Plasma vs LCD

Pa .... ako je običan tv program ,tj ako ide preko obične analogne antene ( riblja kost npr) naravno da je kvalitet skroz loš. Za kablovsku isto važi.
Npr , total TV bi ti se vidio perfektno. Jer je signal preko satelita.
A za dvd zavisi. Ako povežeš običnim kablom biće ti loš kvalitet. Ako povežeš scart kablom biće ti bolji kvalitet.

Ja bih pre uzeo plasmu. Nekako je lepša za gledanje. Imao sam sony bravia od 42". Kad pustiš dvd film .... lepota ;)
 
Citao sam skoro u blicu o razlikama izmedju plasme i LCD-a. Kazu da je na plasmi crna boja stvarno crna dok je na LCD-u crna boja sivkasta. Problem kod LCD-a je taj shto mogu da ostanu (na kratko naravno) crne mrlje usled npr gledanja dvd-a kad je slika podeljena 16:9,odnosno imash dve crne linije iznad i ispod slike. E sad, kazu ako imate para kupite i plasmu i LCD a ako je izbor samo jedan tv onda je bolje LCD. Sad ti vidi. Ajde ako nadjem tekst prekucacu ga ovde. POZDRAV
 
Citao sam skoro u blicu o razlikama izmedju plasme i LCD-a. Kazu da je na plasmi crna boja stvarno crna dok je na LCD-u crna boja sivkasta. Problem kod LCD-a je taj shto mogu da ostanu (na kratko naravno) crne mrlje usled npr gledanja dvd-a kad je slika podeljena 16:9,odnosno imash dve crne linije iznad i ispod slike. E sad, kazu ako imate para kupite i plasmu i LCD a ako je izbor samo jedan tv onda je bolje LCD. Sad ti vidi. Ajde ako nadjem tekst prekucacu ga ovde. POZDRAV

Slazem se sa tvojom konstatacijom uz ispravku da je ovaj deo tvog teksta koji sam boldovao svojstven plazma ekranima a ne LCD.
 
Pa neki kažu i da je plazma zrelija tehnologija. A i kad nekom želite da se pohvalite nemora da ga posadite na hot spot. Teško je generalizovati treba porediti cjenovno ili po nekom kriteriju.
 
Eh sad potrebe..pa zna se cemu sluzi tv..samo ovde ljudi ocigledno nemaju blage veze..niko ne gleda karakteristike i da li se vidi jasno slika..sitnija slova..domaci kanali a ne hd koji vide u prodavnici..samo da se pohvale komsiluku:dash:svojevremo sam kupovao sebi i poznanicima plano samsung tv-e i recimo da je svaki put bila gora slika sto je noviji model
 
Plazma, naravno. Ako imas toliko para da se dvoumis, eto. I odma uzmi sto skuplji jer u paketu dobijas sve prikljucke i perverzija sto je kod ostalih "dodatna oprema". Kod vlasnika LCD-a kad izuzmes efekat ljubomore, i nemas neki posteni adut protiv plazme. I obavezno, odma', predjes na D3 paket (digit.) u kablovskoj.

P.S. Svejedno, Sony, Panasonic PRESTAJU sa proizvodnjom plazme i prelaze na OLED, FED...tako da idemo ispocetka, Ha, Ha...bas sam sretan sto nemam para za tak'e stvari !
 
Poslednja izmena:
E, eeeeeeeeeee ja ipak upeco plazmu !!! Samsung PS42-A410 na 12 meseci po 5.000. A da sam imao kesh u pravo vreme mogao sam je dobiti za 44900 din.
E, sad zaboravite ona izje...vanja tipa kontrast, ugao gledanja itd. jer 90 % kupaca to ne zna ni nabrojati. Veca je smetnja deformacija slike u 16 : 9 modu, a to opet kod 90 % kupaca ne smeta, a trebalo bi.
Sta reci na kraju kupi i uzivaj. Dok se vi izmotavate i cekate full HD i sl. ja uveliko uzivam gledajuci...a za 2 godine, kad istekne garancija, prodam ga ( TV ) kao polovan i dodam za full fullova. D3 sam dobio nekidan, jeste napredak...

P.S. Inace bez obzira na sve...TV zaista dobro radi. Cekam ovih dana HDMI kabel, nabavio sam HD trejlera...
 

Back
Top