ELEKCIONI CHART - karta događaja
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: ELEKCIONI CHART - karta događaja

Početnik problem_child (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ELEKCIONI CHART - karta događaja

zanima me kako gledate elekcione chartove za početak veze..
    da li pratite tijek veze prema tom chartu?
    šta je bitno posmatrati?

što ako su SA i VE i južni čvor u konjunkciji na ASC?

Zainteresovan član looolita (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano Re: ELEKCIONI CHART - karta događaja

problem_child jel bi dala malo teorije tj.malo objasnila sta je elekciona karta za sve koji nisu upuceni?

Primećen član webhanuma (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio problem_child Pogledaj poruku
    zanima me kako gledate elekcione chartove za početak veze..
    da li pratite tijek veze prema tom chartu?
    Paaaa, ne ide bas tako prosto.

Elekciona karta =karta dogadjaja. Momenat pocetka realizacije pa sad vec necega jel'te.
    Elekcioni chart mozes napraviti za brak (potpis i momenat da li vi da/da li vi da), za firmu (opet birokratija), medjutim veza je suvise.... tangible (ne znam bas adekvatnu rec?!) za takvo poimanje. Iz toga naravno sledi da neces moci da posmatras vezu kroz elekcioni chart jer isti ne postoji.

E sad s druge strane, jako davno sam obecala jednoj forumasici (medjutim tanka sam sa vremenom a oduzima BAS mnogo) pa mozete probati na vasem primeru sledece => primetila sam zavisnost pocetka veze od tranzita u natalnom chartu.

U kom smislu:
    Ako hipoteticki veza pocinje konjunkcijom plutona na vladara pete -to je najstrastveniji ljubavni osecaj koji ce osobu ikad prozeti -on je tezak...plutonovski, korenito te menja jer si za tu osobu spreman da polomis svet i da stvoris novi -kako pluton zahteva. Opet sve je jako opterecujuce i uspece samo uz podrsku drugih tranzita.
    Ako veza zapocinje trigonom urana na veneru velika je verovatnoca (ako nije podrzano aspektima sporijih planeta) da je intelektualno jako stimulativna, izrazito uzbudljiva i drugacija... medjutim da ce se odrzati do god.-god. i po'
    Dakle zavisnost je primecena izmedju:
    1. sporih planeta (od jupitera na dalje) i bilo koje natalne
    2. (ovo je deo koji me fascinira!!!) reakcije te natalne na bilo koji dolazeci tranzit (opet samo spore uzimamo u obzir)... ta natalna planeta hoce dobrim delom da opise vezu -ako veza pocinje trigonom saturna na sta god -ona je ozbiljna (u smislu prica se o familiji, braku...), emotivno stabilna, usresredjuje se na buducnost para a ne pojedinca -kvadratom saturna na tu planetu za oko 2godine dosta turbulencije ce postojati u njihovom odnosu. Ako veza pocinje kvadratom urana, znaci da je osoba prethodno polomila neke norme da bi bila tu gde jeste, jupiter ovde mozete posmatrati samo kao "pripomoc" ali isuvise je brz za ovo o cemu pricam. On moze dati samo POCETNI sjaj ili TRENUTNI peak neke emocije -dobre ili lose, ali tesko da ce bez podrske ostatka nesto bilo sagraditi bilo srusiti.

Ovo je samo nesto sto sam uocila ali se nemam vremena baviti time trenutno
    Probajte se poigrati zanimljivo je.

Tok veze mozes pratiti veoma jasno na sinastrijama/davisonu i kompozitu. Kombinacijom ta tri dobices fenomenalne rezultate, pa ako ti je stalo znaces i cega da se cuvas i kol'ko ce da traje...kao i da li vredi uopste.

Davison daje posebnu notu ako mu radis solar, posto sunce vrlo jasno diktira fokus te godine.

Have fun!

