NAPAJANJE razlika izmedju 24pin i 20-pin

Hvala ti na odgovoru, i ja sam tako mislio i riknula mi je nova ploca. Sad mi nije jasno da li je napajanje dobro, naime, ubacio sam tu plocu u kuciste "Bluberry midi tower CN-832BK 400W" Sad me je strah ubaciti drugu plocu jer se jedna vec zaplila pri prvfom ukljucenju.
Na njemu ne pise nista dok na drugim kucistima pise 20/24. Ne znam da li je moja greska, ili je kuciste (napajanje) pokvareno. Znam da moze to sto kazes, ali nije mi jasno zasto se MB zapalila. Ona je 20 pinska. ? Tipijem na napajanje.
Pozdrav i hvala!
 
Hvala ti na odgovoru, i ja sam tako mislio i riknula mi je nova ploca. Sad mi nije jasno da li je napajanje dobro, naime, ubacio sam tu plocu u kuciste "Bluberry midi tower CN-832BK 400W" Sad me je strah ubaciti drugu plocu jer se jedna vec zaplila pri prvfom ukljucenju.
Na njemu ne pise nista dok na drugim kucistima pise 20/24. Ne znam da li je moja greska, ili je kuciste (napajanje) pokvareno. Znam da moze to sto kazes, ali nije mi jasno zasto se MB zapalila. Ona je 20 pinska. ? Tipijem na napajanje.
Pozdrav i hvala!

Tako ti je to kada kupujes kineze sad gledaj u pasulj . Bluberry je ustvari Neo:mad:
 
Pod garancijom je i jedno i drugo. Spaskovacu i MB i kuciste pa neka se oni zezaju sa time. To kuciste sam platio 35 eura. Necu da kazem kod koje firme, nisu oni krivi iako su me ubedili da je to odlicno kuciste i savetovali su mi da ga uzmem.
Sklopio sam jedan komp sa tom istom MB(20 pina), ali drugo kuciste, bez problema i jos jedno sa asusovom plocom 24 pinsko napajanje. Sve to radi. Sad cekam samo drugu plocu da sklopim jos jedan. 3 MH intel dualcore 2 MB RAM-a
 
4 MB kesa tj 2x2048 L2 kesa, a 2 GB RAM-a. Mozda nisam lepo napisao. Uvek se zbunim sa tim MB/GB, ali nije strasno.Tako se desi kad pisem na brzinu. To je PENTIUM D procesor dualcore na 3,0 GH.
Pozzz.
P.S. Da li neko moze da mi da sioguran odgovor na glavno pitanje. Da li mogu svako 24 pinsko napajanje da prikacim na 20-pinsku plocu. Fizicki moze, ali da li su naponi isti? Ima li negde sema napajanja.
Hvala unapred.
 
Raspored pinova na konektoru od 20 pinova je isti kao na konektoru od 24 pina,s tom razikom sto na ovom drugom imas jos dodatna 4.Znanci oni pinovi koje imaju i jedan i drugi su identicni.Ova dodatna 4 daju +12V,+5V i +3.3V,za razliku od zasebnog 4 pinskog konektora koji daje samo +12V.
Dakle mozes konektor sa 24 pina da stavis na plocu koja prima 20 pinski konektor.
Neznam da li imas onaj zasebni koji daje samo 12 V ,pa si ga stavio negde gde netreba.
Mada nista nemoze da se gurne tamo gde mu nije mesto,osim na silu.;)
 
Da, u pravu si. Hvala ti, bar znam da ne gresim. Ona 4 pinska uticnica postoji i ona ima svoje mesto gde sam je naravno i udenuo, ali ovo me je zbunilo. Moracu reklamirati i kuciste sa napajanjem i plocu koja je izgorela. Sve je to kupljeno na jednom mestu.
Jos jednom, hvala ti "mornar popaj" i svima koji su me ubedili da greska nije u meni, a u medjuvremenu sam nasao i raspored napajanja (24) na maticnoj ploci. Potrazicu i za 20 pinsko.
Nesa!
 
Stigla mi je poruka i os AUDIOMAN-a

Moze naravno...ali ostaju ti 4 slobodna pina...verovatno si pogresnu stranu i pretpostavljam na silu gurnuo...ne bi smelo to da se desi bez obzira dal' je 20-o ili 24-ro pinsko napajanje...jer samo na silu mozes da uguras pogresnu stranu...zato sto svaki kvadratic pina je razlicitog oblika...***...desava se...

Nista nije islo na silu i sve sam prikljucio kako trena!
 
Nema na cemu.

Samo jos nesto.Pored ona 4 pina razlike izmedju 24 i 20 imas jos jedan poseban 4 pinski konektor na nekim napajanjima koji nema nikakve veze ni sa 20 ni sa 24 pinskim konektorom.Ne znam da li si razumeo.On daje samo 12 V,sto bi bilo katastrofalno kada bi se stavio tamo gde bi trebala ona 4 koji su razlika izmedju 24 i 20.Naravno to bi moglo samo na silu.
Cisto da znas,da te ne iznenade sa nekim pitanjem ili nekom njihovom predpostavkom.
Sigurno ima negde na netu raspored pinova na napajanju pa pogledaj,bice ti sve jasnije.
 

Back
Top