Hemijske reakcije

Sanja92

Domaćin
Banovan
Poruka
3.582
Molim vas,treba mi pomoc za hemiju.....nekoliko pitanja.......????



1.Zasto molekulska formula kovalentnog jedinjenja oznacava molekul,a molekulska formula jonskog jedinjenja oznacava formulsku jedinku jonskog jedinjenja???



2.pod brzinom heterogene reakcije podrazumevamo broj uspesnih sudara na jedinici povrsine u jedinici vremena?Objasniti nekom definicijom.......



3.Toplota koja se oslobadja ili vezuje pri hem.reakcijama je ENTALPIJA reakcije....
Objasniti recima.....



4.Kod egzotermnih reakcija toplotni sadrzaj reaktanata je veci od topl.sadrzaja proizvoda i promena reakcione toplote ima negativan predznak.......????


5.U jednakim zapreminama razlicitih gasova pod istim uslovima (p,T) nalazi se jednak broj molekula........


Molim vas obrisite ovu temu,ali tek kad dobijem odgovore...?Hitno mi trebaju......????Hvala unapred........;-)
 
Molim vas,treba mi pomoc za hemiju.....nekoliko pitanja.......????



1.Zasto molekulska formula kovalentnog jedinjenja oznacava molekul,a molekulska formula jonskog jedinjenja oznacava formulsku jedinku jonskog jedinjenja???



2.pod brzinom heterogene reakcije podrazumevamo broj uspesnih sudara na jedinici povrsine u jedinici vremena?Objasniti nekom definicijom.......



3.Toplota koja se oslobadja ili vezuje pri hem.reakcijama je ENTALPIJA reakcije....
Objasniti recima.....



4.Kod egzotermnih reakcija toplotni sadrzaj reaktanata je veci od topl.sadrzaja proizvoda i promena reakcione toplote ima negativan predznak.......????


5.U jednakim zapreminama razlicitih gasova pod istim uslovima (p,T) nalazi se jednak broj molekula........


Molim vas obrisite ovu temu,ali tek kad dobijem odgovore...?Hitno mi trebaju......????Hvala unapred........;-)

osh pomfrit uz to
 
1. Klikni na dugme START u donjem levom uglu ekrana.

2. Izaberi opciju Turn Off Computer

3. Uzmi knjigu za I razred gimnazije (ako se dobro secam) i uci.

4. S obzirom da ti je hitno (za sutra?) nemoj da ustajes sa stolice do ujutro, tj. dok bar nesto ne naucis.
 
Ja ne idem u GIMNAZIJU tako da nemam knjigu za gimnaziju,niti sam III godina....vec prva.....a vidim sto sam i uopste otvarala temu,kad niko nece da napise makar ako zna ili da prepise iz knjige......a ja da imam u mojoj knjizi naucila bi.......
 
brate shta ste popljuvali dewojku kao da je pitala ne znam shta,samo je potrazila pomoc a wi odmah zaseli na grbachu..imamo kontrolni sutra iz hemijskih reakcija i imamo 10 testova da nauchimo napamet,pritom nam je profesorka najweci olosh,nishta ne objashnjawa,a mi kada reshimo zadatak treba josh i da joj objasnimo kako smo doshli do odgowora..zaprawo i ako zaokruzish tachno treba da kazesh zashto si to zaokruzio..pa ajd se wi snadjite kad ste pametni..:roll:
 
Princessssssssssssssss dosla si i ti :D :D :D Hwala ti na odbrani ;) ***. bas je zajebana ova hemija sto imamo,a to da joj damo objasnjenje :roll: kretenizam,a profesorka nam je olosh,to si U PRAVU u potpunosti!!!
 
tu sam sanjiceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee:)))) konachno mi ukljuchili net...ja apsolutno nishta ne razumem ono u swesci a knjigu kao da je pisao kinez a ne neki dr..ja ne razume, bash nishta,ne znam shta cemo da radimo...
 
Supeeeerrrr :)))))))) Ono u swesci kako nam debilka diktirala pola mi nije zawrsheno,a oni nasi testovi,Ko da ih je Fatima pisala :lol: kretenka,josh nam ona sutra hvali na chasu.....a u knjizi nema to shto nama treba,a ona nasha ludacha trazi objasnjenja....koja je ona kretenka....Ni ja nista ne razumem....ne znam shta cemo sutra da radimo....a tek FiZika kod nashe Dobrile u utorak.......
 
moze li neko ove zadatke da mi rijesi...??
1. Izračunati masu hloridne kiseline u 100cm3 rastvora kome je ph 2?? (0.0365)g
2.Izračunati zapremine gasova pri normalnim uslovima koji se dobijaju elektroliyom 300 g 10% rastvora natrijum hlorida. (v h2 =v cl2 = 5,74 dm3)
 

Back
Top