Podsmeh ljudskom biću

Balthasar

Obećava
Poruka
62
Otvori oči i pogledaj. Ovo je moja tuga.
Otvori oči i pogledaj. Ovo je moj bol.
Otvori oči i pogledaj. Ovo je moje jezero suza.
Otvori oči i pogledaj. Zbog ovoga ja umirem.
I nije važno važno ili zbog koga. Da li možda umirem sam, ili mi društvo na tom putu neko pravi. Nikad nisam mario za ono što drugi imaju ili znaju. Ja sam sebi uvek bio najvažniji. Možda će to drugima zvučati krajnje nadmeno, ali svi mi mislimo samo na sebe. To ko poriče sam sebe laže. Prijatelje sami sebi biramo kako nam odgovara, živimo život kako želimo i posle govorimo da na sebe najmanje mislimo. Smešno.
Nikada za druge nisam mario za druge, a ni oni za mene. Svi su uvek svoje interese i želje ostvarivali. Možda zato ja tvoje oči pogledat ne mogu. Možda zato što ja sebe u njima vidim. Ali ne onako kako sam ja navikao sebe gledati u ogledalu. Taj moj odraz je lišen svih laži, svih iluzija.
Sada dok ga gledam uočavam razliku. To nije odraz tela moga, to je odraz moje duše ukaljane. Duše koja me proklinje. Duše koja želi da me napusti. Neko je davno rekao da su oči ogledalo ljudske duše, ali zaboravio je da kaže čije. Da li je to odraz onoga ko u njih gleda, ili onoga ko njima gleda. Verovatno je pisac te izreke video svoju dušu u očima tuđim. Ali to je ništavno u poređenju sa umovima našim.
Naš um odraza svoga nema, ali se on može uočiti u postupcima našim. Naši postupci opisuju naš um na način koji je daleko bolji od bilo kog teksta, ogledala, slike ili reči. Ali i tu se krije zamka. Oni koji su vešti mogu zamaskirati svoje postupke tako dobro, da ih uočimo tek onda kada to bude prekasno. Neki pak kažu da srce ponekad upravlja čovekom. Ali kako jedan organ koji je sinonim osećanja može da pokaže svoje dejstvo na naše postupke. Da li je srce upravljalo Hitlerom dok je jednom rečju ubijao hiljade? Da li je srce upravljalo mnogim ubicama koje su priznale da su ubijali zbog toga što su voleli da čuju vriske svojih žrtava. Neko kaže da je video svoju dušu i uplašio se, ja mu kažem pogledaj svoje srce i umri.
Mi smo samo prašina prostora u tornadu vremena., što je danas sutra nije. Imaj hrabrosti da kada dođeš kući pred ogledalo i sagledaš sebe svog, i srce i dušu i svoj um, imaj hrabrosti da vidiš istinu. Da li vidiš sebe onakvog kakav si ili vidiš sivog čoveka.

Ako neko zna bolji opis čoveka neka mi pošalje
 
mrzelo me da citam sve...samo sam preleto pogledom...ovo ti nije za svastaru...ovo je za filozofiju :lol:
sta ti kazem...ljudi su egoisticne, perverzne stoke koje najpre misle na sebe...bar ja to tako radim...a oni koji ne rade tako samo lazu i sebe zavaravaju...jer ako ne volis sebe ne moz ni druge da volis...a cesto i ne moz da volis druge od sebe :mrgreen:
sve u svemu zacin C :D
odo serem kolko sam se ovde prosro :lol: :D
 
evo da ti ne zafali :mrgreen:
Campingaz-Euro-Soft-toaletni-papir-1144040.jpg
 
Svi oni koji misle da ovom tekstu nije mesto ovde stvarno nisu razumeli ovaj tekst. Oni koji smatraju da se ja podsmevam čoveku... Jednostavno želim da pokažem da ljudi ne mogu da budu ono što jesu, naravno da ne mislim na ovaj forum, jednostavno uvek smo neko drugi.
 
