Zloba, zavidnost, okrutnost, ubilačke tendencije...

sevilja

Iskusan
Poruka
6.145
Uglavnom pišemo o onome lepom.
Moje vidjenje je da na planeti ima mnogo više loših, nego dobrih ljudi. ( možda grešim)
Dovoljno je da zavirimo u kolektiv u kome radimo ili da se osvrnemo na komšiluk, uvek će se naći neko kome bezrazložno nećete biti simpatični.

Hajde malo da obradimo i ovu vrstu aspekata, da znamo šta možemo i u tom smislu očekivati od onih kojima virimo u natal.
 
Ono što mene, kao početnika učenja astrologije buni, jeste činjenica da odredjeni aspekti mogu dati i okrutnost i trpljenje...kako razlikovati?

Npr. Dupor kaže sledeće:
Mars 90 Saturn - udarac
Ovo je najgori aspekt od svih mogućih i nemoguće je da ne ostane zapažen u rx. U direkcijama donosi ozlede, pad nesrećan slučaj...
1. Kod tipova MA, SA ili inače naglašenih vilentnih znakova, ovaj aspekt diže na kvadrat fanatizam, brutalnost, akciju netolerancije. Izaziva da drugi stradaju, a i sam od mača gine.
Sa lošim poljem to je uvek nekavrsta zločinca, utjelovljenje sotone, kome je teško doći glave.

2.
Tolerantni natus tipa VE, MO, ME ili JU, koji stalnom introspekcijom kuha taj aspekt u sebi, izaziva stradanje samog sebemuči sebe, duševno pati za ostale, tip svetitelja koga je nemoguće imitirati.

3.Sa svojim delićem slobodne volje stoji na putu izmedju sveca i đavola, naraskršću Herkulovu čeka za šta ima smisla stradavati.
Te tipove društvoi okolnosti gurnu da nekad preuzimaju specijalne teške službe društva. Oni nekad ganjaju razbojnike, uče džudo, karate. Desi se nekad da ubiju prijatelja, pa i to stavi pečat na dalji razvoj sudbine.
 
Sevilja u pravu si za aspekt izmedju Saturna i Marsa.Pre svega mislim na kvadrat.I ako oko sebe imam malo 'losih'ljudi ...ipak ih imam.Jedna od njih ima upravo ovaj aspekt,dok je sve ostalo u njenoj karti fantasticnoTako je i u zivotu.I ma kolko ona bila lepa,pametna ....itd.Ja je uvek vidim kroz taj okrutni kvadrat i sama ona nekako uvek ispadne takva.Jos ovo moram naglasiti da ovaj aspekt daje sebicne ljude,egoiste ,ali su to redovito nesrecnici koji sami sebe ponajvise muce.Tako da na neki nacin mogu da razumem tu okrutnost i prema drugima.
Izvinjavam se unapred onima koji ovaj aspekt imaju i zive sa njim ali mi se cini da takvi ljudi retko uspevaju biti istinski srecni,a samim tim i dobri.Po meni svakako najgori aspekt koji se moze videti u necijoj karti.
 
Ja imam kvadrat Marsa i Saturna. I skroz je nezahvalno, ali losa u zivotu nisam nikada bila . Nisam nikada zelela drugome lose, ili bila zavisna na drugo bice...bilo ono musko bilo zensko.
Sto se mene tice mislim da je to genetika, vaspitanje....jer je i moj otac isti..tj. ja sam ista kao sto je to bio on...Mama takodje, mada vise nalazim da sam slicna ocu.

Sa druge strane, ukoliko je velika nepravda u pitanju....ne nuzno meni nanesena, vec bilo kome a da sam blizu....ne odgovaram za svoje postupke. Volela bih da tada mogu da se iskontrolisem, jer me to zdravlja kosta...ali to je jace od mene. Mislim da tada do izrazaja dolazi taj moj Mars /Saturn.
 
I ja imam kvadrat Marsa i Saturna.Ne znam kako me dozivljavaju ljudi koji me porvrsno znaju...ali ne mislim da sam takva.Mozda postoji doza sebicnosti,ali ona se aktivira samo u nuznim situacijama.
Bas sada prije ovog posta,sam imala vatreni obracun.
Fanatiizam,brutalnost je bas prejak opis..Ne znam..ili ja ne poznajem sebe uopste ili ,ili,ili...
Da i ja imam taj momenat kao DjuraMornar da u momentu nepravde reagujem burno i da su mi postupci...uuufff i iznerviram se toliko da mi dodje slabo....Isto tako,brzo me prodje.I nisam zloptamilo.
 
I ja znam par prijatnih osoba sa ovim aspektom Mars-Saturn, mozda se jos nije "aktivirao", ne znam, ali se slazem da sigurno postoji jos neki aspekt koji oznacava zlu osobu.
Npr. imam negativna iskustva sa osobama (ima ih 2) koje imaju Mars-Pluton aspekte, kvadrat i opoziciju. To su zlo-lukavo-prepredene osobe koje ne prezaju ni od cega, a kad ih vidis, ne bi mogao nista da primetis, prave se fine, i to celog zivota, cak i kad je ocigledno da su ih ljudi "provalili". Uzas!:confused:
 
Volela bih da se ne zadržavamo samo na jednom ili dva aspekta.
Da vidimo sve i zašto?

