Fudeks-Firenca
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Fudeks-Firenca

Početnik
    Učlanjen
    12.10.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Fudeks-Firenca

Da li je neko od vas putovao Fudeksom (autobuski prevoznik) u Firencu ili na nekim njihovim destinacijama, i kakva su vam iskustva?

Nov član
    Učlanjen
    25.01.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Fudeks-Firenca

ja sam pre par godina cesto putovala sa njima za Grcku i bili su sasvim ok

Aktivan član sch (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Fudeks je definitivno jedan od naših najboljih prevoznika, a njihova linija Firenca-Bologna-Trst ide uspešno već godinama ....Na kraju krajeva, i nemaš drugo rešenje ....

Ističe se
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Reputaciona moć
    0

Ja sam pre nekoliko godina putovao tom Fudeks linijom iz Firence ka Beogradu i nimalo nije bilo prijatno u povratku...
    U autobusu su bila dva slobodna mesta i u Trstu je čekalo oko 10ak putnika koji su kupili kartu! Odmah je usao čovek i seo na prazno mesto. Vozač je tada skočio da ga izbaci iz autobusa ali se čovek sve sa kartom grčevito drzao za sedište i one šipke okolo u strahu da ce ostati u trstu iako je kupio kartu. Nekako ga je vozač svukao na pod i poceo da sutira psujuci ga da izadje iz NJEGOVOG autobusa! Urlao je da ce doci drugi autobus, manji i da se on nosi u tri lepe, opštio mu sa majkom nekoliko puta... da on pušta koga on hoće u svoj autobus! Mi smo svi bili zabezeknuti, neki su snimali kamerama...
    Pretučeni čovek je zvao policiju i ona se ubrzo pojavila, valjda su pored autobusa napisali prijavu ili kako to ide za fizički napad.
    U medjuvremenu se pojavio manji autobus fudeksa (minibus neki) i putnici su se spakovali i otisli. (ja sam iskreno sumnjao da ce se pojaviti znajuci kakvi smo prevaranti za avio karte a kamo li bus )
    Kada se sve zavrsilo, Vozač divljak fudexa je uveo zenu i musko dete na ona dva sedista, ćutke...
    Krenuli smo dalje za Beograd. Posto sam sedeo blizu vozača, u jednom trenutku je pocelo nesto da mirise a njemu su se popalile sve one lampice... Zaustavili smo se i on je nesto cackao pozadi valjda gde je motor. Nastavili smo put, sve signalne lampice upozorenja su i dalje gorele... sve do beograda

Kada smo trebali da udjemo u Sloveniju, na granici je carinik pokupio pasose i zaustavio se kod one gospodje koja je usla u Trstu. Gospodji je viza istekla pre nekoliko godina
    Znači on je ladno onog putnika isutirao i izbacio iz busa jer je unapred dogovorio šverc ilegalaca iz Italije????
    I tu smo cekali čitavu večnost na granici.
    Gospodju i dete su priveli a mi smo konačno nastavili put...

Posto sam drzao ranac iznad sedista u polici, poklopac svetla u autobusu je falio i meni je izgoreo ranac na sijalicu... Napravila se rupa. Kada sam pitao " Majstora" kakva je procedura za nadoknadu stete - rekao mi je kratko i jasno - Jedi govn@, marš iz mog autobusa...

Šta reći? Organizovano švercuju ilegalce iz Italije, šutiraju i psuju putnike sa regularnim kartama i vredjaju putnike ? (mene)

Firma za izbegavanje, po meni kriminalci...
    Poslednji put ažurirao/la mariobre : 31.07.2008. u 19:10

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.05.2008.
    Reputaciona moć
    36

Putovala sam Fudeksom nekoliko puta. Uglavnom sam prolazila bez problema. Jedino im je krajnje neprofesionalno što na granici traže od putnika 5 evra po torbi, ali ljudi su krivi, trče da daju pare, samo da im niko ne dira ogromne torbe.

Slične teme

1. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 22.08.2009., 21:46

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •