Ustajanje u prevozu...?

Ustapanje mesta u prevozu osobama koje citaju?

  • ZA

  • protiv


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Nije mi problem da ustanem starijim osobama, trudnicama ili maloj deci. Al me najvise nerviraju džangrizave babe i dede, kako udju u autobus gledaju ko ce da im ustane i to pikiraju na mladje devojke, pa te gleda..a ako ih iskuliras e onda krene vika, dreka, pa te prosto blam. Skoro me je iznervirao jedan deda, ja ga stvarno nisam videla a on osuo paljbu po meni i drugarici, ustao mu je neko iza, valjda da bi se smirio. E takvima nikad ne bih ustala za inat. Kad me lepo zamole u radu, al on da me izvredja i ja jos da mu ustanem.. penzioneri su najgori. U svako doba ih ima.
ne podsijecaj.
starijima treba ustati,ali me najvise nervira kad zena ili muskarac od pedeset i kusur godina hoce da joj ustanem!!!a najbolje je kad ti se nacrtaju pred nosom dok spavas ili citas i onda podignes glavu i vidis njih...a oni tako bulje u tebe ...jednom mi se to desilo,pa sam se ustala.
jednom je autobus bio pun kao...ja sam bila uz prozor nisam mogla da disem od guzve...i tako dolazi jedna zena ,60 i nesto godina ja prvo pomislih da joj se ustanem a onda vidjeh da nemam gdje...i ona odjednom:
,,Ovo je sramota vidi ovu omladinu nece da se ustane!"'
A ''omladina '' ljudi od 30 godina ,neki su bili mladji ali stvarno pun autobus...I ona odjednom na neku zenu do nje:
,,A sto se vi ne bi ustali?'' (ali nije bilo finim glasom nego kao da ona to trazi)
,,Pa guzva je...''
,,Ali ja sam starija od vas''
Onda je neki covjek kaze:
,,Gospodjo ,autobus je pun ne moze da ustane...''
I ona sad...kad sam ja bila mlada bla bla bla (ali drsko)...i tako 10tak minuta ''sramota''...a niko se nije mogao ustati...
E takve bahatosti me nerviraju...
Ostalo OK,sto ne bih ustajala drugim ljudima,trudnicama,maloj djeci,starijim ljudima,citacima ;)...ne smeta mi da stojim sem ako nije velika guzva...a i fin je gest.
 
Ustajem starim ljudima,zeni sa malom decom,kada vidim da je nekome tesko,trudnice zaista retko primetim.Jednom sam ponudila dekici da sedne,a on mi objasni kako ja treba da sedim i da cuvam noge,jer svasta na njima treba da podnesem,a da su njega njegove odsluzile:)Odusevio me.
 
ustanem samo nekoj bakuti koja jedva stoji
naročito volim da vidim one babe od 70 i kusur koje se još i našminkaju i posle drže propovedi.... mada najlakši lek je - slušalice u uši pa može ona do preksutra da priča
pre neki dan su ušli neki s baš malim detetom, i neki lik počeo da mi zakera što ne ustajem... a ja onako mrtva bolesna jedva dišem, i skroz promuklim glasom mu to i kažem, međutim lik nastavlja... more... što neko reče

Zacudjujuce je koliko su ljudi surovi i kako nikom zivom ne veruju, a ponekad bude vise nego ocigledno da je nekome lose
 
ustanem samo nekoj bakuti koja jedva stoji
naročito volim da vidim one babe od 70 i kusur koje se još i našminkaju i posle drže propovedi.... mada najlakši lek je - slušalice u uši pa može ona do preksutra da priča
pre neki dan su ušli neki s baš malim detetom, i neki lik počeo da mi zakera što ne ustajem... a ja onako mrtva bolesna jedva dišem, i skroz promuklim glasom mu to i kažem, međutim lik nastavlja... more... što neko reče

Tek kad vidis da je onemocala i da joj nije puno ostalo, onda kazes sebi:"ma ajde ko ga yebe nek sedne nece dugo!" ha,ha,ha....:lol::lol::lol:
 
Ustajem trudnicama, ljudima sa malom decom, matorcima koji stvarno ne mogu da stoje (posto ima onih sto se vade na godine, a svaki dan obidju krug oko Ade i imaju bolju kondiciju od mene), ljudima sa torbetinama i kesetinama. Ustajem cak i kad sam pretrpana stvarima, kad treba u busu da uradim domaci ili dovrsim lektiru... Za razliku od nekih ljudi kojima apsolutno nista ne fali, mladi su, zdravi, u punoj snazi, i onda ne mogu da ustanu nekome ko je mozda mladji od njih (na primer ja... :P), ali nosi na ledjima rancinu punu stvari jer je ceo dan bio u skoli i jos pri tom kukaju kako im bas smeta sto nosim flautu u ruci i ranac na ledjima jer kao ja pravim tako guzvu
 
ne podsijecaj.
starijima treba ustati,ali me najvise nervira kad zena ili muskarac od pedeset i kusur godina hoce da joj ustanem!!!a najbolje je kad ti se nacrtaju pred nosom dok spavas ili citas i onda podignes glavu i vidis njih...a oni tako bulje u tebe ...jednom mi se to desilo,pa sam se ustala.
jednom je autobus bio pun kao...ja sam bila uz prozor nisam mogla da disem od guzve...i tako dolazi jedna zena ,60 i nesto godina ja prvo pomislih da joj se ustanem a onda vidjeh da nemam gdje...i ona odjednom:
,,Ovo je sramota vidi ovu omladinu nece da se ustane!"'
A ''omladina '' ljudi od 30 godina ,neki su bili mladji ali stvarno pun autobus...I ona odjednom na neku zenu do nje:
,,A sto se vi ne bi ustali?'' (ali nije bilo finim glasom nego kao da ona to trazi)
,,Pa guzva je...''
,,Ali ja sam starija od vas''
Onda je neki covjek kaze:
,,Gospodjo ,autobus je pun ne moze da ustane...''
I ona sad...kad sam ja bila mlada bla bla bla (ali drsko)...i tako 10tak minuta ''sramota''...a niko se nije mogao ustati...
E takve bahatosti me nerviraju...
Ostalo OK,sto ne bih ustajala drugim ljudima,trudnicama,maloj djeci,starijim ljudima,citacima ;)...ne smeta mi da stojim sem ako nije velika guzva...a i fin je gest.

Саро, Саро, па откад те нема. Што се не јавиш, бре? Зашто бих ја било коме устајао у градском превозу????!!!
 
ja nikom zivom ne ustajem! ono retko se vozim busom jer mi je sve na pljucometar ali kad sednem bas necu da ustajem! nikad nisam videla trudnicu u busu,a one babe i dede njima bas necu da ustanem,zato st jednom sam htela jednoj veoma staroj bakici i ona meni kaze sedi dete odmori malo:D
i tako:D
 

Back
Top