slucajnost.....
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: slucajnost.....

Početnik
    Učlanjen
    03.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano slucajnost.....

....stvar od manjeg znacaja...izazivac straha....smisao duboke vrednosti....(sve vise )paralelni svet....neprimetna i beznacajna okolnost.....pojavni oblik tzv. sudbine....
    ..........

kako je vi dozivljavate,definisete,argumentima(?) negirate?

(tema je svrstana pod okrilje "ljubavi" sa razlogom koji treba potraziti u njihovoj medjusobnoj uslovljenosti)

Elita kojote (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1072

Podrazumevano Re: slucajnost..SLUCAJNA LJUBAV ILI KAKO SLUCAJNOST...

Citat Original postavio GuardianAngel
    ....
    -stvar od manjeg znacaja...
    -izazivac straha....
    -smisao duboke vrednosti....
    -(sve vise )paralelni svet....
    -neprimetna i beznacajna okolnost.....
    -pojavni oblik tzv. sudbine....
    ..........
    (tema je svrstana pod okrilje "ljubavi" sa razlogom koji treba potraziti u njihovoj medjusobnoj uslovljenosti)
    -Slucajnost bih u startu voleo da preimenujem u-sticaj okolnosti-iz prostog razloga sto ne verujem u postojanje slucajnosti van vremena i prostora u kome covek zivi,a kako vreme i prostor obitavaju u necemu sto ljudi nazvase-beskonacnost-to po logici stvari podrazumeva(iznosim svoj stav)da i za sticaj okolnosti ima dosta prostora.Dakle,sticaj okolnosti igra i te kako vaznu ulogu u ljudskim zivotima.
    -Da svakako da sticaj okolnosti moze coveka dovesti u vrlo neugodnu situaciju,opasnu po zivot,pa samim tim i proizvesti odredjenu dozu straha(do granica uzasa)
    -Smisao-uloga koju sticaj okolnosti ima u covecjem zivotu svakako ima svoju vrednost-vrlo,vrlo duboku..Najblistaviji primer za to su samo rodjenje covekovo i zasto ne i sama smrt-covek na ovaj svet dolazi i sa njega odlazi-bez uticaja sopstvene volje...sta je to no potvrda postojanja sticaja okolnosti,a da ne pominjem sam zivot...odrastanje,prva ljubav,...
    -Sve vise paralelni da,ali ne svet.Slucajnost posmatrati kao paralelni svet-znaci odvojiti je od bica,u kome se potvrdjuje i svrha i samo postojanje sticaja(spleta)okolnosti-od samog coveka.Bila bi to negacija postojanja slucajnosti(sto je takodje subjektivan stav).
    -Da tzv.sudbina i tzv.slucajnost...Pre bih sudbinu stavio na mesto pojavnog oblika spleta okolnosti-iz prostog razloga sto se vrlo cesto moze sresti u svakodnevnom zivotu :nesrecan covek(ah,ta sudbina)srecan,zadovoljan-nezadovoljan itd.-Sudbina mi nije naklonjena,jer mi splet okolnosti nije...-
    -O medjusobnoj vezi izmedju ljubavi i slucajnosti sam dosta vec rekao,ali je definitivno vrlo cvrsta i vrlo jaka...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.01.2004.
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio kojote
    Citat Original postavio GuardianAngel
    ....
    -stvar od manjeg znacaja...
    -izazivac straha....
    -smisao duboke vrednosti....
    -(sve vise )paralelni svet....
    -neprimetna i beznacajna okolnost.....
    -pojavni oblik tzv. sudbine....
    ..........
    -Slucajnost bih u startu voleo da preimenujem u-sticaj okolnosti-iz prostog razloga sto ne verujem u postojanje slucajnosti van vremena i prostora u kome covek zivi,a kako vreme i prostor obitavaju u necemu sto ljudi nazvase-beskonacnost-to po logici stvari podrazumeva(iznosim svoj stav)da i za sticaj okolnosti ima dosta prostora.Dakle,sticaj okolnosti igra i te kako vaznu ulogu u ljudskim zivotima.
    -Da svakako da sticaj okolnosti moze coveka dovesti u vrlo neugodnu situaciju,opasnu po zivot,pa samim tim i proizvesti odredjenu dozu straha(do granica uzasa)
    -Smisao-uloga koju sticaj okolnosti ima u covecjem zivotu svakako ima svoju vrednost-vrlo,vrlo duboku..Najblistaviji primer za to su samo rodjenje covekovo i zasto ne i sama smrt-covek na ovaj svet dolazi i sa njega odlazi-bez uticaja sopstvene volje...sta je to no potvrda postojanja sticaja okolnosti,a da ne pominjem sam zivot...odrastanje,prva ljubav,...
    -Sve vise paralelni da,ali ne svet.Slucajnost posmatrati kao paralelni svet-znaci odvojiti je od bica,u kome se potvrdjuje i svrha i samo postojanje sticaja(spleta)okolnosti-od samog coveka.Bila bi to negacija postojanja slucajnosti(sto je takodje subjektivan stav).
    -Da tzv.sudbina i tzv.slucajnost...Pre bih sudbinu stavio na mesto pojavnog oblika spleta okolnosti-iz prostog razloga sto se vrlo cesto moze sresti u svakodnevnom zivotu :nesrecan covek(ah,ta sudbina)srecan,zadovoljan-nezadovoljan itd.-Sudbina mi nije naklonjena,jer mi splet okolnosti nije...-
    -O medjusobnoj vezi izmedju ljubavi i slucajnosti sam dosta vec rekao,ali je definitivno vrlo cvrsta i vrlo jaka...
    Posle ovakvog objašnjenja nemam šta da dodam na temu, ali imam da dodam PLP : Veoma sam zadovoljna kad ovakav mozak ostavi igranku po strani i napiše nešto ozbiljno...Ovo je bio predivan doručak za mene.

