Žočki episkop smenjuje ne lojalne popove....
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 104

Tema: Žočki episkop smenjuje ne lojalne popove....

Iskusan Стефан ИПХ (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    103

Talking Žočki episkop smenjuje ne lojalne popove....

....Čitava frka,protesti, dolaze ljudi iz drugih gradova, lokalna tv prati razvoj događaja i opšta napetost....a sve jer se neko probudio i shvatio da današnji SPC je ustvari SVC ( srpska vatikanska crkva)...8-)

Učlanjen
    25.12.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Re: Žočki episkop smenjuje ne lojalne popove....

Žočki....hm....greškice...he..he...he.....opros tite....ops:

Veoma poznat R.Žiskar (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    233

A sta je ovde politika?

P.S. najozbiljnije pitam

Učlanjen
    25.12.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    103

Ne moram podsećati da je taj episkop usred mraka,isterao monahinje iz Stjenika sa sve policijom,popovima i zdušnu Veljinu pomoć...mada se u prvi mah činilo da je Velja pomagao...kasnije nije dao ni kilo brašna da te monahinje opstanu...Ali sila Božija se u nemoći pokazuje te sad one imaju manastir dva puta veći od Stjenika a Stjenik polako dobija svoj pređašnji oblik,tj. kakav je bio pre dolaska sestara a bio je zapušten....Dakle progon Istinomislećih drugi čin....

Učlanjen
    25.12.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    103

Politika je jr država ćuti,kao i u slučaju Stjenika,i podržava čistke koje se najgrublje dešavaju...naravno da je država pravno odvojena od crkve ali otkud onda ti epikopi u svim porama društva a kada ih pozoveš da nešto ti makar objasne oni su male pape nepogrešive..ajte onda lepo episkopi iz radio difuzije,iz poolitike iz škole i budite u manastirima i crkvama...

Iskusan gost 47473 (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    "The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist"
    Reputaciona moć
    0

Iskusan kaai79 (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    126

Ehumenizam je buducnost nasih crkava a razlozi protiv su u najmanju ruku smesni.

Elita SANDRINAbg (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Dedinje,Лика дала седам Генерала и Јованку за Тита Маршала
    Reputaciona moć
    0

bah...ja ustvari ne razumem pitanje...i šta ovim hoće da se postigne ?

Bliže...ne razumem se u tu materiju, a sve dok nam ovde ne dolaze oni bosanski popovi i drugi belosvetski...ček'...jel' beše Vasilije onaj što živi u neviđenom liksuzu u RS...?...meni naši ne smetaju...uglavnom:smile:

Nikad neću zaboraviti kada sam se prvi i jedini put obratila jednom popu sa molbom da mi približi pravoslavnu veru...običaje i slično, a u momentima velike mi tuge usled gubitka voljene osobe, kroz koji sam baš teško prolazila...:?

Znači, popo me dočekao rečima..." joj, 'de si me sada našla...stavljam zube i nije mi ni do čega...popij rakijicu i biće sve u redu"...tako nekako...valjda na taj način, privlače vernije crkvi...šta ja znam...roll:

Ističe se
    Učlanjen
    12.12.2007.
    Tekstova u blogu
    16
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Zilot cacanski Pogledaj poruku
    ....Čitava frka,protesti, dolaze ljudi iz drugih gradova, lokalna tv prati razvoj događaja i opšta napetost....a sve jer se neko probudio i shvatio da današnji SPC je ustvari SVC ( srpska vatikanska crkva)...8-)
    Немој да ке*аш јеретиче..одбили су послушност Владици..то је казна за коју се одузима чин....Владика је још благ био...

Ističe se
    Učlanjen
    12.12.2007.
    Tekstova u blogu
    16
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio kaai79 Pogledaj poruku
    Ehumenizam je buducnost nasih crkava a razlozi protiv su u najmanju ruku smesni.
    Екуменизам је јерес..а не бодућност..и оваки као "Зилот" што раде за екуменисте и праве проблеме где их нема..то је др. ствар

Ističe se
    Učlanjen
    12.12.2007.
    Tekstova u blogu
    16
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio SANDRINAbg Pogledaj poruku
    bah...ja ustvari ne razumem pitanje...i šta ovim hoće da se postigne ?

Bliže...ne razumem se u tu materiju, a sve dok nam ovde ne dolaze oni bosanski popovi i drugi belosvetski...ček'...jel' beše Vasilije onaj što živi u neviđenom liksuzu u RS...?...meni naši ne smetaju...uglavnom:smile:

Nikad neću zaboraviti kada sam se prvi i jedini put obratila jednom popu sa molbom da mi približi pravoslavnu veru...običaje i slično, a u momentima velike mi tuge usled gubitka voljene osobe, kroz koji sam baš teško prolazila...:?

