Duffy

hejti

Poznat
Banovan
Poruka
8.402
Britanska pevacica. Fenomenalan glas. U martu 2008. ce izdati svoj prvi album "ROCKFERRY". Za sada je izbacila tri singla koja su savrsenstvo:

-Rockferry

"ROCKFERRY" - Duffy (2008)

Rockferry
Warwick Avenue
Serious
Stepping Stone
Syrup And Honey
Hanging On Too Long
Mercy
Delayed Devotion
I'm Scared
Distant Dreamer

Zanimljivosti:
-2003. je trebala da pobedi na Britanskom Idolu, ali je za malo izgubila.
-Niko ne zna njeno pravo ime i prezime.


p.s. poslusajte obavezno i recite komentare

Mene niko nije ovako odusevio odavno, pogotovo ne novajlije.
 
Aimee Anne Duffy je pravo ime te devojke. Inace, ja je znam jos dok sam zivela u Velsu. blizu njih imam kucu na poluostrvu Lil. Ne znam zasto takva misterija, pa mi saradjujemo vec godinama. Jednom me nije poslusala i pogresila je. Isla je u Svajcarsku sa nekim muzikantima, ali posle smo nastavili saradnju. Inace, ona slavi rodjendan kada i ja slavim jedan od mojih rodjendana. 1. juna. 8)
 
Aimee Anne Duffy je pravo ime te devojke. Inace, ja je znam jos dok sam zivela u Velsu. blizu njih imam kucu na poluostrvu Lil. Ne znam zasto takva misterija, pa mi saradjujemo vec godinama. Jednom me nije poslusala i pogresila je. Isla je u Svajcarsku sa nekim muzikantima, ali posle smo nastavili saradnju. Inace, ona slavi rodjendan kada i ja slavim jedan od mojih rodjendana. 1. juna. 8)

ja sam čula da nije otkrivala pravo ime i prezime...:?
..inače, slušala sam kako peva na Idolu, sjajna je.
Jedva čekam da preslušam ceo album, jer su me ove tri pesme oduševile...pogotovo Rockferry!!!
 
ROCKFERRY


I'd move to Rockferry,
Tomorrow
And I'd build my house, baby
With sorrow

I'd leave my shadow,
To fall behind
And I wouldn't write to you
'cos I'm not that kind

The midnight trains are boarding
All wrap up 8s
I pich my load and i fill my truck
before its too late

I leave the stars to judge
my every move
I'm not going to think of you, oh
I'd get the blues

Theres no sleep on the journey
away from time
A bag of songs and a heavy heart
won't make me down

i'll give it all my strength and my mind
i'll make this decision with or without

I'd move to Rockferry,
Tomorrow
And I'd build my house, baby
With sorrow

I'd leave my shadow,
To fall behind
And i wouldn't write to you
'cos i'm not that kind
not that kind

Rockferry, not that kind (repeat)
(fading)
 
Duffyn singl "Mercy" sa još ne objavljenog albuma, se na Britanskim muzičkim top listama sa 14. mesta popela na #6. Malo pre je na VH1 bila na #2....Pesma je sjajna...osećam da će album biti vrhunski i veliki...Duffy, carica!!!!
 
Trenutno preslusavam album i zaista mi se svidja...Za sada mi se izdvajaju Distant Dreamer i Rockferry,ali tek nakon nekoliko slusanja cu moci tacno da kazem:)
Fenomenalno je to sto je u moru klonova uspela da se izdvoji, krene drugim putem i napravi ovako dobre pesme...A glas necu ni da komentarisem:)
 
Mercy je odlicna pesma!
(mada mi se u prvom trenutku kad sam je cula ucinilo da peva Amy Vajnhaus- a i po oblacenju i spotu mi lici na taj fazon,ne znam sto...)
Rockferry je isto dobra.
Moracu da skinem album...
 
Ima veoma interesantan glas i dosta je orginalna sto veoma cenim.Samo me malo po boji glasa podseca na Amy Winehouse kao sto je rekla Trilijan.
 
Meni je Mercy prvi put toliko zaličila na Billie Jean !!!
Ovako, Duffy me ne podseća na Amy po vokalu, kao ni po ponašanju, stilu....Duffy je lepo vaspitana, kulturna devojka i skroz normalna...gledala sam intervjue i baš je...skroz je spontana, opuštena...
Rockferry je odlična balada, ne znam da li mi se više svidja od Mercy, ali Warwick Avenue je isto vrhunska pesma!!! Inače, Duffy je imala već mini turneju u VBritaniji i koliko vidim planira evropsku turneju :D ...Duffy je carica!!!!
 
Meni se bas svidja Stepping stone,uf,ludilo.
I ja sam gledala par intervjua,bas je simpaticna,cak mi se cini da jos nije svesna da je poznata i u nekim trenucima mi izgleda i pomalo stidljivo...Nadam se da je 'slava' nece promeniti:)
 

Back
Top