..niko nikoga ne vidi onakvim kakvim chovek sebe vidi...
..i prema svakome smo razlichiti...i svako nas vidi razlichito..
..i to je normalno..
..nema apsolutne istine..

Couldn`t agree more,november child. Ljudi su stvoreni da budu razliciti,ljudi su stvoreni da ne bi univerzum bio bez razuma. Ljudko bice je agresivno i posesivno,ma koliko se mi trudili da dokazemo suprotno. Oni koji su iznad takvih ljudskih osobina,TI ljudi su visa rasa.
 
..oni ljudi koji su iznad agresivnosti i posesivnosti i egocentrichnosti ne bi opstali dva dana
bez danonocnog opsluzivanja od strane onih ljudi koji u njima vide vishu rasu..
..civilizacija nas je vremenom nauchila da sebi i drugima objashnjavamo svoje postupke vishim pobudama..
..ali mashimo temu..
 
-mrzelo me da citam sve...samo sam preleto pogledom...ovo ti nije za svastaru...ovo je za filozofiju :lol:
-sta ti kazem...ljudi su egoisticne, perverzne stoke koje najpre misle na sebe...bar ja to tako radim...a oni koji ne rade tako samo lazu i sebe zavaravaju...jer ako ne volis sebe ne moz ni druge da volis...a cesto i ne moz da volis druge od sebe :mrgreen:
sve u svemu zacin C :D
odo serem kolko sam se ovde prosro :lol: :D

- :lol::lol::lol::arrow::D::arrow:twisted:
- tachno :|

ovo boldovano :lol: moze BaticjKa da se nasmeje :mrgreen::roll:
da volim ljude koje su kvarni ili dvolichni,gde nema na ulici normalnog choveka,osim seljaka ,milicije,pevacha,politichara i prosvetara sa dobrim platama sve o kontu drzave ? :roll:
p.s. vidi se da te izmenila gimnazija :lol: :arrow::idea::arrow::| tebi na bolje naravno
 
Iskreno,mislim da je fantom piroman u pravu,mada...Nije u redu da se jednostavno povucemo i pustimo da nas vode neki tamo neznani talasi. Jednostavno nije u redu. Citam stranicu ovu i vidim da vecina vas nije raspolozena ni za citanje a kamoli za nesto vise. Ljudi!!!!!! Mozgove nase ispiraju svakog dana sve vise i vise. Ne budite melanholicni i flegmaticni k`o narkomani neki. Ne budite zombiji. Nismo mi nega bagra koju seljak tera gde on hoce.
 
Iskreno,mislim da je fantom piroman u pravu,mada...Nije u redu da se jednostavno povucemo i pustimo da nas vode neki tamo neznani talasi. Jednostavno nije u redu. Citam stranicu ovu i vidim da vecina vas nije raspolozena ni za citanje a kamoli za nesto vise. Ljudi!!!!!! Mozgove nase ispiraju svakog dana sve vise i vise. Ne budite melanholicni i flegmaticni k`o narkomani neki. Ne budite zombiji. Nismo mi nega bagra koju seljak tera gde on hoce.

Ma ne kazem to, o zivotu vredi misliti i to puno, ali da ti sad postavljas pitanja i podpitanja tamo gde im nije mesto, to je zaista suvisno... Covek je ovakav, covek je onakav... Pa mislim, sta ce ti to? Kada zakljucis sve, sta imas? Ae kada treba da procenis nekoga (ne osudis) nekoga to je ok, ali to nije filozofsko, to je psiholosko.
 
Mozda...ustvari vrlo verovatno je to cista istina. Ne zelim da bacam dragoceno vreme i male sive celije preispitivajuci odluke i ponasanje nekih neznanih ljudi,kad bi me ti isti ljudi,da smo u nekoj drugoj situaciji,verovatno kamenovali ili nesto drugo da ne duzim.:lol::wink:
 

Back
Top