pitanje u vezi uzimanja kuceta

Arya Stark

Početnik
Poruka
3
(stvarno se izvinjavam ako ovo pitanje pripada nekoj temi, nisam znala u koju bih ga postavila. sorry :()
Imam mogucnost da uzmem kuce od 4 meseca, ali sam cula da ne treba uzimati starije od 2 meseca iz razloga sto je u starijem uzrastu tesko nauciti ga naredbama i imenu. Da li se bas jaaaaako preporucuje da se uzme kuce od 2 meseca ili je ok i sa 4?
 
Koliko ja znam stene do 4. meseca moze jedino da nauci da piski napolju. Sve ostale komande dolaze kasnije, i mislim da uopste nije kasno uzeti stene u tom uzrastu.
Kad se kaze da ne treba uzimati starije stenice jer onda ne mogu da nauce komande, verovatno se misli na one od 6-8 meseci. Mada to nije tacno, i odrastao pas se moze nauciti svim komandama ako se uci na pravi nacin.
Inace ja sam mog psa uzela kad je imao 3 meseca i nedelju dana, sada ima 3,5 godine i dalje mogu da ga ucim novim komandama.
 
Ja sam mog Akija uzela sa 4meseca i 10 dana...
I slush kad on misli da treba...
Ali nebrini se JA i JA sam kriva za to:D...
Zna on sve ali vidi kuda moze da prodje...:D

Mada sa druge strane imala sam i shene od tacno dva meseca (iste rase),kapiralo me je kao majku...
 
Nemas nikakvu frku, moj Gizmo je bio mozda cak i stariji kad sam ga nasla i, sto kaze Tanana, slusa samo kad njemu odgovara ali recimo cvika da ga ne ostavimo u setnji,onda, par puta su ga krali onako slatkog a on je uvek dolazio nazad... A da li slusa dovoljno, naravno. Inace ne bi ovoliko poziveo.
 
(stvarno se izvinjavam ako ovo pitanje pripada nekoj temi, nisam znala u koju bih ga postavila. sorry :()
Imam mogucnost da uzmem kuce od 4 meseca, ali sam cula da ne treba uzimati starije od 2 meseca iz razloga sto je u starijem uzrastu tesko nauciti ga naredbama i imenu. Da li se bas jaaaaako preporucuje da se uzme kuce od 2 meseca ili je ok i sa 4?

Ma nije nikakav problem sto ima 4 mjeseca,strpljenja treba uvijek bez obzira kada se uzme stene.
Kad sam bila mala,kutji je jednostavno dosao napusteni odrastao mjesanac,nagovorila sam moje da ostane,vjeruj mi brzo je naucio ime,i sve ostalo...bio je divan:)
 
Uzrast psa nema veze sa ucenjem
Recimo:
Dilajt je kod nas dosla sa pune 3 godine i to iz Belgije pa sad izvanredno slusa
Bili je kod nas dosao sa 4 meseca i do sada nismo imali nikakvih problema
Teuta je rodjena kod nas i nista ne slusa a ima vec 6 meseci

Znaci,ako stvarno zelis tog psa uzmi ga
 

Back
Top