...rawnoprwanost medju polowima...hmm...?

Зоки

Legenda
Poruka
51.425
...ewo i mene je jedna tema, ona " UDARI DEWOJKU PA BEZZI" inspirisala da otworim drugu usko wezanu za prwu, 'naci sta za vas znachi rawnoprawnost, jel to mozzda kad za weche promenite 5 poza pa to boode po dwe za swakog i jedna zajednnichka, ili jachi sam al netju da te bijem jer si pametnija, ili mozzda ti peresh ii chistish a ja zaradjujem a ako i ti zaradish onda ja moram da perem wesh i sl...ma nemam pojma uglawnom se trudim da se postawim tako da stwarno njojzi proozzim osetjanje rawnoprawnog partnera u ringu, ali ponekad dodjem u situaciju ( swe cheshtje ) da ona to nije spremna da prihwati i onda boode shit weza:confused:, ma nema pojma kao wi to dozziwljawate i ispoljawate konkretno...
ps. nisam prochitao shta sam napisao znachi iz glawe pa kud pookne...
hwala:)
dodatak na tretjem postu...
 
peachwise: pa to je divno. :)
PIL: u zbilji nismo, ali to je zato što postoji mnogo ljudi koji ne žele da budemo. Ja želim ravnopravnost u onome što smatram da je ravnopravnost. E sada, shvatila sam da ljudi različito tumače ravnopravnost. Zato neću ponovo ulaziti u rasprave oko toga.
..e sad bez zezanja, prochitala si samo taj deo posta moga:) ali shta je sushtina pitanja? pa sushtina je da li to postoji i kako ko to tumachi?
a mozzda se nisam bash najbolje odrazijo, ali 'teo sam da kazzem da ne zzelim da ona pomisli da je drugachije no shto jeste, nisu swe iste i ne zasluzzuju isti tretman, tj, ne mogu ga dobiti zbog uzajamnog neposhtowanja ili sl:)
al' sam se raspisao k'o pikaso:)
 
Upravo je u tome problem. Ravnopravnost se izjednačava sa jednakošću, istovetnošću. Nismo fizički jednaki. To ni ne može biti predmet raspravljanja o ravnopravnosti. Ravnopravnost je nešto drugo.
Što se fizičkih karakteristika tiče nema bitnijeg pola. Kao što vi sami ne možete stvoriti život, tako ni mi same ne možemo stvoriti život. Potrebni smo jedni drugima. Ma koliko se neki opirali, svaki čovek želi da stvori novi život i to je suština, uopšteno gledano, pošto svi jednom hoćemo umreti. Ostaviti nešto i nekoga iza sebe.
Skrenula sam sa teme. J,bg
 
Au.. moram..:)
@treca : samim tim sto imamo fizichke razlike i razlichitu bioloshku ulogu, cela postavka zivota ti se menja, naravno da smo neophodni jedni drugima da se dopunjujemo, ali to ne znachi da cemo ikada biti ravnopravni u svemu koliko god se to nametalo i insistiralo na tome.
 
Au.. moram..:)
@treca : samim tim sto imamo fizichke razlike i razlichitu bioloshku ulogu, cela postavka zivota ti se menja, naravno da smo neophodni jedni drugima da se dopunjujemo, ali to ne znachi da cemo ikada biti ravnopravni u svemu koliko god se to nametalo i insistiralo na tome.

ispravno mozemo biti ravnopravni u nekim stvarima npr. glasanje ,placanje racuna, pranje sudova, itd.
 

Back
Top