Sakri babi licnu kartu
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 71

Tema: Sakri babi licnu kartu

Iskusan Marge Simpson (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    584

Podrazumevano Sakri babi licnu kartu

Jutros na B92 u jutarnjem programu su pricali kako je na proslom glasanju u Poljskoj, posto je izlaznost mladih bila nedovoljna, putem SMSa isla poruka sadrzine "Sakri babi licnu kartu".
    Da li bi to i kod nas upalilo ? Sta mislite ?
    Kazu da je na proslom krugu glasanja izaslo 10 posto mladih , a 93 posto penzionera . Ni ja nisam izasla i prosto se stidim jer sam sada shvatila ko odlucuje o nama.

Veoma poznat **TASKA** (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    142

Podrazumevano Re: Sakri babi licnu kartu

Da mislim malo je sebicno nista ne uciniti za sebe prvenstveno,a toliko je ljudi koji se vajkaju,kukaju kako je u drzavi,a opet nicim ne zele da doprinesu,pa makar svojim glasom.Kad bi svi razmisljali ono da kao jedinke nista necemo uticati,onda niko ne bi izasao na glasanje.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    24.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio Marge Simpson Pogledaj poruku
    Jutros na B92 u jutarnjem programu su pricali kako je na proslom glasanju u Poljskoj, posto je izlaznost mladih bila nedovoljna, putem SMSa isla poruka sadrzine "Sakri babi licnu kartu".
    Kazu da je na proslom krugu glasanja izaslo 10 posto mladih , a 93 posto penzionera . Ni ja nisam izasla i prosto se stidim jer sam sada shvatila ko odlucuje o nama.
    Онда у недељу на гласање!!!!!
    Ја вероватно нећу моћи јер сам у понедељак мењала презиме и личну карту, па не верујем да су били толико брзи да измене и моје податке у бирачком списку.:-(

Zainteresovan član ljupče (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2007.
    Reputaciona moć
    42

Mirka, ponesi paoš, ili zdravstvenu ili vozačku, kaži izgubila sam ličnu kartu, pa čekam novu;-)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    24.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

E, гле сад - пасош немам, здравствену сам изгубила и сутра вадим нову са новим презименом, а возачка ће бити готова за недељу дана.
    Прошетаћу до изборног места - можда су ме и уписали.....

Domaćin Nodi-wolf (avatar)
    Učlanjen
    27.11.2007.
    Pol
    ženski
    Dobra sam ja... Kad me bolje upoznas... Ako ti pruzim priliku da me bolje upoznas...
    Reputaciona moć
    75

Ko ne glasa nema pravo da se zali...

Iskusan alal (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    108

bilo je neko istrazivanje po kome uopste nije tacno da nam svi penzosi glasaju za soc. i rad. varijante, nego odprilike pola, a pola za demokrate. takodje je iluzija da su mladi okrenuti ka popularnijim evropskim-demokr. tendencijama, ali sam zaboravila koji su tu %.

Obećava
    Učlanjen
    15.11.2004.
    Reputaciona moć
    48

Ja vec 12 godina dobijam poziv za glasanje na devojacko prezime, i glasam sa svojim sadasnjim bez problema ( kad sam vec glasala...). Bitan im je jedinstveni maticni broj koji ti ostaje nepromenjen i ako menjas prezime i dokumente.
    Pokusavala sam da uticem na to da se podaci promene ali nikakvog efekta nije bilo. Uvek dobijam poziv po starom.

Aktivan član islandjanin (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Немој да се стидиш! Да имаш неку моралну, исправну и поштену особу за коју би могла да гласаш, а ти не изађеш и не гласаш, е тада би требало да те буде срамота, али овако не! Мене није!

Legenda svesnaglista (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    740

Ко одлучује о нама? Да ли нам наши старији суграђани желе зло?
    Да ли смо заиста мудрији од њих?

Беше једном слична тема на политици...

Poznat Bogart (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    139

Укините право гласа особама старијим од 50 или 60 година, и дајте шансу млааадима. Још боље, померити границу са 18 на 12-13 година, како не би други одлучивали уместо млааадих. И још боље - испитати прво за кога ће особа гласати, па тек на основу тога донети одлуку да ли ће имати право гласа или не.

Тако то бива када се у нацију увезе демократија, а да сам народ није прстом мрднуо да такво друштво створи...

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

sakri babi lk je bila srpska krilatica još za vreme slobe........šteta što aootor nije stavio neki copyright... pa sad tamo po poljskoj salju sms-ove....meni bi bilo krivo da sam ja smislio slogan......

a ovo što je bogart napisao.....izgleda kao da mladi ljoodi....mislim...neki nladi ljoodi, a poonoletni..a žive ovde i imaju pravo glasa......ne izgledaju mnogo sposobni da donose samostalne odlooke........u antičko doba su bili soorovi prema svom potomstvu....a ne ovo danas......svaka boodala bi nešto da predloži od državnog značaja.....

Domaćin macka vracarka (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    97

Ja sam sinoc dobila sms sledece sadrzine:
    "pocela je akcija,sakrij babi licnu kartu da ne bi odlucivala o tvojoj buducnosti"Mladi,pokrenite se!Podzi,salji dalje..u tom smislu nesto..i ne bese mi tesko poslah na nekoliko brojeva...

Iznenadjujuce je koliko je mala izlasnost nas mladihkao da se ne radi o nama...ali realno nismo podstaknuti kada od dva zla treba da biras manje...
    Ja cu da glasam,da smirim savest.

