PHP programeri pomagajte hitnooo

Neznam, zasto se toliko mucis da upises slike u bazu?

Baza ce ti biti uvecana za velicinu onih slika koje ces usnimiti u njoj, sto i nije dobra ideja ako u bazi imas oko 1000-2000 polja.
Takodje, iscitavanje podataka iz takve baze bi se oteglo, jer bi morala sliku da dovuces iz nje (programski, preko neke skripte ili sta li vec koristis). Samim tim, program ce se znatno usporiti dok podatke smesta u promenljivu i dok ih konvertuje kako bi se mogla slika vizuelno prikazati. Dakle, trosi se memorija i trosi se vreme oko svega toga.

Sa druge strane, kada binarne podatke cuvas u bazu, oni se cuvaju u tzv BLOB polja (Binary Large Object) tako sto fail (sliku) upisuje negde na cvrstom disku a u bazu upisuje putanju ka tom failu. Na ovakav nacin, ucitavanje i iscitavanje podataka je i te kako brzo, ako se uporedi sa onim nacinom koji ti pokusavas.

Inace, ima ovde nekih ideja koje ce ti, mozda, pomoci u resavanju tvog problema:
Save image in mysql database.
How to read/write blob from/to Mysql database?
 
Ceo dan se mucim da upisem sliku u mysql bazu. Isprobala sam svasta sa interneta sto sam nasla i nikako mi ne ide... Jel moze neko da mi posalje neki jednostavan skript ili malo da mi objasni??? I kako posle da je prikazem na stranici.

a zar nije lakshe da sliku snimish u neki folder
a da u bazu snimish adresu???
mislim... ko josh snima sliku u bazu i chemu?
 

Back
Top