.Podrzi ga,razgovaraj sa njim... Izvini ako sam indiskretna- zasto se ubio?
da ubio se zato sto su imali neke nesrece u porodici, oca nemaju a njihovu majku je skoro ostavio ocuh...a i imao je nesrecan emotivni zivot, ne znam tacno sta je bilo...ovo sam sve samo nacula, jer on ne zeli da prica o tome
 
Ernesto_Che:
ne naravno niko od nas nije dovoljno glup da se svadja sa njim, svi znamo da mu je tesko, jednostavno, kada mu pridjem i pitam ga koji imamo cas il tako nesto on me otera u pm i ja se onda jednostavno povucem...to se desava i kad ga pozovem napolje...znam da treba da ga ostavim na miru, ali bojim se da se ono totalno ne zatvori u sebe, da pomisli kako nikome nije stalo do njega itd...
danas mi je skoro zalepio samarcinu kad sam ga pitala dal zeli u pozoriste...a nekad cak i pominjanje porodice podnese sasvim ok...jednostavno ne znam sta ce da ga povredi

Da, bas gadna situacija. Neko je rekao da mora da prodje vreme. To je tacno, a dok vreme prolazi, vi budite uz njega, ali nemojte previse da mu dosadjujete, jer onda moze da mu prekipi, pa ce da vas zamrzi (tako obicno osobe sa jako ozbiljnim problemom polude kad ih neko non-stop gnjavi), onda ce da bude jos odbojniji, pa ce se povuci u sebe jos vise.
 
da znam da ga treba ostaviti na miru, ali jednostavno ne mogu da gledam kako samo propada...bojim se da se i on neubije, mada nije taj tip, ali poznavala sam i tog njegovog brata, bio je sasvim tih miran i povucen decko, uvek je sve trpeo, nije se svadjao, nikad buntovnicke prirode...
 
Ernesto_Che:
da znam da ga treba ostaviti na miru, ali jednostavno ne mogu da gledam kako samo propada...

Da, razumem. Imala sam slicnu situaciju sa drugom (mada je ovo daleko ozbiljnije). Njegovi su se razvodili. On je cas bio miran, pricas mu nesto, gleda kroz tebe, pitas ga nesto, ne konstatuje te. Cas je urlao, tukao se, psovao i cak je nekoliko puta napao (udarao i cupao) i neke oda nas drugarica dok smo mu tako *dosadjivale*. Jednostavno, oni tada ne mogu jasno da razmisljaju i ne mogu da procene koliko je paznje normalno pa ili 1-se drugi lome oko nih, a oni misle da ih niko ne j* ni 0.3%.....2-obratis mu se jednom, on histerise da ga smaras i trazi ti da mu se nikada vise u zivotu obratis......To je nazalost u tim stanjima normalno. Umereno, malo po malo, pomazes i da prolazi vreme......
 
ja mislim da je najbolje da ga na davis glupostima i da ne pokusavas da ga zasmejes jer ce on onda pomisliti da ga prozivas ili sazaljevas nego mu reci da si tu kad ima neki problem i da sve moze da ti isprica...a ako je postao asocijalam ,pusti ga neko vreme da sm iskulira i ne brini da ce se ubiti jer on sam zna da je potreban majci
 
ljudi pomagajte!!!! :cry: :cry: :cry:
desilo se ono cega sam se plasila! pokusao je da se naguta nekih pilula, fala Bogu, keva ga je nasla na vreme, i sad je u bolnici, valjda u komi, al kazu da ce se izvuci, samo kad se probudi....
sta onda da mu kazem??? da mu pominjem pokusaj samoubistva, ili da se pravim luda? kolko cesto da idem kod njega? sta da mu pricam?...pomagajte, ne znam sta cu da radim!
:(
ps.
kada je usla njegova mama, slusao je the end od doorsa...strasno, zar ne?
 
Ernesto_Che:
ljudi pomagajte!!!! :cry: :cry: :cry:
desilo se ono cega sam se plasila! pokusao je da se naguta nekih pilula, fala Bogu, keva ga je nasla na vreme, i sad je u bolnici, valjda u komi, al kazu da ce se izvuci, samo kad se probudi....
sta onda da mu kazem??? da mu pominjem pokusaj samoubistva, ili da se pravim luda? kolko cesto da idem kod njega? sta da mu pricam?...pomagajte, ne znam sta cu da radim!
:(
ps.
kada je usla njegova mama, slusao je the end od doorsa...strasno, zar ne?


jao,fakat strasno(ne mislim na pjesmu samo...)to sto mu se desava,zaista je strasno!! mislim,neznam sta da ti kazem..u tim situacijama nikad se ne zna sta treba raditi! :( uf!...
 
Naravno da mu ne trebas spominjati pokusaj samoubistva... Ne prisecaj ga na to...
Razveseli ga... Pricaj mu sta ce te raditi kad izadje iz bolnice... Kako ces ga voditi na njegova omiljena mesta itd...
A ako on bude poceo da prica o tome,reci mu kako mu ne ginu batine ako tako nesto pokusa jos jednom... Da bude toliko sebican,jer ti ne mozes bez njega...
Slicne stvari koje su potrebne reci takvoj osobi....
Moraju znati da postoje ljudi do kojima je stalo da on ostane ziv... Toliko,da ce sve uraditi...
 
Ne spominji mu to sto je bilo, jedino ako sam resi da ti se ispoveda.
Pricaj sa njim svaki drugi dan, nemoj mnogo da se nameces, videla si vec da moze to da ga smori, ali ako vidis da mu ne smeta, onda slobodno cesce.
Pricaj mu neke traceve, ali ne gusi. Pricaj viceve, ali umereno, ne preteruj. Niko ne voli na silu da se oraspolozava. Pricaj sta se desava kod tebe u zivotu, sta ima u skoli. Pitaj ga da ti da neki savet u vezi neke situacije koju ces da izmislis, cisto da kao ne znas sama kako da je resis, nego ti treba bas njegova pomoc. Da malo skrene misli sa njegovog problema (sto je jako tesko, ali treba probati), da vidi da imas poverenja u njega i da vidi da ga neko smatra dobrim prijateljem i normalnom osobom(posto verovatno ima podosta njih koji misle ili da je lud ili da je kukavica).
Pravite neke planove za posle i tako.....to je to.
 
QchCK*a:
Ne spominji mu to sto je bilo, jedino ako sam resi da ti se ispoveda.
Pricaj sa njim svaki drugi dan, nemoj mnogo da se nameces, videla si vec da moze to da ga smori, ali ako vidis da mu ne smeta, onda slobodno cesce.
Pricaj mu neke traceve, ali ne gusi. Pricaj viceve, ali umereno, ne preteruj. Niko ne voli na silu da se oraspolozava. Pricaj sta se desava kod tebe u zivotu, sta ima u skoli. Pitaj ga da ti da neki savet u vezi neke situacije koju ces da izmislis, cisto da kao ne znas sama kako da je resis, nego ti treba bas njegova pomoc. Da malo skrene misli sa njegovog problema (sto je jako tesko, ali treba probati), da vidi da imas poverenja u njega i da vidi da ga neko smatra dobrim prijateljem i normalnom osobom(posto verovatno ima podosta njih koji misle ili da je lud ili da je kukavica).
Pravite neke planove za posle i tako.....to je to.
da..ovo je super,trazi i ti pomoc od njega,izmisli nesto...
 

Back
Top