Elita kojote (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1072

Citat Original postavio wishfish
    Posle ovakvog objašnjenja nemam šta da dodam na temu, ali imam da dodam PLP : Veoma sam zadovoljna kad ovakav mozak ostavi igranku po strani i napiše nešto ozbiljno...Ovo je bio predivan doručak za mene.
    SLATKA MOJA WISHFETISH.Veoma mi je drago sto ti prijah uz dorucak(daBOGda ti tako prijala i vecera)
    ALI AKO TAKO NASTAVIS-ZATVORICEMO OVU PREDIVNU TEMICU...STA AKO SE SVI POVEDU ZA TVOJIM PRIMEROM?!
    A STA BI JOS TU IMALO DA SE KAZE!!!MNOGO TOGA,BAS MNOGO!!!PA JOS IZ TVOJE PAMETNE GLAVICE-VOLEO BIH DA TE CUJEM...A I AUTORKI TO DUGUJES.LJUBIM TE :wink:
    p.s.ne koristi molim te PLP u obracanju meni(mada mi je mnogo slatko)VEC SU POCELI NEKI OD NASIH DRAGIH FORUMASA I FORUMASICA DA TRIPUJU DA SU Princ Rima i moja malenkost kojote...ISTI LIK.
    "ISTI"SMO SAMO PO TOME STO NAS OBOZAVA TAKVA LUTKA-ZENICA K'O STO SI TI.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.01.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Posto smo clan moje porodice zaduzen za pranje vesa i ja izvesno vreme u otvorenom sukobu (a sve izazvano mojim otvorenim nezadovoljstvom prevelikim uplivom Jamie Olivera u nasu kuhinju i ne pristajanjem da mi osnova ishrane budu nana, ruzmarin i bosiljak+termicki obradjeno voce kao sastavni deo svakog rucka i kao regularni prilog mesu), posledica je hronicno odbijanje pomenutog clana domacinstva da svoju obavezu pranja ispunjava (izvoli jedi u restoranu i izvoli sam peri). Naivno verujuci da je u pitanju prolazna pojava, docekao sam juto sa 0 cistih majica u ormanu. Vodjen logikom da na poslu nema skidanja, pribegavam angazovanju meni vrlo drage "otpor" majice, za koju sam emotivno vezan iz vremena kad je pomenuta organizacija bila divno neobavezna, a ja bio divno zanesen idealima. Problem je sto ista na sebi ima jedno 86 rupa, raznih velicina i oblika i u kojoj izgledam kao da sam malo pre streljan, samo bez krvi, ali, kao sto rekoh, necemo se skidati...
    Ceo taj dan protekao je u panicnom strahu da ce u preduzece uleteti teroristi i sve nas naterati da se skinemo, jer u takvoj situaciji ja bih bio onaj sto herojski gine, sa sve "peto tri" parolom na usnama : PUCAJTE; JA SE I DALJE NA SKIDAM. Sve je bolje od javnog ponizenja.
    Teroristi se nisu pojavili. I tu u pricu ulazi sudbina. Pre dve veceri, uljuljkan u sigurnost svog zivotnog prostora, lezim i citam, a sve u pomenutom "streljan" izdanju. Iznenada, neocekivano i dovoljno brzo da ne stignem da se ubijem, u sobu uz "kucam dok ulazim" stupa prijateljica mog brata sa, ispostavice se banalnim pitanjem vezanim za geografsku lokaciju Wonder Bara. Prvih par minuta se oboje pravimo da je sve regularno i kao normalno pricamo, na kraju sve isteramo na zezanje (ja naravno najglasniji i najradosniji povodom sopstvenog izdanja).
    Elem, koliko god do tada ne verovao u sudbinu, ista definitivno postoji i pre ili kasnije, neko je morao da sazna pravu istinu.
    Upravo ispricana prica tangira ljubav u smislu da se doticna prijateljica definitivno nikada nece zaljubiti u mene, a poznajuci sklonost zena da svoja iskustva nesebicno podele sa svetom, ocekujem da beogradski mediji hitno odreaguju, sto je verovatno definitivni kraj moje ljubanicke karijere. Ali dobro, toliki manastiri, a tako malo obavezanih na celibat.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.01.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Citat Original postavio PrincRima
    Posto smo clan moje porodice zaduzen za pranje vesa i ja izvesno vreme u otvorenom sukobu (a sve izazvano mojim otvorenim nezadovoljstvom prevelikim uplivom Jamie Olivera u nasu kuhinju i ne pristajanjem da mi osnova ishrane budu nana, ruzmarin i bosiljak+termicki obradjeno voce kao sastavni deo svakog rucka i kao regularni prilog mesu), posledica je hronicno odbijanje pomenutog clana domacinstva da svoju obavezu pranja ispunjava (izvoli jedi u restoranu i izvoli sam peri). Naivno verujuci da je u pitanju prolazna pojava, docekao sam juto sa 0 cistih majica u ormanu. Vodjen logikom da na poslu nema skidanja, pribegavam angazovanju meni vrlo drage "otpor" majice, za koju sam emotivno vezan iz vremena kad je pomenuta organizacija bila divno neobavezna, a ja bio divno zanesen idealima. Problem je sto ista na sebi ima jedno 86 rupa, raznih velicina i oblika i u kojoj izgledam kao da sam malo pre streljan, samo bez krvi, ali, kao sto rekoh, necemo se skidati...
    Ceo taj dan protekao je u panicnom strahu da ce u preduzece uleteti teroristi i sve nas naterati da se skinemo, jer u takvoj situaciji ja bih bio onaj sto herojski gine, sa sve "peto tri" parolom na usnama : PUCAJTE; JA SE I DALJE NA SKIDAM. Sve je bolje od javnog ponizenja.
    Teroristi se nisu pojavili. I tu u pricu ulazi sudbina. Pre dve veceri, uljuljkan u sigurnost svog zivotnog prostora, lezim i citam, a sve u pomenutom "streljan" izdanju. Iznenada, neocekivano i dovoljno brzo da ne stignem da se ubijem, u sobu uz "kucam dok ulazim" stupa prijateljica mog brata sa, ispostavice se banalnim pitanjem vezanim za geografsku lokaciju Wonder Bara. Prvih par minuta se oboje pravimo da je sve regularno i kao normalno pricamo, na kraju sve isteramo na zezanje (ja naravno najglasniji i najradosniji povodom sopstvenog izdanja).
    Elem, koliko god do tada ne verovao u sudbinu, ista definitivno postoji i pre ili kasnije, neko je morao da sazna pravu istinu.
    Upravo ispricana prica tangira ljubav u smislu da se doticna prijateljica definitivno nikada nece zaljubiti u mene, a poznajuci sklonost zena da svoja iskustva nesebicno podele sa svetom, ocekujem da beogradski mediji hitno odreaguju, sto je verovatno definitivni kraj moje ljubanicke karijere. Ali dobro, toliki manastiri, a tako malo obavezanih na celibat.
    OBOŽAVAM DA TE OBOŽAVAM