@Đuro, slažem se za u vezi onoga napisanog za Mars- Saturn aspekt. On definitivno, ne daje nužno, loše osobine, naprotiv.
Sad ću da postavim karte dve osobe koje imaju užasne aspekte, a s druge strane jedna je zaista jako loša, a druga jako dobra i ima težak život s dosta patnje, ali bez ogorčenja.
 
Ceo natal mora da pokazuje teznju ka "poremecenoj energiji a ne samo sto postoji kvadrat Marsa i Saturna, mora da bude Agresivan upliv i polja i podznaka i uopsteno ispoljavanje karaktera i stav prema zivotu, polja mora da su narusena kao sto je 1,6,8,12, tendencija ka ispoljavanju agresije, nije samo dovoljno da se iz Duporove knjige prenese ovo, vise puta je opisivao i razlike samih natusa koji imaju iste aspekte a sasvim drugaciji zivot, jedno strada a drugo ne, jedno aspekte lomi "spolja" a drugo iznutra..
 
Volela bih da se ne zadržavamo samo na jednom ili dva aspekta.
Da vidimo sve i zašto?

@Đuro, slažem se za u vezi onoga napisanog za Mars- Saturn aspekt. On definitivno, ne daje nužno, loše osobine, naprotiv.
Sad ću da postavim karte dve osobe koje imaju užasne aspekte, a s druge strane jedna je zaista jako loša, a druga jako dobra i ima težak život s dosta patnje, ali bez ogorčenja.

Ne znam...mozda zato sto ja imam obe tacke koje si gore navela....tj sa jedne strane taj kvadrat....dok sa druge strane imam onaj trigon...veliki Meseca,Jupitera i Merkura...pa to daje nesto sasvim drugo...a s`obzirom da se kod mene Mesec nalazi u sedistu , kao i Jupiter kao suvladar riba, mozda to ima jaceg uticaja nego taj Mars u Vagi...sa Saturnom u Raku..

Ne znam...samo znam da taj aspekt sam po sebi ne znaci nista.
 
Ceo natal mora da pokazuje teznju ka "poremecenoj energiji a ne samo sto postoji kvadrat Marsa i Saturna, mora da bude Agresivan upliv i polja i podznaka i uopsteno ispoljavanje karaktera i stav prema zivotu, polja mora da su narusena kao sto je 1,6,8,12, tendencija ka ispoljavanju agresije, nije samo dovoljno da se iz Duporove knjige prenese ovo, vise puta je opisivao i razlike samih natusa koji imaju iste aspekte a sasvim drugaciji zivot, jedno strada a drugo ne, jedno aspekte lomi "spolja" a drugo iznutra..

E, pa upravo tako.
 
Mislim, pitanje je sasvim na mestu i tema je sasvim u redu ali, tesko je izolovati ovo ovako, on je dosta puta naglasavao i izdvajao u svojim Astroloskim Aforizmima sta to sve mora da bude aktivno da bi natus ispoljio da kazem Agresivnost, cak, ako se ne varam sada , aspekt Mars-Saturn moze u lediranom horoskopu da oznaci i zrtvu Agresije a ne samo Agresora...
 
Ceo natal mora da pokazuje teznju ka "poremecenoj energiji a ne samo sto postoji kvadrat Marsa i Saturna, mora da bude Agresivan upliv i polja i podznaka i uopsteno ispoljavanje karaktera i stav prema zivotu, polja mora da su narusena kao sto je 1,6,8,12, tendencija ka ispoljavanju agresije, nije samo dovoljno da se iz Duporove knjige prenese ovo, vise puta je opisivao i razlike samih natusa koji imaju iste aspekte a sasvim drugaciji zivot, jedno strada a drugo ne, jedno aspekte lomi "spolja" a drugo iznutra..
Duporov opis sam dala samo kao primer i uvod.;)
Evo, postavila sam dve karte- loša i dobra osoba .
 
Mislim, pitanje je sasvim na mestu i tema je sasvim u redu ali, tesko je izolovati ovo ovako, on je dosta puta naglasavao i izdvajao u svojim Astroloskim Aforizmima sta to sve mora da bude aktivno da bi natus ispoljio da kazem Agresivnost, cak, ako se ne varam sada , aspekt Mars-Saturn moze u lediranom horoskopu da oznaci i zrtvu Agresije a ne samo Agresora...
To se podrazumeva da ne može biti samo jedan aspekat (ovde skoro svi pominjete Mars-Saturn) jer znamo da to nije dovoljno. Zato sam i postavila gornje pitanje, kako bi smo i šta posmatrali da uklopimo sve faktore u jedno ?
 
