molim za pomoc
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: molim za pomoc

Obećava sashale (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano molim za pomoc

skoro sam pazario jensen challenger 2000 kutije 75/150w i imam problem sa kondenzatorom za visoki, posto nije radio dao sam ih na servis kod jednog lika i on mi ugradi kondenz. 50v 15mf...U medjuvremenu lutajuci po netu vidim da to nije kako treba, a i u toku slusanja nije to to.... Posto sam totalni laik za te stvari a volim dobar zvuk, molim Vas za pomoc koji kondenzator da trazim???

Obećava sashale (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano Re: molim za pomoc

pomagajte ljudi....

Zainteresovan član Hari Poter (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    40

1. Odneses ih opet na "servis kod jednog lika" i zamolis ga da ti vrati stari kond. Mozda je neznalica ali verovatno nije nerazuman.
    2. Otvoris drugu kutiju i saznas kakav ti kondenzator treba. Ako je "servis kod jednog lika" promenio kondenzatore na oba zvucnika, vidi pod 1.

Obećava sashale (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

hari, nista sem 100v ne pise na kondenzatorima (za toliko znam da se snadjem) i stari sam uzeo........Verovatno ih je neko pre mene menjao, a ja sam ih kupio od narkica.....Nisam toliko glup kao sto mislis....

Aktivan član A-man (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Kondenzatori...imas ih vise vrsta.
    Po pravilu se u skretnice trpaju bipolarni elektroliti, ali s' obzirom da se tesko nabavljaju, 'ladno uzmes serijski spoj dva duplo veca kapaciteta, nego original.
    Znaci za 15 mF bipolarac, uzmes 2 kom. od 30 mF i spojis im minuse. Gotovo. E, ali mozes staviti i blok kondenzatore, ako se malo potrudis, k'o ja npr.
    I taman, kad pomislis, da si ubo stvar - razocarenje. Uprkos svemu nije to - to ! Cak isti proizvodjac, isti kapacitet ali druga vrednost radnog napona daje razlicite rezultate. ( Zato ne slusaj savete tipova koji se STRIKTNO drze proracuna i filozofija. Obicno time skrivaju svoje neiskustvo ili prodaju zvaku. )
    Jedino ti preostaje da eksperimentises i ugodis zvuk kako tebi odgovara. I dobro dosao u nocnu moru Hi-Fi-ja....

Obećava sashale (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

hvala A-man, izvini na ovako kasnom odgovoru, jos uvek nisam resio kond. ovaj sveze ugradjen (danas sam skinuo visoki i pogledao) pretvorio se u prah....verovatno sam ga mnogo maltretirao.....

Aktivan član A-man (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Pokusaj negde naci, u trajno vlasnistvo "Conrad-electronic" katalog iz bilo koje godine. Jako dobra baza podataka, sa podacima i dimenzijama i sl. Moze se mnogo toga nauciti. Posebno sto imaju specijalnu ponudu materijala za Hi-Fi samogradnju.
    Pogledaj www.conrad.de www.elementa.co.yu Proveri, moze li se, kao nekad preko Ptt naruciti iz Conrada preko Elemente uz proviziju sta ti treba...Ja sam bas kondenzatore narucivao, recimo.
    Pozdrav !

Zainteresovan član strumffirer (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio sashale Pogledaj poruku
    skoro sam pazario jensen challenger 2000 kutije 75/150w i imam problem sa kondenzatorom za visoki, posto nije radio dao sam ih na servis kod jednog lika i on mi ugradi kondenz. 50v 15mf...U medjuvremenu lutajuci po netu vidim da to nije kako treba, a i u toku slusanja nije to to.... Posto sam totalni laik za te stvari a volim dobar zvuk, molim Vas za pomoc koji kondenzator da trazim???
    Kao 1. odnesi kutije i pokloni ih tom liku,a on neka ti za zahvalnost i izvinjenje kupi nove
    TAKVE KUTIJE SE NE NOSE KOD NEKOG LIKA VEC SE ZNAJU LJUDI KOJI SE TIME OZBILJNO BAVE
    Kao 2. 15mf(ovo m znaci mikro a ne mili) je veliki kapacitet za visokotonce osim ako ne pokrivaju i srednji spektar(U slucaju dvosistemskih zvucnika a i za tu kombinaciju mislim da je puno),a obzirom da ne poznajem taj model kutija i da nisi naveo kakva je skretnica tj.dali visoke odvaja samo kondenzatorom ili ima i zavojnica,a nisi ni naveo ni dali su kutije dvo ili trosistemske onda probaj sa elektrolitima 6,8 ;4,7 ;2,2 ;1mf 100V

Kao3. Navedene elektrolite imas u svakoj radnji elektronskih delova i nisu skupi 20-tak dinara komad te za pocetak eksperimentisi sa njima,te kada budes postigao priblizan zvuk onda juri bipolarce,a ako si u BG onda ako trazis CONRADOVE kataloge i delove prosetaj do MONS elektonika(Preko puta bogoslovije) ili do Mikro princa (Slavija) jer oni rade katalosku prodaju,tj.bice ti zgodnije i nemoras ti da se opterecujes narucivanjem.
    Koliko vidim te kutije si dao na prodaju.Pre lika ili posle i po kojoj ceni?U SVAKOM SLUCAJU GLEDAJ DA IH SE OTARASIS JER KRPLJEN ZVUCNIK NIJE VISE ZVUCNIK I UBUDUCE PAZI KOME DAJES UREDJAJE,Pozdrav
    Poslednji put ažurirao/la strumffirer : 03.05.2008. u 14:51 Razlog: gramatika?

Učlanjen
    07.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio sashale Pogledaj poruku
    hvala A-man, izvini na ovako kasnom odgovoru, jos uvek nisam resio kond. ovaj sveze ugradjen (danas sam skinuo visoki i pogledao) pretvorio se u prah....verovatno sam ga mnogo maltretirao.....
    Pretvorio u prah kondis ili zvucnik?

Obećava sashale (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

strumffirer kondenzator se pretvorio u prah, dobro si me podsetio kutije su trosistemske. A kondenzator je vezan i za srednji i visoki a ima i zavojnica (namotaj).

Obećava sashale (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

da bile su na oglasima i prodajem ih jos uvek, danas mi dolazi kupac da ih vidi, poslusa....reci mi tvoju procenu koliko da trazim u ovakvom stanju...

Učlanjen
    07.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Tako sam i predpostavljao. probaj sa ranije navedenim kondenzatorima, druge ti nema.
    A sto se tice prodaje u tom stanju vrlo je nezgodno,u svakom slucaju gledaj da izvuces onoliko koliko si ulozio u njih mada je to nemoguce,pa recimo kaliraj jedno 10-20% jer ce ti neko u takvom stanju ponuditi i 20eura
    Poslednji put ažurirao/la strumffirer : 04.05.2008. u 21:16

Slične teme

1. Molim, ali molim Vas za pomoć!
    Autor Stars111 u forumu Web dizajn
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.03.2008., 11:39
  2. Molim za pomoc
    Autor Achilles u forumu Hardver
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 19.11.2005., 01:51
  3. Pomoc molim vas...
    Autor Milos87 u forumu Azija, Afrika i Australija