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.01.2004.
    Reputaciona moć
    52

p.s.ne koristi molim te PLP u obracanju meni(mada mi je mnogo slatko)VEC SU POCELI NEKI OD NASIH DRAGIH FORUMASA I FORUMASICA DA TRIPUJU DA SU Princ Rima i moja malenkost kojote...ISTI LIK.
    "ISTI"SMO SAMO PO TOME STO NAS OBOZAVA TAKVA LUTKA-ZENICA K'O STO SI TI. [/quote]
    Vrlo svecano i pod punom moralnom odgovornoscu izjavljujem da su navodi u dispozitivu tacni, tj. da doticni i moja malenkost predstavljamo dve razlicite osobe.

Elita kojote (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1072

Podrazumevano IZGLEDA...DA NISU...POVEROVALI...

...te stoga dodajem...PLP...svom...fetishu:

...RAZGOVARALI SMO DUGO
    I TAPKALI U MESTU
    NIKO BRZE NIKO SPORIJE
    UVEK ISTO. :wink:

Elita kojote (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1072

Podrazumevano SLUCAJNOST-SMISAO-VREDNOST...

B E L U T A K

:BEZ GLAVE BEZ UDOVA
    JAVLJA SE
    UZBUDLJIVIM DAMAROM SLUCAJA
    MICE SE
    BESTIDNIM HODOM VREMENA
    SVE DRZI
    U SVOM STRASNOM
    UNUTRASNJEM ZAGRLJAJU

BEO GLADAK NEDUZAN TRUP
    SMESI SE OBRVOM MESECA
    Vasko Popa

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.01.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Re: IZGLEDA...DA NISU...POVEROVALI...

...te stoga dodajem...PLP...svom...fetishu:

...RAZGOVARALI SMO DUGO
    I TAPKALI U MESTU
    NIKO BRZE NIKO SPORIJE
    UVEK ISTO. :wink:
    :wink:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.01.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Re: SLUCAJNOST-SMISAO-VREDNOST...

B E L U T A K

:BEZ GLAVE BEZ UDOVA
    JAVLJA SE
    UZBUDLJIVIM DAMAROM SLUCAJA
    MICE SE
    BESTIDNIM HODOM VREMENA
    SVE DRZI
    U SVOM STRASNOM
    UNUTRASNJEM ZAGRLJAJU

BEO GLADAK NEDUZAN TRUP
    SMESI SE OBRVOM MESECA
    Vasko Popa
    bjutiful

Obećava
    Učlanjen
    25.02.2004.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

A da ova tema predje na "Romantiku"?

Elita kojote (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1072

Podrazumevano Re: slucajnost..[color=red]SLUCAJNA LJUBAV ILI KAKO SLUCAJNO

Citat Original postavio PrincRima
    "ISTI"SMO SAMO PO TOME STO NAS OBOZAVA TAKVA LUTKA-ZENICA K'O STO SI TI.
    Vrlo svecano i pod punom moralnom odgovornoscu izjavljujem da su navodi u dispozitivu tacni, tj. da doticni i moja malenkost predstavljamo dve razlicite osobe.[/quote]

Slične teme

1. Sudbina ili slucajnost?
    Autor srećica u forumu Filozofija
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 14.12.2008., 13:53
  2. slucajnost...
    Autor rile_laki_oblak u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 15.08.2007., 17:49
  3. slucajnost?! malo sutra!!!
    Autor absonic u forumu Politika
    Odgovora: 2