Zenski sovinizam?!

To je u vezi sa tim sto se zene generalno stvarno ne snalaze u politici, zenama ipak preostaje da se ulaguju muskracima. To nije zbog toga sto su gluplje za politiku nego zbog toga sto su muskarci efikasniji, a zene su u politici teoreticarke i idealistkinje utopistkinje.Zene koje udju u politku shvataju politiku suvise dubiozno. Videli ste sve to i po Karli Del Ponte.
 
:confused: Sta mislite kako se taj osecaj(soviniste) stvori u zeni?Da li je to iskren sovinizam ili ulagivanje nekim pripadnicima muskog pola s shovinistickim stavovima?

Devojchice ti si neke stvari malo pomehsala.
Zena ne moze da bude mushki shovinista,ne zvuchi bash logichno.
Zena moze da bude zenski shovinista spram mushkaraca..to je ono kad u vugla malo kvrcne pa se pale brusevi,govori da su mushkarci niza bitja,prevazidjena karika u lancu ishrane..itd.Znachi-extremne feministkinje...ili samo one malo vidovitije,zavisi kako gledash na stvar.
 
O da moze itetako! Zenski sovinizam je isto tako grub, napadan i oduran kao muski, i ispoljava se na jednako agresivan nacin, znam, videla sam i druzila se sa zenom koja je bila cist sovinista, tj. sovinistkinja - i sve su odlike bile tu: ponizavanje muskog roda u svakom smislu - tipa muskarci su glupi, svi su oni isti, sve ih treba tretirati kao stoku i neprijatelje (sto je i radila), svaki muskarac koji bi joj se udvarao morao bi prvo da prodje kroz proces verbalnog zajebavanja i ponizavanja, onda bi usledio sex - uz njenu potpuno dominaciju - i na kraju zajebavanje, ne javljanje ili selektivno javaljanje na telefon po principu igraces kako ja sviram, igra toplo-hladno, i sve to zacinjeno opsirnim i detaljnim posrpdnim prepricavanjem njegovih nesretnih pokusaja da sa njom ostvari kakav takav normalan odnos nama, drugim zenama sa porukom tipa "kakav glupi muski pacenik, zaljubio se, ha ha:?". Ceo taj stav i njeno ponashanje prema muskarcima bilo je dovedeno do takvog ekstrema, da je meni bilo fuj. Prestale smo da se druzimo naravno, sve je to bilo previse za mene, i sigurna sam da je njen slucaj slucaj cistog soviniste, nije to feminizam.
 
O da moze itetako! Zenski sovinizam je isto tako grub, napadan i oduran kao muski, i ispoljava se na jednako agresivan nacin, znam, videla sam i druzila se sa zenom koja je bila cist sovinista, tj. sovinistkinja - i sve su odlike bile tu: ponizavanje muskog roda u svakom smislu - tipa muskarci su glupi, svi su oni isti, sve ih treba tretirati kao stoku i neprijatelje (sto je i radila), svaki muskarac koji bi joj se udvarao morao bi prvo da prodje kroz proces verbalnog zajebavanja i ponizavanja, onda bi usledio sex - uz njenu potpuno dominaciju - i na kraju zajebavanje, ne javljanje ili selektivno javaljanje na telefon po principu igraces kako ja sviram, igra toplo-hladno, i sve to zacinjeno opsirnim i detaljnim posrpdnim prepricavanjem njegovih nesretnih pokusaja da sa njom ostvari kakav takav normalan odnos nama, drugim zenama sa porukom tipa "kakav glupi muski pacenik, zaljubio se, ha ha:?". Ceo taj stav i njeno ponashanje prema muskarcima bilo je dovedeno do takvog ekstrema, da je meni bilo fuj. Prestale smo da se druzimo naravno, sve je to bilo previse za mene, i sigurna sam da je njen slucaj slucaj cistog soviniste, nije to feminizam.
Dobro opisano. Samo što ih nije baš mnogo... a sad si me naterala da se zamislim nad jednom devojkom, koja se nikako ne bi mogla okarakterisati kao feministkinja..... možda je ženski šovinista ustvari prava dijagnoza. Ponašanje je identično, samo što nikada javno ne kaže da mrzi muški rod. Takođe mi se zgadila od svog tog pasivnog ponižavanja ljudi, pre svega "svojih" tipova...
 
Devojchice ti si neke stvari malo pomehsala.
Zena ne moze da bude mushki shovinista,ne zvuchi bash logichno.
Zena moze da bude zenski shovinista spram mushkaraca..to je ono kad u vugla malo kvrcne pa se pale brusevi,govori da su mushkarci niza bitja,prevazidjena karika u lancu ishrane..itd.Znachi-extremne feministkinje...ili samo one malo vidovitije,zavisi kako gledash na stvar.

Nisam nista pomesala,niti sam rekla da zene mogu biti muski sovinisti.Upotrebila sam izraz ''zenski sovinizam''-zena sovinista
 
Ne,ne,ne,to sto ste spominjali,to je upravo feminizam.Ja mislim na one zene koje svojim ponasanjem i recima citiraju muske soviniste.Nesto tipa:''Ma,zena vozac!Uzas'', ''Vidi je kako se obukla,k..va,ona je i htela da je siluju'', i td. Kako vam izgleda to kad izlazi iz zenskih usta?Sovinisticki(?!)Otkud to u glavama zena,otkud to omalovazavanje sopstvenog pola???
 