Znači, popo me dočekao rečima..." joj, 'de si me sada našla...stavljam zube i nije mi ni do čega...popij rakijicu i biće sve u redu"...tako nekako...valjda na taj način, privlače vernije crkvi...šta ja znam...roll:
    Има Свештеника свакаквих, али и они су људи као и ми..и некада су нерасположени и тужни..немиој тако лако да их осуђујеш..имаш још свештеника..

Poznat svetolik trpkovic (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Kako to smece od Yelenka koji je antireklama za pravoslavlje i hriscanstvo niko ne smeni ?

Elita SANDRINAbg (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Dedinje,Лика дала седам Генерала и Јованку за Тита Маршала
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Шалом Pogledaj poruku
    Има Свештеника свакаквих, али и они су људи као и ми..и некада су нерасположени и тужни..немиој тако лако да их осуђујеш..имаш још свештеника..

U pravu si...i sama sam svesna toga ali to je u mom slučaju bio momenat kada sam ja očekivala potporu...pomoć...želju da naučim nešto više, jer bez kompleksa priznajem da spadam, kao i većina ( samo što se isti foliraju) u novokomponovane vernike...ustvari, dete koje nije odgajano sa navikom da se vera baš praktikuje doslovce...u kući.

I pre no što se nadigne kuka i motika, da pojasnim...osećam se pravoslavkom, a to i jesam, s tim da se trudim da ispoštujem mnoge stvari koje propisuje naša vera, a ne prelazim u ekstreme...to mi nije prioritet.:smile:

Ističe se
    Učlanjen
    12.12.2007.
    Tekstova u blogu
    16
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio SANDRINAbg Pogledaj poruku
    U pravu si...i sama sam svesna toga ali to je u mom slučaju bio momenat kada sam ja očekivala potporu...pomoć...želju da naučim nešto više, jer bez kompleksa priznajem da spadam, kao i većina ( samo što se isti foliraju) u novokomponovane vernike...ustvari, dete koje nije odgajano sa navikom da se vera baš praktikuje doslovce...u kući.

I pre no što se nadigne kuka i motika, da pojasnim...osećam se pravoslavkom, a to i jesam, s tim da se trudim da ispoštujem mnoge stvari koje propisuje naša vera, a ne prelazim u ekstreme...to mi nije prioritet.:smile:
    Редовно на Литургију и упознаћеш многу Браћу и Сестре..које ће ти увек помоћи....ево моји пријатељи из Цркве су увек спремни на помоћ..некада имамо и Агапу..састајемо се после Литугије..на дружење..А и сама Литургија и Причест ти помогну више него било који Свештеник..

Aktivan član darkoje (avatar)
    Učlanjen
    09.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Редовно на Литургију и упознаћеш многу Браћу и Сестре..које ће ти увек помоћи....ево моји пријатељи из Цркве су увек спремни на помоћ..некада имамо и Агапу..састајемо се после Литугије..на дружење..А и сама Литургија и Причест ти помогну више него било који Свештеник..
    Pa za samo sv.Pricesceti je i potreban blagoslov pariha i neka mala priprema i upoznavanje sa verom i smislom prilaska wsv.Putiru.Jer ako pridjes samo"zato sto se to valja"cinis vecu stetu(duhovnu) sebi nego korist,Nisu svi svestenicii ista ali ako ti jedan ne valja trazi drugog ,ne zivis u nekoj selendri gde ne mas izbora vec u bg gde ima popova na izvoz.

Ističe se
    Učlanjen
    12.12.2007.
    Tekstova u blogu
    16
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio darkoje Pogledaj poruku
    Pa za samo sv.Pricesceti je i potreban blagoslov pariha i neka mala priprema i upoznavanje sa verom i smislom prilaska wsv.Putiru.Jer ako pridjes samo"zato sto se to valja"cinis vecu stetu(duhovnu) sebi nego korist,Nisu svi svestenicii ista ali ako ti jedan ne valja trazi drugog ,ne zivis u nekoj selendri gde ne mas izbora vec u bg gde ima popova na izvoz.
    Ко о томе прича...Литургија, Пост прописан Црквом, Исповест и Причест..тако се ради...А какав Благослов за Причест..?? То нисам чуо?

1. Постови које је Цркве прописала
    ( и случај када ти духовник наложи неки Пост ван тога)
    2. Исповест..пре или за врем Литургије
    3. Литургија
    4. Причест
    5. Наставак Литургије..
    6. Агапа ( у нашем народу познато као кафенисање са Браћом и Сестрама из Цркве)

А где Благослов?
    Можда негде грешим?

Domaćin DukeofSerbia (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Thumbs up Taко је

Немој да ке*аш јеретиче..одбили су послушност Владици..то је казна за коју се одузима чин....Владика је још благ био...
    Људи причају о стварима које не разумеју. Постало је прилично проблематично како се појављује све више групица које за себе тврде да су изворни православци, а само нападају СПЦ.
    Велика депресија II почиње у 2009!