Poznat Bogart (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    139

Citat Original postavio macka vracarka Pogledaj poruku
    Iznenadjujuce je koliko je mala izlasnost nas mladihkao da se ne radi o nama...
    Па и не ради се о вама, него о свима. А слаба или никаква излазност међу младима је само зато што су, генерално, политички тотално неписмени и немају појма ни о чему. Да се не лажемо. Част изузецима за које то не важи, али већина људи млађих од 30, и када гласа за неког не зна зашто гласа, или то чини из неких ирационалних мотива.

Domaćin macka vracarka (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    97

Ja eto slucajno ne pripadam toj grupaciji ispod 30,ali smatram da svakako buducnost vise pripada meni i mojoj deci,nego mom dedi od 84 godine kome posle Tita niko nije bio dobar,i koji je svoj zivot tj bar njegov veci deo proziveo u jednoj normalnoj zemlji.
    Ko god da pobedi i zavlada,njemu nece oteti dva kvadrata crnice na Novom groblju i penziju koju vec ima..Nema on vise afinitete ni prema putovanjima,ni prema Evropi...
    Iz te perspektive gledano mislim da se vise radi o nama,a o politickoj ne pismenosti mozemo govoriti i kao o nepismenosti uopste(koji je procenat pismenih u zemlji Srbiji!?) pa je sa tim u vezi u ovoj zemlji bilo sta tesko shvatiti...Bilo to racionalno ili iracionalno..

Poznat Bogart (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    139

Ако, рецимо, живиш од дедине пензије, онда је условно речено његов глас "јачи". А њему ако и не припада нека далека будућност, у смислу да ће живети, развијати се као личност и испуњавати своје потенцијале у њој, припада му садашњост исто као и теби, а према будућности има исто толико одговорности као и ти. А теоретски, нико не може да тврди да неко ко има 80 година неће дочекати и 90, а да неко ко има 20 већ сутра неће завршити у та два квадрата црнице које помињеш.

А стари људи су по политичкој свести (опет, генерално) отприлике у истом нивоу са најмлађим бирачима. То јест, исто имају појма, само што се ови старији који ништа не знају више трипују како нешто знају.

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Iznenadjujuce je koliko je mala izlasnost nas mladihkao da se ne radi o nama...ali realno nismo podstaknuti kada od dva zla treba da biras manje...
    Ja cu da glasam,da smirim savest.
    a ko je to objavio....je l ima podataka da je izlasnost mladih mala...? ja nisam uopšte stekao takav utisak......to je propaganda...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    24.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio vesta Pogledaj poruku
    Ja vec 12 godina dobijam poziv za glasanje na devojacko prezime, i glasam sa svojim sadasnjim bez problema ( kad sam vec glasala...). Bitan im je jedinstveni maticni broj koji ti ostaje nepromenjen i ako menjas prezime i dokumente.
    Pokusavala sam da uticem na to da se podaci promene ali nikakvog efekta nije bilo. Uvek dobijam poziv po starom.
    Е, онда ћу сигурно да прошетам до гласачког места!

Veoma poznat marina.c (avatar)
    Učlanjen
    27.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    349

Moja svekrva nikad dosad nije dobila poziv za glasanje iako smo na istoj adresi, ona naravno duplo duže od mene snajke, (što bi rek'o Toma u duelu). Glasa sa ličnom kartom. Važan je matični broj građana, te Mirka nem'o da si se šalom šalila da ne izađeš!!!

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

brao, marina...tako je....
    ...........a toma i snajke....džabe su ga peglali....i "stilizovali"...hah....

Primećen član
    Učlanjen
    11.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

A sto svi misle da su babe i dede otpisani ili jos gore zatucani? Mnogo je lakse manipulisati sa mladjim biracima, kad vec rese da se upuste u to da kroje sebi buducnost, na tom drzavnom nivou. Ne dirajte mi babe!

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Citat Original postavio love4ever Pogledaj poruku
    A sto svi misle da su babe i dede otpisani ili jos gore zatucani? Mnogo je lakse manipulisati sa mladjim biracima, kad vec rese da se upuste u to da kroje sebi buducnost, na tom drzavnom nivou. Ne dirajte mi babe!
    Baš sam pošla da napišem nešto slično. Yel što su matori valjda su i retardirani, šta :?
    Bićete i vi matori, pa da vidim šta ćete kad vam sakriju LK...
    Janidebi

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

otvoricemo temu
    brckali su mi po mobilnom i licnoj karti,sta da radim

Primećen član havalius (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio love4ever Pogledaj poruku
    Mnogo je lakse manipulisati sa mladjim biracima
    Bila sam baš iznenađna kad mi je jedan dečko od 22 - 23 godine rekao da mu je veoma bitno mišljenje sportiste kojeg voli o tome za koju političku opciju se opredeliti.

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pogodnost za manipolaciju....i odooševaljavanje popoolizmom..........zavisi od ličnosti...a ne od broja godina...........a nije čoodo što se kaže sakri babi lk......zbog tih penzosa smo i nahebavali....godinama.....a danas se ja raspitao kod ljoodi sa kojima sam u kontaktu.....sve mladi....sad je nova moda.......rezigniram sam...ako i glasam..biće to protiv, a ne za.....al teško i da ću da glasam..tako oni kažu.....jbga....

Slične teme

1. Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 08.02.2009., 17:11
  2. 1000 dindzi za novu licnu kartu
    Autor José Luis Torrente u forumu Politika
    Odgovora: 259
    Poslednja poruka: 04.02.2008., 03:09
  3. Sakrij babi ličnu kartu
    Autor boogie wogie u forumu Politika
    Odgovora: 165
    Poslednja poruka: 04.10.2007., 19:44
  4. Posete babi i dedi