Takmicenje iz srpskog jezika

Svake zime profesori dobijaju na Republichkom zimskom seminaru za profesore, koji se odrzhava na Filoloshkom faqltetu, jednu knjizhicu u kojoj pishe shta tachno ide za koji stepen takmichenja. Ako vashi u osnovnoj to nemaju, iscimajte se da dodjete do nekog profesora iz srednje shkole, imate sigurno sestru/brata/drugaricu/komshinicu u gimnaziji, zamolite ih da pitaju svog profesora da li ima tu knjizhicu i ako ima, pogledajte shta ide na opshtinsko, okruzhno, republichko. Mada to u sushtini mozhete da skapirate i iz testova od proshlih godina.
 
Svake zime profesori dobijaju na Republichkom zimskom seminaru za profesore, koji se odrzhava na Filoloshkom faqltetu, jednu knjizhicu u kojoj pishe shta tachno ide za koji stepen takmichenja. Ako vashi u osnovnoj to nemaju, iscimajte se da dodjete do nekog profesora iz srednje shkole, imate sigurno sestru/brata/drugaricu/komshinicu u gimnaziji, zamolite ih da pitaju svog profesora da li ima tu knjizhicu i ako ima, pogledajte shta ide na opshtinsko, okruzhno, republichko. Mada to u sushtini mozhete da skapirate i iz testova od proshlih godina.

Jel poznajes ti mozda nekog profesora? Ako poznajes,pitaj ga,molim te.Svi bismo ti bili jako zahvalni.
 
OPŠTINSKO - dalje idu sa 16 i više bodova
OKRUŽNO (GRADSKO) - dalje idu sa 18 i više bodova
REPUBLIČKO (ovo je promenjeno prošle godine, nažalost) - 20 bodova prvo, 19 drugo, 18 treće mesto. Ako niko nema 20, onda je 19 prvo, 18 drugo, 17 treće. Ako niko nema 19, onda se ne proglašava prvo, nego je 18 drugo a 17 treće. Nisam sigurna da li je 17 bodova drugo ili treće mesto ako niko nema više.
 
Mislim da je to zbog para koje daje Fond za mlade talente ili kako god da se zove...

Ranije je bilo - ako je najviše npr. 12 bodova, to je prvo mesto.

Čini mi se da su sada u fazonu - zašto dati 100 000 dinara nekom ko je osvojio 12 bodova u npr. četvrtom razredu srednje, isto kao i nekom ko je osvojio 20 u prvom...?
Što i nije tako glupo kad se bolje razmisli.
Jedino što je bedak kad znaš da si bio prvi, a nemaš to napismeno.
 
Jesam odlazila da pobedim, ali samo zato shto sam srpski obozhavala.

Ako si odlazila da pobedis, onda se zapitaj koliko si taj srpski obozavala...

Da ga zaista volis, znala bi da takmicenje ne govori apsolutno nista o tvom znanju...

Da ne bude zabune, ja jesam za takmicenja i isla sam na takmicenja i osvajala nagrade, ali i dalje stojim iza toga da one nisu nikakvo merilo. Kada sada vratim film unazad, najbolje stvari koje sam ja izvukla iz tih takmicenja su drug sa kojim danas raspravljam o problemima u srpskom i rasprave sa sastavljacima testova.

Inace, srecno svima koji idu na takmicenja iz srpskog! :)
I ako zatreba neka pomoc, ja sam tu. ;)
 
Ako si odlazila da pobedis, onda se zapitaj koliko si taj srpski obozavala...

Da ga zaista volis, znala bi da takmicenje ne govori apsolutno nista o tvom znanju...

Da ne bude zabune, ja jesam za takmicenja i isla sam na takmicenja i osvajala nagrade, ali i dalje stojim iza toga da one nisu nikakvo merilo. Kada sada vratim film unazad, najbolje stvari koje sam ja izvukla iz tih takmicenja su drug sa kojim danas raspravljam o problemima u srpskom i rasprave sa sastavljacima testova.

Inace, srecno svima koji idu na takmicenja iz srpskog! :)
I ako zatreba neka pomoc, ja sam tu. ;)
Ali stvarno stojim iza toga što sam rekla :)
A i mnooogo više ljudi znam koji su u školi išli na takmičenja, radili nešto i znali (znaju) srpski, nego onih koji nisu a znaju ga. Ne kažem da ih nema, naravno, samo kažem da ih znam manje. Mnogo.

Ko hoće, može taj srpski super da nauči na fakultetu, ali što se ne bi ranije bavio time (ipak se to ne radi u školama. Samo u filološkim gimnazijama, čini mi se)? Meni je to super stavka u nekom mom mentalnom CV-ju, i to mi je dosta. :)
 

Back
Top