Učlanjen
    25.12.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    103

SP(v)C je napustila predanje i kanone svetih otaca...pitajte vaše vladike da li je duša smrtna ili besmrtna,ima li raja i pakla, da li je Rim crkva,da li su protestanti crkva,gde Srpska Istinski Pravoslavna Crkva narušava običaje ili kanone crkve i zašto je sekta i ako jeste sekta zašto to i ne piše na SPC sajtu,da narod zna....I ako neko kaže da nema veze crkva sa politikom to je fatalna greška jer je današnja oficijelna crkva čist proizvod Titove politike i ovaj ekumenizam nije ništa nego anestezija za uniju....

Ističe se
    Učlanjen
    12.12.2007.
    Tekstova u blogu
    16
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Taко је

Citat Original postavio DukeofSerbia Pogledaj poruku
    Људи причају о стварима које не разумеју. Постало је прилично проблематично како се појављује све више групица које за себе тврде да су изворни православци, а само нападају СПЦ.
    То нам је дошло од Грка, где човек у неку руку и може разумети проблеме који настају...али их неоправдавам...али код нас..стварно нема смисла..па и Руски Патријарх је већи екумениста од наших Владика..,.али како рече Епископ Атанасије..то је њихов секташки менталитет..

Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    233

Alo, Pozega!
    Idite na religiju pa se nerazumevajte ceo dan.!

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Aha.Vi ste jedini pravedni, jedini znate istinu?To je gordost, jedan od velikih grehova.Ne lupetajte kad se ne razumete u materiju.

Ističe se
    Učlanjen
    12.12.2007.
    Tekstova u blogu
    16
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Zilot cacanski Pogledaj poruku
    SP(v)C je napustila predanje i kanone svetih otaca...pitajte vaše vladike da li je duša smrtna ili besmrtna,ima li raja i pakla, da li je Rim crkva,da li su protestanti crkva,gde Srpska Istinski Pravoslavna Crkva narušava običaje ili kanone crkve i zašto je sekta i ako jeste sekta zašto to i ne piše na SPC sajtu,da narod zna....I ako neko kaže da nema veze crkva sa politikom to je fatalna greška jer je današnja oficijelna crkva čist proizvod Titove politike i ovaj ekumenizam nije ništa nego anestezija za uniju....
    Ајде немој да лупаш..како је напустила предање..само оптужујете и лажирате неке доказе..
    НАВЕДИ..КОЈИ КАНОН...КАДА И ГДЕ..А не неке магијске обреде у твојој глави?
    Прво шта причају неке Владике..то није СПЦ , већ њихово лично мишљење..на које имају право....а твоје оптуживање је продукт језуитске и удбашке политике чији сте инструменти..и ово није за јавну расправу..имаш Православне Форуме па дођи..немој да шириш неистине и лажи..аку су тебе језуити купили нису осталих 99% Православних Срба..

Ističe se
    Učlanjen
    12.12.2007.
    Tekstova u blogu
    16
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio dmauka Pogledaj poruku
    Alo, Pozega!
    Idite na religiju pa se nerazumevajte ceo dan.!
    И шта сада си ти мангуп..ето као ти нешто..лепо причамо..о утицају Политике у Цркви..чији је главни доказ Чачански зурлот..

Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    233

И шта сада си ти мангуп..ето као ти нешто..лепо причамо..о утицају Политике у Цркви..чији је главни доказ Чачански зурлот..
    Ајде немој да лупаш..како је напустила предање..само оптужујете и лажирате неке доказе..
    НАВЕДИ..КОЈИ КАНОН...КАДА И ГДЕ..А не неке магијске обреде у твојој глави?
    Прво шта причају неке Владике..то није СПЦ , већ њихово лично мишљење..на које имају право....а твоје оптуживање је продукт језуитске и удбашке политике чији сте инструменти..и ово није за јавну расправу..имаш Православне Форуме па дођи..немој да шириш неистине и лажи..аку су тебе језуити купили нису осталих 99% Православних Срба..
    ma lepo i pravoslavno, nema sta 8-)

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pravoslavci?Hriscani?Toga ima u zemlji Srbiji?
    A zasto se na litrugiji pominju samo ''svi pravoslavni'' u obracanju Bogu, a ne svi hriscani ili svi ljudi?A?

Slične teme

1. Odgovora: 188
    Poslednja poruka: 18.02.2008., 21:01
  2. episkop filaret najavljuje radikalizaciju protesta
    Autor Marin55 u forumu Politika
    Odgovora: 191
    Poslednja poruka: 10.09.2007., 16:05
  3. Dragan Jočić smenjuje inspektore ko lud!
    Autor [[Darko_91]]` u forumu Politika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.08.2007., 06:26
  4. Dragan Jočić smenjuje inspektore ko lud!
    Autor [[Darko_91]]` u forumu Politika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 07.08.2007., 04:23

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •