Tema koja nema veze sa predsednickim izborima u Srbiji

Trebalo bi zabraniti nosenje krzna

  • Da treba zabraniti

  • Ne

  • Zabraniti od zivotinja koje se ne koriste u ishrani.

  • Zabraniti za sve osim domacih one koje covek gaji


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

kaai79

Poznat
Poruka
7.065
Dali bi glasali za zakon koji bi zabranio sledece ;
Nosenje i proizvodnja krzna od zivotinja koje nisu za ljudsku ishranu.
Svako ko ima imalo razumeanja morao bi da se slozi samnom jer je necuveno da smo postali toliko oholi da smo izgubili ljudskost .
Bunda od astragana
3862360_0.jpg

A dobija se na monstruozan nacin.
ad-wintour-sm21a.gif
 
A verovatno znas kako se dobija ta bunda

Viđali smo svi snimke gde raznorazni ludaci skoro naživo kidaju krzno sa životinja. To je užas, nema spora. Ali besmisleno je da su jedne životinje zaštićene samo zato što ih ne jedemo.
Ista priča oko ishrane - jesti meso ili ne. Šatro, žao nam životinja. A i biljni svet je živ (pročitao ja tako negde), i to je onda ok.
Znači sve ili ništa, inače smo licemeri.
 
ad-wintour-sm21a.gif

Savrseno :)

Ubijanje zivotinja iskljucivo zbog krzna je strasan zlocin protiv prirode da bi bi to krzno nosile neke debele gospodje koje su prazne iznutra pa to pokusavaju nadoknaditi spolja. Ima i izuzetaka naravno, ali oni samo potvrdjuju pravilo. Druga stvar je ubijanje zivotinja radi hrane. To je normalno vise ili manje. A ako se vec moze od tih zivotinja praviti bunde onda nemam nista protiv rekao bih. "Onaj ko ne voli zivotinje ne voli ni ljude".
 
I biljke su živa bića, neki čak tvrde da imaju osećaje pa i komunikaciju ... :lol:

Tvrde na osnovu naucnih cinjenica koje su dobijene naucnim istrazivanjem; pocev od toga da biljke imaju tendenciju da ne donose plodove i venu kad im se pusta rokenrol, i da imaju povecani prinos plodova i mnogo su vitalnije kad im se pusta klasicna muzika, kao i to da salju uzasno jake ultrazvucne signale kad se blizu njih zapali vatra.Mogu da iskopam i linkove, ako te zanima.
 
Mucno je i uzasno i klanje svinja u Srbiji.

Jeste. Ali ljudima je potrebno meso. Nekima vise, nekima manje. Ima veze sa krvnim grupama. Nultoj je meso potrebno veoma ako se secam tacno posto je to prva krvna grupa kod ljudi iz vremena kada se lovilo, a poljoprivreda nije postjala. Kasnije su se razvile ostale krvne grupe. Sada kojima je potrebno vise mesa ne znam. Koga interesuje neka potrazi. Mi imamo ocnjake koji sluze samo za meso. Mnogi minerali se ne mogu dobiti iz voca i povrca, odnosno mogu ali samo u malim kolicinama, nedovoljnim. Mislim da je gvozdje u pitanju. Pa u prirodi je lov normalan ako tako mogu da kazem. I to mesozderi uglavnom cine najsavrsenijie rezultate evolucije.
 
A koke? :D
Ako ubijemo životinju da bismo je pojeli ili da bismo se okitili njenim krznom npr. kakve ima veze na koji način to obavimo? Znači izuzimam nebuloze npr. zgaziću svinju traktorom,... Kakve ima veze da li se zakolje svinja ili se onim pištoljem puca u glavu...

To o klanju sam stavio na konto onog nesrecnika koji nece da udje u EU jer ce biti zabranjeno klanje zivotinja: ''ko ce meni da zabrani da koljem kad volem''.Naravno da je ubijanje zivotinja uzasno, ma na koji nacin vrseno.
 
A koke? :D
Ako ubijemo životinju da bismo je pojeli ili da bismo se okitili njenim krznom npr. kakve ima veze na koji način to obavimo? Znači izuzimam nebuloze npr. zgaziću svinju traktorom,... Kakve ima veze da li se zakolje svinja ili se onim pištoljem puca u glavu...

Životinja se pati. Obrazloženje EU i 'civilizovanog sveta'.

Nije mi jasno zašto onda ukazom ne zabrane da vuk lovi jelene. Veoma je bolan proces ubijanja.
 
Verovatno se puno bolje osecas i zdraviji si .


Itekako.Prestali su moji problemi sa kozom(izuzetno suva), ten je zdrav, nemam bubulijica, u kondiciji sam, krvan slika savrsena.
Meso na uopste nije potrebno; nas probavni sistem uopste nije predvidjen za probavu mesa.Na kraju, uopste mi se ne svidja ideja da pojedem parce lesa i da to parce truli u mom zelucu.
 
To o klanju sam stavio na konto onog nesrecnika koji nece da udje u EU jer ce biti zabranjeno klanje zivotinja: ''ko ce meni da zabrani da koljem kad volem''.Naravno da je ubijanje zivotinja uzasno, ma na koji nacin vrseno.

Jeste. Ali gledas "Opstanak" ili slicne dokumentarce. Ubistva su sastavni deo prirode ma koliko to uzasno izgledalo. To je realnost koju treba prihvatiti. Naravno, ovde govorim o cistom opstanku, a ne ubijanju iz zadovoljstva i kojekakvih perverzija.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top