Pistanje iz kompa

Aj udahni par puta, pa polako otkucaj sta te muci...:roll:

Pistanje i "na ekranu nista" su znak da nesto hardverski nije u redu i da PC ne moze da se pokrene..tj POST nije prosao. Ocigledno ta nova karta se neslaze ili je neispravna ili hardverski pogresno podesena(jumperima i sl.)
 
Pomozite, uzeo sam nov racunar radilo mi je sa starom nekom PCI, stigla mi je nova i kad je ubacim samo se cuje pistanje i na ekranu nista! Sta je problem, pomozite?
:confused:
Pištanje (konstantno, bez prekida) se javlja kada nije priključeno napajanje za grafičku karticu. Koja je tačno kartica u pitanju? Trebalo bi da većina novijih zahteva dodatno napajanje kroz 6-pinski konektor.

Ukoliko ti se javlja isprekidano pištanje onda postoji problem prilikom provere sistema, što znači da svašta može da bude u pitanju.
 
Ovo za pistanje nije obavezno...sve zavisi kako gde;)
A i nigde ne spominje graficku, ako sam shvatio novi racunar je radio sa nekom PCI karticom OK, kad je nju zamenio sa novom PCI-racunar pisti! Kako?Pitaj boga...pisti.:roll:
 
Ovo za pistanje nije obavezno...sve zavisi kako gde;)
A i nigde ne spominje graficku, ako sam shvatio novi racunar je radio sa nekom PCI karticom OK, kad je nju zamenio sa novom PCI-racunar pisti! Kako?Pitaj boga...pisti.:roll:
Možda je stara radila na PCI, a nova na PCI Express slotu? To mi je prvo palo na pamet. 100% misli na grafičku.
 
Mislim da ne bi mogao da je ugura...mada nisam siguran.

Ma nek pisti, samo da radi:mrgreen:
Kako ne? Svaka novija matična ploča ima i PCI i PCI Express slotove, a on je napisao da ima novi kompjuter. :) Činjenica je da nije ostavio dovoljno informacija u prvoj poruci, a i više se ne javlja - nadam se da je rešio problem.
 

Back
Top