Povratak Srpskog Pokreta Obnove (SPO)

odgovor0

Zainteresovan član
Poruka
245
Potpredsednik Srpskog pokreta obnove Srdjan Sreckovic za novosadski Dnevnik:
VRACAMO SE!

Ni u jednom trenutku nismo sumnjali u to da Srpski pokret obnove ima politièku buduænost. Iz izbornog poraza izvukli smo pouke i intenzivno se, veæ šest meseci, pripremamo za pokrajinske i lokalne izbore – kaže za “Dnevnik” potpredsednik SPO-a Srðan Sreækoviæ, odgovarajuæi na pitanje da li pojavljivanje lidera te stranke Vuka Draškoviæa u predsednièkoj kampanji Velimira Iliæa znaèi “agresivniji” povratak na politièku scenu nekadašnje vodeæe opozicione partije.

Istovremeno, Sreækoviæ je uveren i u skoro održavanje vanrednih parlamentarnih izbora, pošto veruje ova Vlada ybog sustinskih neslaganja koalicionih partneranema kapacitet za cetiri godine .
Povodom utiska da SPO, zajednièkim nastupom s NS-om traži uoèi predstojeæih izbora nekog “jaceg” koalicionog partnera, Sreckovic kaže da je SPO u prvom krugu predsednicke utakmice podržao Velimira Ilica zato što su “SPO i NS programski veoma bliske stranke i da je, samim tim, podrška bila logicna”.

– Na isti nacin logicna je podrška predsednickom kandidatu DS-a Borisu Tadicu u drugom krugu, jer za nas dilema izmedjuu demokratije i povratka u prošlost ne postoji – izricit je Sreckovic. – To što smo odlucili sada da podržimo Tadica je potpuno logicno, normalno i ocekivano, jer glasaci i simpatizeri SPO-a nikada nisu, niti ce ikada moci da podrže bilo šta što je vezano za Srpsku radikalnu stranku.

Sagovornik “Dnevnika” demantuje spekulacije o spajanju SPO-a i NS-a. Sreckovic podseca na to da SPO ima “sedamnaestogodišnju, slavnu tradiciju, i kao politicka stranka apsolutno ne planiramo spajanje s nekom drugom partijom”.

– No, to ne znaci da nismo otvoreni za razlicite vidove saradnje – podvlaci Sreckovic.

Na pitanje “Dnevnika” kakav je odnos SPO-a sa strankom premijera Vojislava Koštunice, DSS-om, u vezi s eventualnim razgovorima o koalicijama, Sreckovic napominje da je “DSS kao i SPO, stranka desnog centra i clanica Narodnjacke evropske internacionale”.
– I SPO u ovom trenutku ima status posmatraca u toj organizaciji. Samim tim jasno je da smo programski i ideološki bliski s DSS-om i da postoji potencijal za saradnju – kaže Sreckovic.
 
Ne znam na koji vic mislite. Jasno je da ce na sledecim parlamentarnim izborima postojati tri jake opcije:SRS, DS-g17 i DSS-SPO-NS kao jedina demokratska ali i nacionalno svesna varijanta. To je zapravo srednja varijanta izmedju radikalizma i povratka u proslost i demokratije koja ne uvazava nacionalne intrese i identitet. Trio Kostunica, Draskovic i Ilic bice dominantan nakon izbora koji ce uslediti veoma brzo
 
gde ste bili?:shock::-D

Posmatrali smo kako demokrate kradu po Srbiji!:lol::lol::lol:
Zvanicni stav SPOa mene ne obavezuje....glasacu za Nikolica.
Pa moram se nekako "oduziti" DSu za noz koji su nam podmuklo zabijali u ledja...na nasim lesevima su dosli na vlast.
Sa SPS i SRS smo znali na cemu smo.Postovali smo ih,i respektovali kao protivnike,i sa njima se "obracunavali hrabro...frontalno...ali smrtonosan udarac koji smo dobili je zadao DS.Ono sto SPS nije uspeo da uradi atentatima,uspeo je DS lazima!
Vreme je da se oduzimo...:lol:
 
sepeoza3.jpg



П.С. Е сад кад сЕ-пЕ-овци подржавају Бориса, Борис је на коњу... :lol::lol::lol:
 
Posmatrali smo kako demokrate kradu po Srbiji!:lol::lol::lol:
Zvanicni stav SPOa mene ne obavezuje....glasacu za Nikolica.
Pa moram se nekako "oduziti" DSu za noz koji su nam podmuklo zabijali u ledja...na nasim lesevima su dosli na vlast.
Sa SPS i SRS smo znali na cemu smo.Postovali smo ih,i respektovali kao protivnike,i sa njima se "obracunavali hrabro...frontalno...ali smrtonosan udarac koji smo dobili je zadao DS.Ono sto SPS nije uspeo da uradi atentatima,uspeo je DS lazima!
Vreme je da se oduzimo...:lol:

Potpuno si u svemu u pravu!
I ja cu iz inata glasati za Nikolica iako o radikalima mislim sve najgore.Na vlasti je Demokratska stranka koja je svojim lopovlukom, licemerjem i marketinskim foliranjem srusila nade svih nas koji smo se borili za normalnu Srbiju
 
HAHAAHHAHAAAA....znam debillmoy da vam je frka.....ali sami ste krivi za to...nego,znate li koliko je glasova dobio Nikolic u Indjiji?A,dobio je najveci procenat glasova u Vojvodini!!I to kod "najboljeg" , a valjda i "najpostenijeg" predsednika opstine u Srbiji,Gorana Jesica!Ipak u Indjiji ljudi najbolje znaju ko se sa kime druzi,i ko koliko krade...
A to cak ni marketinske agencije ne mogu zabashuriti...
 
Potpuno si u svemu u pravu!
I ja cu iz inata glasati za Nikolica iako o radikalima mislim sve najgore.Na vlasti je Demokratska stranka koja je svojim lopovlukom, licemerjem i marketinskim foliranjem srusila nade svih nas koji smo se borili za normalnu Srbiju

Za njih je Legija bio "gospodin",'heroj 5.oktobra",sa njim su se na ulici ljubili...a kada smo zahtevali njegovo hapsenje,rekli su da trazimo "preko hleba pogace"?!
Ali zaigrala je mecka i pred njihovim vratima...ali je bilo kasno...
 
Nema vecih lopova i kriminalaca od vrha demokratske stranke. Razumem vasu paniku jer je Tadic gotov, a cim izgubite izbore u stranci nastaje haoas jer vezivno tkivo nije program i politicke ideje vec ggramzivost i pohlepa.
Ova besomucna kampanja na B92 vam je strasno kontraproduktivna. U jednom trenutku pomislio sam da glasam za Tadica, samo da ne bi pobedili radikali, ali kada vidim koliko miliona evra DS trosi na placanje tv spotova sve mi se zgadi i glasacu za Nikolica kao i svi moji prijatelji,komsije i rodjaci. Ipak i od radikala postoje gori
 
Potpuno si u svemu u pravu!
I ja cu iz inata glasati za Nikolica iako o radikalima mislim sve najgore.Na vlasti je Demokratska stranka koja je svojim lopovlukom, licemerjem i marketinskim foliranjem srusila nade svih nas koji smo se borili za normalnu Srbiju
AMIN !!!
Nema vecih lopova i kriminalaca od vrha demokratske stranke. Razumem vasu paniku jer je Tadic gotov, a cim izgubite izbore u stranci nastaje haoas jer vezivno tkivo nije program i politicke ideje vec ggramzivost i pohlepa.
Ova besomucna kampanja na B92 vam je strasno kontraproduktivna. U jednom trenutku pomislio sam da glasam za Tadica, samo da ne bi pobedili radikali, ali kada vidim koliko miliona evra DS trosi na placanje tv spotova sve mi se zgadi i glasacu za Nikolica kao i svi moji prijatelji,komsije i rodjaci. Ipak i od radikala postoje gori
Potpisujem
 
Evo sada pokusavam da se setim da li je igde, u bilo kom gradu u Srbiji bilo veceg lopovluka i poklanjanja stanova funkcionerima na vlasti,kao u BG-u za vreme vladavine SPO-a... Odgovaram sam sebi- MA NEMOJ DA SI SMESAN !

Nije poznato da je bogat bilo koji funkcioner SPO-a!
A sta cemo sa ovima:
Djelic-11 miliona evra samo od akcija u Meridijan Banci

Vlahovic- desetine milione evra od privatizacije
Ceo vrh stranke je na platnom spisku Miskovica- Milosevicevog tajkuna
Bolje da ne nabrajam dalje, muka mi je a u isto vreme me je sramota sto sam se sa ovakvim ljudima borio protiv Milosevica i radikala.
Dobro je sto ce pobediti Nikolic, treba Srbija jos jednom da dotakne dno, da se vise nikada ne bi vratilo dno dna oliceno u Demokratskoj stranci
 
Ma nisu ni ovi iz DS-a cvecka (mada su ta dvojca koju si pomenuo relativno ok,a to sto je u Srbiji veci idol covek koga je mrzelo da trenira i ceo zivot se provukao na srecu poput Divca,umesto ljudi koji dobro rade svoj posao je druga stvar),ali su u poredjenju sa onima iz SPO-a zaista cvece. SPO funkcioneri su cak vise i od SPS-a koristili mogucnost da kradu iz lokalnih budzeta i uzimaju reket.
 

Back
Top