Excel - Ubacivanje slike

nidzesi

Primećen član
Poruka
925
Pozz ljudi, treba mi da u excelu u nekoj ćeliji ubacim sliku u pozadini, da li je nekako izvodljivo?

Naravno, u ćeliji bih ubacio text a sliku bi stavio na Washout, tako da ona dođe onako prozirna u pozadini...

Nadam se da postoji neko rešenje.

Hvala!
 
Mozes da stavis sliku za pozadinu,mozes da je stavis u odredjeno polje i da joj se dimenzije menjaju zajedno sa dimenzije polja ali mislim da ne mozes da je postavis iza teksta koji ukucas.Mozes jednino da postavis text box preko slike.Tako je u verziji 2003.
 
slika nema sanse da se stavi u celiju.
Jedino moze da je smanji na velicinu celije :)
Sto se tice teksta iza, koliko sam gledao malo opcije (sad sam bas pogledao zbog ovog pitanja) ne vidim mogucnost davanja transparencije i samim tim tekst ne moze da bude ispod slike a da se vidi.
 
Ma sta ti pricas bre?Aj procitaj ponovo sta sam ti napisao.Sad si ti kao otkrio ameriku....Pa jesam ti rekao da mozes da stavis text box preko slike,sto si na kraju i uradio.

I sta si to napravio?Pa ako se to polje,u koje stavljas sliku,nepojavljuje u formulama koje si zadao,onda si taj tekst mogao iskuckati i u paint-u preko slike,a onda je smestiti u to polje.Zasto si komplikovao nije mi jasno?

Ja sam mislio,sto je i logican zakljucak,da menjajuci vrednost tog polja menjas vrednost nekog drugog polja.U protivnom i slika i tekst u tom polju mogu biti jednostavno slika.Ili text box preko slike.
 
Koliko ja vidim imas neku napomenu u donjem desnom uglu.
To sto si ti uradio nije nista spektakularno,vec sam ti rekao da to moze da se uradi.Mozda nisi razumeo;).
I ne nerviram se ja nimalo,to si ti nesto pogresno razumeo.Ovo je samo forum.Za mene ovde nema mesta nerviranju;)

Na kraju to sto si ti okacio je u .pdf formatu.Ako nekog interesuje kako si to uradio,nece moci da vidi.

Izgleda da si se ti nesto gadno istripovao.Saberi se ;)
 
I treba da je u pdf formatu, tako mi treba, ali nije bitno... Mrzi me da objašnjavam zašto, šta i kako.

Što se tiče toga kako i šta sam uradio, objasnio sam gore, i tema je ubacivanje slike a ne izmišljavanje nekih *** formula...
 
Svasta s tobom...
Pa ako ti je trebalo da to bude u pdf-u,tj. da neradi nikakvo sabiranje,oduzimanje ili bilo kakvu drugu operaciju,zasto si radio u excel-u????

Mnogo jednostavnije si mogao uraditi u wordu recimo.S obzirom da ti je ta slicica bila problematicna.

A zasto ti je to za formule cudno?Pa jel znas ti cemu sluzi excel?

Nama veze,valjda si uradio sta si hteo...samo na koji nacin...
 
Ma u redu je.Tebi trebaju da se cupaju reci.Odkud ja znam sta tebi treba ako nekazes?Da si to lepo rekao na pocetku davno bi dobio odgovor.Moras se postaviti u poziciju onog ko cita.On zna samo ono sto procita,a ne sta si ti mislio ili imas nameru uraditi a nisi rekao.

Nema veze,nismo se razumle i to je to.Resio si i to je bitno.Pozzzz
 

Slične teme


Back
Top