Učlanjen
    06.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

slazem se da se tok veze savrseno moze pratiti po progresijama i tranzitima dejvisona.

odnos izmedju elekcionog charta i natala naravno da postoji, ta on ujedno prikazuje i tranzite na nase natale - pod kojima smo odlucili zapoceti ljubavni odnos, kako su isti djelovali na nas i kako smo uopce dozivjeli osobu s kojom jesmo.

eto - meni je recimo ta konj SA/VE sjela na nat SA (vl. VII) i radila opoziciju prema VE (vl. V), tu su umesali prste i cvorovi, bas na toj opoziciji.. (ostali planetu su takodjer bili u konfiguracijama i zanimljivo polozeni)
    bas zanimljivo - mislila sam da ce veza potrajat duze, posto su mi bile pokrenute znacajne tocke u natalu.. no eto - pukla veza..
    datum pocetka veze je: 14.10.2007. 3:15 am, cakovec, hrv

također se tok veze može pratit ako se u solaru pogleda vladar V kuce, gdje je otisao - pa onda njegov dispozitor govori kako ce bit

cheers!

Učlanjen
    20.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

odnos izmedju elekcionog charta i natala naravno da postoji
    Ovo nicim nisam negirala, cak bih potvrdila.
    datum pocetka veze je: 14.10.2007. 3:15 am, cakovec, hrv
    Meni zaista sa logicke perspektive ovaj pristup nije jasan.
    Kako pocinje veza -sta je presudno tebi, da li se on slozio da je i njemu pocela u 3:15 am? Meni je to nonsense :shock:

Pa ne mozes toliko banalizovati neke stvari -nije vazno da li je momenat upoznavanja, ili prvi dodir, prvi leptirici, prvi poljubac, prvi sex -prosto mi je nejasan determinizam u izjavi moja veza je pocela u 3:15 am.

Kako bi tim principom racunala vezu koja pocinje tako sto se dvoje ljudi sa dva kontinenta online upoznaju, online zaljube nakon nekog vremena, vide tek nakon par meseci, sex, zajednicki zivot i sve te normalne stvari mesecima ili godinama posle? Koji je njima momenat presudan -prvi mail, prvi skype call sa kamerom, prvi susret na aerodromu...?

Apsolutno se ne slazem sa mogucnoscu postojanja elekcionog horoskopa jedne veze. Pitaj decka u koliko sati te je zavoleo. Pa niste potpis stavili na to

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    115

Moram vas u startu ispraviti oko terminologije - počevši od naslova teme - elekcioni chart i karta događaja nije isto.

Elekciona astrologija se bavi odabirom najpogodnijeg momenta za realizaciju nečega, dok je horoskop događaja - samo mu ime kaže - nešto se već dogodilo, i ti gledaš šta se tad dešavalo astrološki.

Učlanjen
    06.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio webhanuma Pogledaj poruku
    Ovo nicim nisam negirala, cak bih potvrdila.

Meni zaista sa logicke perspektive ovaj pristup nije jasan.
    Kako pocinje veza -sta je presudno tebi, da li se on slozio da je i njemu pocela u 3:15 am? Meni je to nonsense :shock:

Pa ne mozes toliko banalizovati neke stvari -nije vazno da li je momenat upoznavanja, ili prvi dodir, prvi leptirici, prvi poljubac, prvi sex -prosto mi je nejasan determinizam u izjavi moja veza je pocela u 3:15 am.

Kako bi tim principom racunala vezu koja pocinje tako sto se dvoje ljudi sa dva kontinenta online upoznaju, online zaljube nakon nekog vremena, vide tek nakon par meseci, sex, zajednicki zivot i sve te normalne stvari mesecima ili godinama posle? Koji je njima momenat presudan -prvi mail, prvi skype call sa kamerom, prvi susret na aerodromu...?

Apsolutno se ne slazem sa mogucnoscu postojanja elekcionog horoskopa jedne veze. Pitaj decka u koliko sati te je zavoleo. Pa niste potpis stavili na to
    svaka cast webhanuma na tvom znanju, i da, kul ako se ne slazes, al ja sam samo pitala dal se moze racunat karta dogadjaja prema necemu (prema mojim procjenama) sto je bilo presudno za pocetak neceg...
    mislim da je post krajnje ciničan i degradirajući, sorry..

