KO JE STVORIO "SRPSKI MENTALITET"?

Poruka
8.488
Srbima (i na samo njima) tako ćete stavljati decenijama u svest da su primitivni, svadljivi, nesložni, istorijski beznačajni, ali večito problematični i zato uvek siromašni i nesrećni i u konfliktu sa susednim narodima i "celim svetom". Podelićete narod na tri vere (i nevere), više nacija i interesa, a onda ih međusobno huškati jedne na druge.


Kad želite da profitirate na prodaji oružija, zavadite im države preko svojih masona i agenata (koje imate u svim vladama u svim državama) i dok oni ratuju vi ih kreditirate, prodajete im oružije, lekove, hranu, "lobirate" (za debele pare) za njihovu "nezavisnost i slobodu". Naravno, uz put im stalno obećavate put na "razvijeni Zapad", "svetlu budućnost", "bolje sutra" i "bolji život". Neka sve to izlazi iz usta nekog lokalnog lidera, plaćenika ili još bolje korisnog idiota koji u to stvarno i veruje. Ludo, zar ne?

Važno je da narod u Srbiji može sam sebe da ismeva i uvek sebe vidi kao najveći problem . Ovakva sprdnja sa sopstvenim etnosom danas se u Srbiji smatra velikom vrlinom jer to pokazuje kako smo "duhoviti". Zahvaljujući predanom komediografskom nasleđu masona Branislava Nušića, Srbi su uvereni da su jedan beskrajno primitivan, gramziv, netolerantan i skorojevićki narod, ali veoma duhovit. Čak i u grb im je ugrađena poruka o njihovoj (ne)slozi. Nušićeva sprdnja sa Srbima je obavezna lektira u školama, dok za knjigu Olge Luković Pjanović "Srbi narod najstariji" teško da su mnogi ikada čuli. Da jesu nikada sabor u Guči (manifestacuju primitivizma i neukosti) ne bi isticali kao "svoj" nacionalni brend.

Ako neko i počne da nazire da postojite i da ste veoma aktivni u političkim događanjima, vi se samo nasmejte i pokažite kao običan bogati bankar ili biznisman, filantrop i ljubitelj umetnosti, humanista i vizionar koji mašta o jednom velikom složnom svetu u kome više neće biti ratova, gladi, siromaštva irazlika među ljudima, gde će svi biti jednaki u svojim ljudskim pravima. (Naravno, ne pominjete da su to prava samo za njih robove). Za one koji u vašu "viziju" sumnjaju, napravite mrežu agenata od uticaja koji će sve "nevernike" proglasiti paranoicima koji veruju u nekakve "teorije zavere". I ne zaboravite da se udžbenici iz istorije moraju pisati tako da se vi nigde ne pominjete. Sve ratove vodili su samo narodi.

Tako ćete samo vi znati da starom Grčkom nisu vladali "bogovi sa Olimpa, da starim Rimom nisu upravljali imperatori - vojskovođe i senatori, da srednjevekovne krstaške ratove nisu vodili nikakvi hrišćani, da SAD nikada nisu bile konstituisane voljom naroda, da najmoćnije vojske sveta ne može samostalno pokrenuti niti jedan predsednik države. Posebno ne "moćni" predsednik SAD kome se vi obraćate "per-tu", a on vama"per-si".
 
Pa upravo razumem, ali iznenadilo me da si ti u tom "društvu".
Ako uopšte jesi, s'obzirom da si tekst postavio bez svog komentara.

У каквом "друштву"?
Што пишем ко од нас прави будале? Па јел` то није јасно из текста?

Или читаш селективно... само оно што желиш да прочиташ!
 
А јел` а што је то толико битно?
Јел` садржај треба да се оцењује на основу аутора или на основу онога што је написано?

ОК, написао је Пера Луковић?
Јел` ваља онда?

Ako nekoga citiras rec je da to stavis pod navodnike i dodatno napises to je autor. U suprotnom je kradja, odnosno kicenje tudjim perjem. Ja ne kazem da si ti to ovde uradio. Samo sam naveo jednostavno objasnjenje sto treba stavljati autora.

I moze biti bitno ko je autor/izdavac. Recimo, cak i da Kurir napise neku istinu ja opet to ne citam.
 
Šta je, Koschei? I sam znaš da su deretićevci za smejanje? ;)
Pazi ovako: prva dva pasusa - OK, samo što tu nema ništa što već ne znamo.
Ostalo u đubre.
Kao i svaki tekst koji za argumente ima tripove Olge Pjanović, čiji je pra-pra-pra-pradeda lovio lavove na Balkanu. Neozbiljno.
 

Back
Top