Citati koji opisuju naša osećanja

"Osecao se kao orao: cvrst, sposoban, mocan, nemilosrdan, snazan. No to je proslo, iako tada jos nije znao da mu je, kao i orlu, vlastito telo i sav prostor oko njega tek obican kavez"-V. Fokner, Svetlost u avgustu

"Danas rana, sutra rana, pa se spoje da bolje bole, pa te isaraju uzduz i popreko da te pretvore u zivu ranu"-M. Lalic, Lelejska gora
 
" Voleo bih da mi svakog dana s neba padaju pune kosare knjiga koje iskazuju mladost slika....Jer,zar gore,na nebu,nije raj ogromna biblioteka?
Ali nije dovoljno primati,treba prihvatati... Zato nam i savetuju da ne citamo suvise brzo i da se cuvamo gutanja suvise krupnih komada... Treba,pre svega,imati zelju za jelom,picem i citanjem.Treba zeleti citati mnogo,citati jos,citati uvek.
Tako,od samog jutra,pred knjigama nagomilanim na mom stolu,ja bogu citanja isporucujem svoju molbu prozdrljivog citaoca:
Podari nam danas nasu svakodnevnu glad..."
(G.Baslar,Poetika sanjarije) :)
 
" Sve cemer,sirotinja,glad,nesrece...A zasto je to tako? Ne znam.Mozda zato sto smo po prirodi zli,sto nas je bog obiljezio.Ili sto nas nesrece neprestano prate,pa se bojimo glasnog smijeha,bojimo se da cemo naljutiti zle sile koje stalno obilaze oko nas.Zar je onda cuda sto se uvijamo,krijemo,lazemo,mislimo samo na danasnji dan i samo na sebe,svoju srecu vidimo u tudjoj nesreci.Nemamo ponosa,nemamo hrabrosti.Biju nas,a mi smo i na tome zahvalni."( Mesa Selimovic )
 
Uostalom,zar nije prevara,taj carsi rez?Da je igra bila fer,ja se ne bih ni rodio,a keva ne bi prezivela.Bog bi ubio dve muve jednim udarcem.Ovako,umesali su se doktori,krpili,sekli,jeli govna i eto mene a eto i nje... Gledano iz kosmickog ugla,nije trebalo da se rodim,a ako nije trebalo,to je isto k'o da se nisam ni rodio.Horoskopi za mene ne vaze.Sve sam vas zajebao.Muvam se tu,a niko ne moze da me uhvati ni za glavu ni za rep.A imam veliku glavu i dugacak rep.

Marko Vidojkovic,''Pikavci na plazi''
 

Back
Top