Zainteresovan član looolita (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

8-)
    svaka cast webhanuma na tvom znanju, i da, kul ako se ne slazes, al ja sam samo pitala dal se moze racunat karta dogadjaja prema necemu (prema mojim procjenama) sto je bilo presudno za pocetak neceg...
    Jao ne bih da izigravam drvenog advokata,ali kad je Webhanuma u pitanju moram...
    Mislim joj namera nije bila da degradira,vec naprotiv da svojim znanjem i pristupom neke stvari priblizi,pomogne.Ne trebas to shvatati tako licno problem_child.
    Webhanuma je samo eksplicitna i direktna i to onako u svom stilu.
    Ja to mnogo vOlem

Buduća legenda HELENA33 (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    410

hahahaha... meni ne pada na pamet da se stavljam na bilo chiju stranu u ovoj raspravi ali komentar da je veza pochela u 3:15 je vishe nego smeshan...

Učlanjen
    20.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

a sam samo pitala dal se moze racunat karta dogadjaja prema necemu (prema mojim procjenama) sto je bilo presudno za pocetak neceg...
    Sve sto mogu da ti kazem da nameru da te degradiram nisam imala, a cinizmom se takodje nisam posluzila. Zao mi je sto moje vidjenje i objasnjenj dozivljavas tako.
    Prob_child ovo je forum, shodno tome moras ocekivati i drugacije misljenja/stavove, i masu bespotrebnih informacija koje ne treba ni da obradjujes. Iskreno -ja sam objasnjenje davala zbog bilo koga ko uci, a cak ni ono nije bilo dovoljno jer me elle ispravila.
    Htela sam da odgvorim da se karta dogadjaja moze racunati i da ima uticaja na natal/on na nju kako god hoces, ali ne u ovom slucaju. Nakon toga sam dala objasnjenje zasto da ne bih ostala nedorecena (veruj da je mnogo lakse odgovarati sa da/ne, ali cesto ljudi na pp traze objasnjenje kako stizem do zakljucka)
    Citat Original postavio Elle_77 Pogledaj poruku
    Moram vas u startu ispraviti oko terminologije - počevši od naslova teme - elekcioni chart i karta događaja nije isto.
    Joj bestijo jedna, stojis ko' policajac i mases palicom
    U pravu si s aspekta s kog objasnjavas, ali sam htela reci da kad izaberes momenat (braka, potpisa ugovora...) dakle kad odradis elekcionu kartu (elekcija =odabir) i kad se cin desi... ne mogu je vise zvati elekciona nego karta dogadjaja iz razloga sto je on u proslosti. Tako da se moj post odnosio na temu, a posto sam znala da unosim nemir u terminologiji pokusalla sam se doreci ali apsolutno nenamerno izgleda uvredila postavljaca teme.
    Aha! aj' me sad ulovi u pogresnom 8-)
    Citat Original postavio looolita Pogledaj poruku
    8-)Mislim joj namera nije bila da degradira,vec naprotiv da svojim znanjem i pristupom neke stvari priblizi,pomogne.
    E hvala! Zaista sam imala tu nameru koju si cula.... +ja znam da se ja malo drugacije izrazavam, ali... nismo svi isti i ne raste tolerancija na grani, a i ako je ima u mom dvoristu nije neka pogodna klima za istu

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    115

Citat Original postavio webhanuma Pogledaj poruku
    Joj bestijo jedna, stojis ko' policajac i mases palicom
    U pravu si s aspekta s kog objasnjavas, ali sam htela reci da kad izaberes momenat (braka, potpisa ugovora...) dakle kad odradis elekcionu kartu (elekcija =odabir) i kad se cin desi... ne mogu je vise zvati elekciona nego karta dogadjaja iz razloga sto je on u proslosti. Tako da se moj post odnosio na temu, a posto sam znala da unosim nemir u terminologiji pokusalla sam se doreci ali apsolutno nenamerno izgleda uvredila postavljaca teme.
    Aha! aj' me sad ulovi u pogresnom 8-)
    Nemoj sad da se vadiš ...
    Sve je Ok što si ti rekla, ja sam samo objasnila šta je šta odnosno razliku jednog i drugog.

Btw ni ja nisam imala utisak da si rekla nešto uvredljivo, ali dešava se da se ljudi ne sporazumeju kako treba, ipak je ovo pisana reč. :wink:
    Samo cool ... :-D

Početnik
    Učlanjen
    18.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

i ja mislim da je elekcioni chat nepogodan za odredjivanje odnosa izmedju 2 koji su u vezi

Slične teme

1. Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 08.05.2008., 03:35
  2. Verovatan sled događaja na Vecitom Derbiju
    Autor Haller u forumu Fudbal
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 21.09.2006., 21:21

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku