Sakri babi licnu kartu

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.591
Jutros na B92 u jutarnjem programu su pricali kako je na proslom glasanju u Poljskoj, posto je izlaznost mladih bila nedovoljna, putem SMSa isla poruka sadrzine "Sakri babi licnu kartu".
Da li bi to i kod nas upalilo ? Sta mislite ?
Kazu da je na proslom krugu glasanja izaslo 10 posto mladih , a 93 posto penzionera . Ni ja nisam izasla i prosto se stidim jer sam sada shvatila ko odlucuje o nama.
 
Da mislim malo je sebicno nista ne uciniti za sebe prvenstveno,a toliko je ljudi koji se vajkaju,kukaju kako je u drzavi,a opet nicim ne zele da doprinesu,pa makar svojim glasom.Kad bi svi razmisljali ono da kao jedinke nista necemo uticati,onda niko ne bi izasao na glasanje.
 
Jutros na B92 u jutarnjem programu su pricali kako je na proslom glasanju u Poljskoj, posto je izlaznost mladih bila nedovoljna, putem SMSa isla poruka sadrzine "Sakri babi licnu kartu".
Da li bi to i kod nas upalilo ? Sta mislite ?
Kazu da je na proslom krugu glasanja izaslo 10 posto mladih , a 93 posto penzionera . Ni ja nisam izasla i prosto se stidim jer sam sada shvatila ko odlucuje o nama.

Онда у недељу на гласање!!!!!
Ја вероватно нећу моћи јер сам у понедељак мењала презиме и личну карту, па не верујем да су били толико брзи да измене и моје податке у бирачком списку.:-(
 
E, гле сад - пасош немам, здравствену сам изгубила и сутра вадим нову са новим презименом, а возачка ће бити готова за недељу дана.
Прошетаћу до изборног места - можда су ме и уписали.....
 
Jutros na B92 u jutarnjem programu su pricali kako je na proslom glasanju u Poljskoj, posto je izlaznost mladih bila nedovoljna, putem SMSa isla poruka sadrzine "Sakri babi licnu kartu".
Da li bi to i kod nas upalilo ? Sta mislite ?
Kazu da je na proslom krugu glasanja izaslo 10 posto mladih , a 93 posto penzionera . Ni ja nisam izasla i prosto se stidim jer sam sada shvatila ko odlucuje o nama.

bilo je neko istrazivanje po kome uopste nije tacno da nam svi penzosi glasaju za soc. i rad. varijante, nego odprilike pola, a pola za demokrate. takodje je iluzija da su mladi okrenuti ka popularnijim evropskim-demokr. tendencijama, ali sam zaboravila koji su tu %.
 
Ja vec 12 godina dobijam poziv za glasanje na devojacko prezime, i glasam sa svojim sadasnjim bez problema ( kad sam vec glasala...). Bitan im je jedinstveni maticni broj koji ti ostaje nepromenjen i ako menjas prezime i dokumente.
Pokusavala sam da uticem na to da se podaci promene ali nikakvog efekta nije bilo. Uvek dobijam poziv po starom.
 
Jutros na B92 u jutarnjem programu su pricali kako je na proslom glasanju u Poljskoj, posto je izlaznost mladih bila nedovoljna, putem SMSa isla poruka sadrzine "Sakri babi licnu kartu".
Da li bi to i kod nas upalilo ? Sta mislite ?
Kazu da je na proslom krugu glasanja izaslo 10 posto mladih , a 93 posto penzionera . Ni ja nisam izasla i prosto se stidim jer sam sada shvatila ko odlucuje o nama.


Немој да се стидиш! Да имаш неку моралну, исправну и поштену особу за коју би могла да гласаш, а ти не изађеш и не гласаш, е тада би требало да те буде срамота, али овако не! Мене није!
 
Jutros na B92 u jutarnjem programu su pricali kako je na proslom glasanju u Poljskoj, posto je izlaznost mladih bila nedovoljna, putem SMSa isla poruka sadrzine "Sakri babi licnu kartu".
Da li bi to i kod nas upalilo ? Sta mislite ?
Kazu da je na proslom krugu glasanja izaslo 10 posto mladih , a 93 posto penzionera . Ni ja nisam izasla i prosto se stidim jer sam sada shvatila ko odlucuje o nama.

Ко одлучује о нама? Да ли нам наши старији суграђани желе зло?
Да ли смо заиста мудрији од њих?

Беше једном слична тема на политици...
 
Укините право гласа особама старијим од 50 или 60 година, и дајте шансу млааадима. Још боље, померити границу са 18 на 12-13 година, како не би други одлучивали уместо млааадих. И још боље - испитати прво за кога ће особа гласати, па тек на основу тога донети одлуку да ли ће имати право гласа или не.
icon14.gif


Тако то бива када се у нацију увезе демократија, а да сам народ није прстом мрднуо да такво друштво створи...
 
sakri babi lk je bila srpska krilatica još za vreme slobe........šteta što aootor nije stavio neki copyright... pa sad tamo po poljskoj salju sms-ove....meni bi bilo krivo da sam ja smislio slogan......

a ovo što je bogart napisao.....izgleda kao da mladi ljoodi....mislim...neki nladi ljoodi, a poonoletni..a žive ovde i imaju pravo glasa......ne izgledaju mnogo sposobni da donose samostalne odlooke........u antičko doba su bili soorovi prema svom potomstvu....a ne ovo danas......svaka boodala bi nešto da predloži od državnog značaja.....
 
Ja sam sinoc dobila sms sledece sadrzine:
"pocela je akcija,sakrij babi licnu kartu da ne bi odlucivala o tvojoj buducnosti"Mladi,pokrenite se!Podzi,salji dalje..u tom smislu nesto..i ne bese mi tesko poslah na nekoliko brojeva...

Iznenadjujuce je koliko je mala izlasnost nas mladih:roll:kao da se ne radi o nama...ali realno nismo podstaknuti kada od dva zla treba da biras manje...
Ja cu da glasam,da smirim savest.
 
Iznenadjujuce je koliko je mala izlasnost nas mladih:roll:kao da se ne radi o nama...

Па и не ради се о вама, него о свима. А слаба или никаква излазност међу младима је само зато што су, генерално, политички тотално неписмени и немају појма ни о чему. Да се не лажемо. Част изузецима за које то не важи, али већина људи млађих од 30, и када гласа за неког не зна зашто гласа, или то чини из неких ирационалних мотива.
 
Ja eto slucajno ne pripadam toj grupaciji ispod 30:),ali smatram da svakako buducnost vise pripada meni i mojoj deci,nego mom dedi od 84 godine kome posle Tita niko nije bio dobar,i koji je svoj zivot tj bar njegov veci deo proziveo u jednoj normalnoj zemlji.
Ko god da pobedi i zavlada,njemu nece oteti dva kvadrata crnice na Novom groblju i penziju koju vec ima..Nema on vise afinitete ni prema putovanjima,ni prema Evropi...
Iz te perspektive gledano mislim da se vise radi o nama,a o politickoj ne pismenosti mozemo govoriti i kao o nepismenosti uopste(koji je procenat pismenih u zemlji Srbiji!?) pa je sa tim u vezi u ovoj zemlji bilo sta tesko shvatiti...Bilo to racionalno ili iracionalno..
 
Ако, рецимо, живиш од дедине пензије, онда је условно речено његов глас "јачи". А њему ако и не припада нека далека будућност, у смислу да ће живети, развијати се као личност и испуњавати своје потенцијале у њој, припада му садашњост исто као и теби, а према будућности има исто толико одговорности као и ти. А теоретски, нико не може да тврди да неко ко има 80 година неће дочекати и 90, а да неко ко има 20 већ сутра неће завршити у та два квадрата црнице које помињеш.

А стари људи су по политичкој свести (опет, генерално) отприлике у истом нивоу са најмлађим бирачима. То јест, исто имају појма, само што се ови старији који ништа не знају више трипују како нешто знају.
 
Ja vec 12 godina dobijam poziv za glasanje na devojacko prezime, i glasam sa svojim sadasnjim bez problema ( kad sam vec glasala...). Bitan im je jedinstveni maticni broj koji ti ostaje nepromenjen i ako menjas prezime i dokumente.
Pokusavala sam da uticem na to da se podaci promene ali nikakvog efekta nije bilo. Uvek dobijam poziv po starom.

Е, онда ћу сигурно да прошетам до гласачког места!
 
Moja svekrva nikad dosad nije dobila poziv za glasanje iako smo na istoj adresi, ona naravno duplo duže od mene snajke, :lol:(što bi rek'o Toma u duelu). Glasa sa ličnom kartom. Važan je matični broj građana, te Mirka nem'o da si se šalom šalila da ne izađeš!!!
 
A sto svi misle da su babe i dede otpisani ili jos gore zatucani? Mnogo je lakse manipulisati sa mladjim biracima, kad vec rese da se upuste u to da kroje sebi buducnost, na tom drzavnom nivou. Ne dirajte mi babe!
Baš sam pošla da napišem nešto slično. Yel što su matori valjda su i retardirani, šta :?
Bićete i vi matori, pa da vidim šta ćete kad vam sakriju LK...
 
pogodnost za manipolaciju....i odooševaljavanje popoolizmom..........zavisi od ličnosti...a ne od broja godina...........a nije čoodo što se kaže sakri babi lk......zbog tih penzosa smo i nahebavali....godinama.....a danas se ja raspitao kod ljoodi sa kojima sam u kontaktu.....sve mladi....sad je nova moda.......rezigniram sam...ako i glasam..biće to protiv, a ne za.....al teško i da ću da glasam..tako oni kažu.....jbga....
 

Back
Top