LEPA ILI PAMETNA

Lepa ili pametna?


  • Ukupno glasova
    57
  • Anketa je zatvorena .

gost 52128

Iskusan
Poruka
6.693
Sigurna sam da smo ovo pitanje resavali vec sto puta, ali morala sam da postavim anketu. Dakle: rodi vam se cerka i nekim cudom mozete da odlucite da li ce biti:

1. lepa
ili
2. pametna

Ne moze i jedno i drugo. Sta bi ste izbarale za svoju cerku? Sta bi joj, po vasem misljenju, donelo vise srece u zivotu?
 
Pametna i ne mnogo ruzna:-D

Mene nesto slicno zanima, pa ajd da ne otvaram drugu temu. Kako roditelji reaguju gledajuci svoje dete kako raste, bilo musko ili zensko, kad shvate da dete nije lepo cak da vise naginju onom drugom? I da li je roditelj uopste sposoban da proceni da mu dete nije lepo ili da je neko drugo dete lepse od njegovog, ili je kod svakom prisutno misljenje "moje je najlepse"?
Da skratim:pitanje za roditelje na forumu-da li mislite da vam je dete lepo ili ne?
 
ja sam mahinalno odmah pomislila pametna, ali onda procitah post pored ankete, pa mi nije jasno: ako biras pametna biras i ekstremno ruzna ili samo nije lepa po ps? ako izaberes lepa, jer uz to ide i ekstremno glupa ili jednostavno ne bas mnogo bistra... malo mi je to nerealno i ekstremno... al ajd' biram pametna...
 
Kad sam procitala anketu setila sam se drugarice iz srednje koje je extremno ruzna(citav zivot je zajebavaju a oni koji je ne zajebavaju oni je sazaljevaju jer je stvarno katastrofa)...

jao imala sam i ja jednu drugaricu u osnovonj skli,ono je bilo tuzno koliko je bila ruzna..neverovatno...i svi su je ili sazaljevali ili smejali...secam se da se jednom drug onako sav bunovan na prvom casu uplasio jer je video iznenada...
 
hm
kad bih mogla da biram za sebe izabrala bih glupaaaaa a lepa. bilo bi mi baš potaman. ali dete je nešto drugo, mislim moraš da živiš sa njim i da ga gledaš svaki dan i da probaš da ga naučiš nečemu. valjda je frustrirajuće kad ne uspevaš u tome.

nego, što da biram? obezbedim (kako ono beše?) tatu sa dobrim genetskim materijalom =) i nema glava da me boli...
 
Mastamo. Poenta je - neko je pitao - da li je po vasem misljenju za srecan zivot vaznije da zena bude lepa, ili pametna? Nema potrebe da mudrujete - da li je ruzna, ekstremno ruzna ili pametna za sta...

Jednostavno: sta je vaznije da bi zena bila srecna - inteligencija ili lepota?
 
Mastamo. Poenta je - neko je pitao - da li je po vasem misljenju za srecan zivot vaznije da zena bude lepa, ili pametna? Nema potrebe da mudrujete - da li je ruzna, ekstremno ruzna ili pametna za sta...

Jednostavno: sta je vaznije da bi zena bila srecna - inteligencija ili lepota?

sve zavisi sta tu zenu cini srecnom...
 
Jednostavno: sta je vaznije da bi zena bila srecna - inteligencija ili lepota?
ma nemam pojma. ja sam lepa, pa da li mi je to donelo srecu u zivotu? ne bih rekla... :?
mada, sto bi rekla jedna moja drugarica - ne seri, a otkud znas koliko bi te nesrece (umisljene ili stvarne) snaslo da si ruzna?
e sad pamet... inteligencija je korisna alatka, ali samo ako imas blagorodnu prirodu...

mislim da je za srecu potrebno nesto skroz trece.

edit: za srecu je potrebno da si dobar i jednostavan covek.
 
ma nemam pojma. ja sam lepa, pa da li mi je to donelo srecu u zivotu? ne bih rekla... :?
mada, sto bi rekla jedna moja drugarica - ne seri, a otkud znas koliko bi te nesrece (umisljene ili stvarne) snaslo da si ruzna?
e sad pamet... inteligencija je korisna alatka, ali samo ako imas blagorodnu prirodu...

mislim da je za srecu potrebno nesto skroz trece.

edit: za srecu je potrebno da si dobar i jednostavan covek.

blago tebi :oops:
 
mislim da je za srecu potrebno nesto skroz trece.
aha. niži kriterijumi...
šalim se ja malo, ali stvarno mislim da je potrebno da budu zadovoljeni neki uslovi (lepota, pamet) pa da se onda priča o trećem, jer ono što nemaš uvek će da ti nedostaje, i uvek će delovati da ti je još samo to potrebno za sreću, iako realno možda i nije.
 
ali stvarno mislim da je potrebno da budu zadovoljeni neki uslovi (lepota, pamet) pa da se onda priča o trećem, jer ono što nemaš uvek će da ti nedostaje, i uvek će delovati da ti je još samo to potrebno za sreću
sad me ovo podsetilo na primere onih ozlojedjenih zena, koje svaku prolaznicu odmere i opisu od cuperka do potpetice...
u redu. ako te nedostatak "lepote" ili "pameti" opseda i sakati u tome da budes srecan, u tom smislu da - nekima bi bolje bilo da su lepi... ali onda bi mozda bili opsednuti odrzavanjem i obozavanjem sopstvene lepote?
mislim, ima i takvih primera brdo.

edit: umorna sam ko pas pa kenjam. u jednoj recenici - izvor srece nije ni pamet ni (sopstvena) lepota, mada izostanak ovih osobina moze da bude uzrok nesrece nekih ljudi.
 
ma nemam pojma. ja sam lepa, pa da li mi je to donelo srecu u zivotu? ne bih rekla... :?
mada, sto bi rekla jedna moja drugarica - ne seri, a otkud znas koliko bi te nesrece (umisljene ili stvarne) snaslo da si ruzna?
e sad pamet... inteligencija je korisna alatka, ali samo ako imas blagorodnu prirodu...

mislim da je za srecu potrebno nesto skroz trece.

edit: za srecu je potrebno da si dobar i jednostavan covek.

potrebna je ne bilo koja inteligencija, potrebna je emocionalna i socijalna inteligencija, a ona akademska moze sto se zivotne srece tice macki o rep da se okaci...
 

Back
Top