Sve to sto si nabrojala je vezano za psihu, pa stoga za 12tu i osmu kucu, vladara asc-a, sunce i mesec. Mesec je jako vazan u celoj prici jer i da imas kvadrat/opoziciju saturn/mars jeste ona teska i sve to, ali ako je tebi mesec ususkan u raku, pa u nekom trigoncicu sa suncem, taj malefik odrazice se SKROZ u nekoj drugoj sferi.
takvi ljudi retko uspevaju biti istinski srecni,a samim tim i dobri
Procitala sam celu temu pa mi je ovo nekako nejasno. Potpuno elementarno raznorodni pojmovi. Ako si istinski srecan definitivno ne moras biti dobar covek, a ako si dobar cak je mnogo teze da si istinski srecan (nosi dozu altruizma i pozrtvovanja prema bliznjem)
Dakle.... nema nikakve f zavisnosti izmedju ova dva termina :?
 
Ne znam odakle Sevilji ovaj horoskop, ali ova osoba ima jako izrazene komplekse i otpor prema svetu oko sebe, osecaj nize vrednosti i mozda i zdravstveni, psiholoski problem..Mars opozicija Saturn u ovom slucaju je pokazatelj agresivnosti prema drugima iz osecaja nedostatka ljubavi ili prihvacenosti i kako je narusen Mesec u 12 polju, iz 10 u kome je saturn krece T kvadrat, mozda je i bila na neki nacin neuskladjena u detinjstvu i problematicna u odnosu sa ocem..za nasilje nad osobom je potrebno imati i horoskop roditelja, da se vidi da li je nesto napadalo ovu opoziciju i da li je osoba imala aspekte da bude mozda zrtva koja iz revolta pocinje da se neuskladjeno ponasa prema okolini.Kako to nije neka "davna" osoba, ona ziv u nase vreme, jasno je da je kod nje tranzitima Urana kroz Vodoliju i preko Riba doslo do eskalacije u ponasanju, ali Uran kvadrat Mars oznacava osobu koja je sposobna da bude na tren agresvna tako da ima rupe u pamcenju ili bolje receno crnilo pred ocima..Kako je Pluton na asc i Venera sa Hironom u Ovnu, jasno je da njime vladaju emocije duboke ali neuskladjene i da su pretile u neko vreme da izbiju van..T kvadrat sa Neptunom u vrhu u 3 polju ne znaci nuzno lazova ali ova osoba moze da bas gubi osecaj za realnost i odnose u drustvu upravo i zbog kompleksa, unutrasnjeg cepanja ali i zbog neke vrste bolesti ali i trpljenja..ne znam sta bih ovako na precac mogla da izdvojim jos..
 
Meni je zapao za oko vladar 3. na Algolu.
Pluton je na Asc-u, takođe ... iako je to generacijski položaj Plutona u Vagi pa je automatski često blizu Asc-a ljudima sa podznakom u Vagi, ja sam primetila da odradi svoje, na ovaj ili na onaj način (u skladu sa ostatkom natala, naravno).

Ovo je dopuna ovome što je vip napisala. :wink:
 
@vip, ovaj horoskop je osobe koja je u dugogodišnjoj vezi sa mojom sestrom od strica.
Ja se tog čoveka plašim, ali stvarno.
Ubedjena sam da bi bio u stanju i da ubije zarad ostvarenja nekog svog cilja.
Nasilja u porodici nije bilo, usput jako je popularan u društvu, pogotovo medju ženama i jako agresivan prema svakom ko mu se ne dopada, nebitno da li je u pitanju žena ili muškarac.
Sklon lopovluku i raznim drugim vrstama mahinacija.
 
@vip, ovaj horoskop je osobe koja je u dugogodišnjoj vezi sa mojom sestrom od strica.
Ja se tog čoveka plašim, ali stvarno.
Ubedjena sam da bi bio u stanju i da ubije zarad ostvarenja nekog svog cilja.
Nasilja u porodici nije bilo, usput jako je popularan u društvu, pogotovo medju ženama i jako agresivan prema svakom ko mu se ne dopada, nebitno da li je u pitanju žena ili muškarac.
Sklon lopovluku i raznim drugim vrstama mahinacija.

E duso..to sto se mi nekoga plasimo, to ne znaci da on moze sve da uradi sto mi ocekujemo da je u stanju..no, on da moze da laze, moze, da je agresivan jeste jer Uran-Mars u Vodoliji daju "dize ruku na ljude oko sebe", da je agresivan jeste ali koliko znam, nasilje u porodici nije samo ja nekog bijem, psiholosko mrcvarenje sto je mogao da donese Saturn nesto je sto ne moramo da znamo mi drugi, zatim, jedan roditelj sigurno, sigurno ugrozen, jedan je u njemu razvijao kompleks nize vrednosti i stalno ga drzao "slabim sto je uslovilo da izbije agresija van kad je Uran isao kroz vodoliju i Ribe..pa onda..cek da vidim
 

Back
Top