extra-brz kineski recept...ili nesto slicno

luce

Početnik
Poruka
6
Da li znate neki jako brz recept u kineskom fazonu ili nekom drugom?...Bitno mi je da recept sadrzi neko interesantno povrce...
Imam jedan super predlog:
Znam da 90% ljudi mrzi kelj zato sto su nam ga bake i mame spremale toliko dugo da je na kraju imao bljutav ukus i krajnje odvratnu boju,zar ne???
E pa imam resenje...
Uzmite glavicu kelja.Sve listove posebno operite i uklonite stabljikice sa svakog.Iseckajte listove na trakice.Tako isecen kelj stavite u wok ili neki slicni duboki tiganj zagrejan sa puterom u njemu...budite pazljivi da ne izgori,ali da bude na jakoj temperaturi (uz mesanje)...posle 2-3 minuta prelijte kelj sa sledecim mix-om:
U casu stavite sok od paradajza (domaci) ili kupovni paradajz pire,dosta bibera,kasicicu (ravnu)karija, malo soli i malcice bosiljka (nije obazno)...tako preliven kelj pustite jos 1-2 minuta na ringli uz mesanje i kad je gotovo,sluzite sa pireom (od krompira,naravno,da ne bude zabune) i sa bilo kojim mesom...nekim laganim sniclama ili pilecim fileom...
Prijatno...
Upozorenje: Ko ne voli pikantna jela,neka zaobidje ovaj recept :D :D :D
 
Evo jednog brzog a lepog recepta (doduse nema neobicnog povrća u njemu):
INDIJSKI RIŽOTO
Pirinač skuvati, procediti i blago isprati pa ostaviti po strani.
Belo meso (200g)iseći na tanke rezance pa ga na malo zagrejanog ulja u dubljem tiganju propržiti oko 3 min.
Papriku i paradajz (pola crvene papr. i 1 parad.)isecite na rezance, veću glavicu crnog luka na rebarca, pa sve pomešajte sa mesom i dinstajte oko 2 min.
Začinite karijem(2 kašičice) i solju,dodajte kuvani pirinač i promešajte da se masa sjedini.Može se sve ukrasiti isečenim percima od krastavca.Jelo se moze jesti i toplo i hladno.Prijatno!
 

Back
Top