Mislim da su zene koje su sovinisti(da mrze druge zene,ali mi je opet nelogicno)su zapravo ljubomorne i nezadovoljne.Omalovazavajuci sopstveni pol pokusavaju da sebe podignu u svojim ocima.
=)
lepo.
ti i jeste uzrok gotovo svake mržnje. vidi.


Mislim da su muškarci koji su sovinisti su zapravo ljubomorni i nezadovoljni.Omalovazavajuci drugi pol pokusavaju da sebe podignu u svojim ocima
 
=)
lepo.
ti i jeste uzrok gotovo svake mržnje. vidi.


Mislim da su muškarci koji su sovinisti su zapravo ljubomorni i nezadovoljni.Omalovazavajuci drugi pol pokusavaju da sebe podignu u svojim ocima
Jeste.Mada ja mislim da su muskarci koji preziru zene,odnosno sovinisti su,zapravo nemaju uspeha kod istih(nije ni cudo sa takvim stavom),i nisu samouvereni i puni su kompleksa.Iz tog razloga ne prilaze zenama pa ih mrze........kao one su krive sto smo mi nesposobni u neku ruku........:-D
 
:confused: Sta mislite kako se taj osecaj(soviniste) stvori u zeni?Da li je to iskren sovinizam ili ulagivanje nekim pripadnicima muskog pola s shovinistickim stavovima?

I zenski i muski sovinizam je produkt frustracije. Stvar loseg izbora, zatim pogresan odnos prema lose izabranom. Kako do toga dolazi? Sve ide iz porodice, tu geni ne igraju ulogu, stvar je vaspitanja. Odnos oca prema majci i prema detetu. Da ne verujete kako jedna rec moze da promeni zivot ako se izgovori u pravom ili pak u totalno pogresnom trenutku. Psiha je cudo.

Veoma grubo bi bilo reci da su takvi ljudi poremeceni, ali sigurno nije sve na svom mestu. Ali da ne verujete, ako takva zena ili muskarac naidju na osobu koja zaista zna sta hose mogu da se promene.
 
Ne,ne,ne,to sto ste spominjali,to je upravo feminizam.Ja mislim na one zene koje svojim ponasanjem i recima citiraju muske soviniste.Nesto tipa:''Ma,zena vozac!Uzas'', ''Vidi je kako se obukla,k..va,ona je i htela da je siluju'', i td. Kako vam izgleda to kad izlazi iz zenskih usta?Sovinisticki(?!)Otkud to u glavama zena,otkud to omalovazavanje sopstvenog pola???

Zena je zeni u gori vuk. Konkurencija. Znam za primer da je majka ljubomorna na cerku, a cerka hoce da bude kao mama. Totalno bolesno.

Ni od jedne zene do sada nisam cuo nista lepo o zenama. Valjda se druzim sa pravim zenama. Ne vole se zene medjusobno te je normalno da omalovazavaju sopstveni pol, ali uvek kada je u pitanju druga zena. Zavadise ih muskarci.

Sto se zena vozaca tice stvar nije komplikovana. Kod zene je spacijalni faktor mnogo slabije razvijen. Ko ne zna, spacijalni faktor je sposobnost snalazenja u prostoru - orjentacija, levo - desno. Vec je svima jasno da je to produkt evolucije, zena kroz milenijume nije imala potrebu mnogo da se orjentise, bila je zemljoradnik dok je muskarac isao u lov, isao je u otvoreni prostor, daleko. Stoga, ne osudjujem zene zato sto su, a fakat jesu, u proseku losiji vozaci. Mada i meni se cesto desi da kazem UF ZENA, iako zene obozavam.
 
Dobro,ja privatno znam par zena,koje imaju dosta dobro misljenje o zenama iz svog okruzenja.Pa,...valjda se druzim sa ok vaspitanom decom;)

Da,dobar je to primer-za majku koja mrzi svoju cerku ili je ljubomorna na nju.A ima jos jedan za koji su isto mnogi culi,kad profesorka 'ne voli devojcice/devojke,pa ih ponizava,obara,dok muskarcima daje razne privilegije i uglavnom je ''ortak'' sa njima(smeje se njihovim salama,pokriva ih u losim situacijama,...).
 
Ne,ne,ne,to sto ste spominjali,to je upravo feminizam.Ja mislim na one zene koje svojim ponasanjem i recima citiraju muske soviniste.Nesto tipa:''Ma,zena vozac!Uzas'', ''Vidi je kako se obukla,k..va,ona je i htela da je siluju'', i td. Kako vam izgleda to kad izlazi iz zenskih usta?Sovinisticki(?!)Otkud to u glavama zena,otkud to omalovazavanje sopstvenog pola???
Mada, opet sam zbunjena..... Ti govoriš o ženama koje omalovažavaju ŽENE? Ne muškarce?

Ono što smo (da li i ja?) opisale je, koliko sam shvatila, klasišan šovinizam, ne feminizam.

Mislim da ću pored dve postojeće teme da otvorim treću: VREME JE DA UOČIMO RAZLIKE IZMEĐU FEMINIZMA I ŠOVINIZMA.

Ispade, sunce ti, da svaki vid šovinizma mora da bude isključivo usmeren na žene (crnce, slabije, malobrojnije, šta? :confused: )
 

Back
Top