Nikolic preti Tadicu (kao Djindjicu)

Stvarno ne mogu da verujem koliko su žuti skloni dramljenju.
Kad Nikolić tvrdi da je taj letak slika Tadića samo budala ne shvata da se tu radi o profilu ponašanja tadića i DS-a u ovoj kampanji. Smešan je pokušaj obolelih od žutice da to prikažu kao pretnju Tadićevom životu.
A ovo (kao Đinđiću) je jadno. Čovek se našalio crnim humorom, kad ono stvarno ga roknuše. Sam je posle rekao da mu je žao zbog te šale i da je znao šta će se desiti nikad je ne bi izrekao. Nikad ga niko nije sumnjičio da ima bilo kakvog udela u Đinđićevoj smrti, ali ako me sećanje ne vara, žuti su itekako sumnjičili svog sadašnjeg koalicionog kolegu Koštunicu, pa im nije smetalo da ipak s njim dele vlast.
A onda zdušno će da prime i podršku od LSD-a (pardon LDP-a) i Čede, čoveka koji nije izbijao iz Šilerove.
 
Poenta je da javna ličnost ne sme da daje tako nepromišljene izjave, jer se može protumačiti stvarno na loš način. Ovo je poput onoga kada je rekao da je i Tito pred smrt imao problem s nogom. Da li je to rečnik i postupak predsednika, predsedničkog kandidata?
Ovo pokazuje kako Nikolić ne razmišlja o onome što govori. Siguran sam da to nije mišljeno u smislu u kojem se na ovoj temi želi predstaviti, ali je degutantno.
 
Nikolic je ocigledno emotivno reagovao izjavom koja se moze protumaciti i na pogresan nacin. Ono sto radi Tadic je smisljeno, perfidno, prljavo i pokazuje njegovu pravu prirodu.

Ja tvoju izjavu tumačim ovako: Tadić je lukavo i bezobrazno postavio zamku Nikoliću koji se kao poslednja budala upecao. U ovom slučaju ja, na jedan, biram Tadića.

Politika je prljava stvar, pogotovu kampanje. Nepromišljeni komentari na degutantne plakate govore i o onome ko plakate štampa i ko ih komentariše.
 
Ne vidim kako se Toma upecao. Toma je odreagovao kao svaki normalan covek koga neka budala optuzi za ubistvo.
Meni je potpuno jasno da cete vi glasati za Tadica ma sta on uradio. I to je u redu, vi glasajte za tu prljavu, lopovsku, lazovsku politku i opravdavajte je kako god zelite. Mi ostali imamo drugi izbor.
 
Zar je to toliko bitno? Pod mi sam mislio demokratski blok, kojem po ubeđenju pripadam.
Zar ne možeš da prećutiš ni jednu? Fakat imaš neki kompleks od Bosanaca...


Ovde se radi o konkretnim ljudima, tj predsedničkim kandidatima, a uoči izbora u Republici Srbiji.

Nikakvi uopšteni blokovi se ne spominju.

"fakat", vezano za bosance...iskreno, ne interesuju me, a ti nemaš prava da me ućutkuješ.
 
Ne vidim kako se Toma upecao. Toma je odreagovao kao svaki normalan covek koga neka budala optuzi za ubistvo.
Meni je potpuno jasno da cete vi glasati za Tadica ma sta on uradio. I to je u redu, vi glasajte za tu prljavu, lopovsku, lazovsku politku i opravdavajte je kako god zelite. Mi ostali imamo drugi izbor.

Možeš me smatrati nenormalnim, ali ja bih se nasmojao na takvu optužbu i nastavio.

Ti politiku i vođenje zemlje smatraš poštenom igrom? Probudi se, to ne postoji nigde.
 

Back
Top