SAD brinu sporazumi Rusije sa Srbijom i Bugarskom

*BILJA*

Buduća legenda
Poruka
32.192
25.01.2008 .

Rojters: SAD brinu sporazumi Rusije sa Srbijom i Bugarskom
SAD su duboko zabrinute da bi energetski sporazumi Rusije sa Bugarskom i Srbijom mogli da pojačaju uticaj Moskve na snabdevanje Evrope energentima i da postanu sredstvo političkog pritiska, javio je Rojters pozivajući se na diplomatske izvore
U poverljivom dokumentu srpskih vlasti u koji je Rojters imao uvid, navodi se da je Vašington razmatrao mogućnost da diplomatskim kanalima izrazizabrinutost zbog sporazuma o energetskoj saradnji, koji su Rusija i Srbije danas potpisale, i da ukaže na njegove nedostatke.

„Američka strana je upozorila na politički uticaj koji bi Moskva mogla da dobije kontrolom nad energetskim resursima u Srbiji i regionu i iznela negativnu ocenu o ekonomskoj opravdanosti (gasovoda) 'Južnog toka'”, navodi se u zapisniku sa sastanka zvaničnika SAD i Srbije na visokom nivou u Beogradu.

U dokumentu se dodaje da su američki zvaničnici želeli da znaju da li je Srbija uzela u razmatranje sve strateške posledice toga - eventualnu ekonomsku zavisnost i mogućnost političke kontrole, preneo je Rojters.

Ostatak teksta, ovde:
http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=28460&sectionId=33
 
"SAD se ne protive sporazumu"

Zamenik portparola Stejt departmenta Tom Kejsi je rekao da nije upoznat sa detaljima energetskog sporazuma Srbije i Rusije, ali da su te dve zemlje "slobodne" da takav sporazum potpišu.

"Kada je reč o energetskim resursima, mi smo zainteresovani da raznovrsnost (ponude) kako u snabdevanju tako i u tranzitu energetskih resursa, kako nam se više ne bi, kao nekada, dešavalo da dođe do prekida u snabdevanju što zbog tehničkih problema na gasovodima, što zbog korišćenja tih resursa u političke svrhe", rekao je Kejsi na konferenciji za štampu.
 
"SAD se ne protive sporazumu"

Zamenik portparola Stejt departmenta Tom Kejsi je rekao da nije upoznat sa detaljima energetskog sporazuma Srbije i Rusije, ali da su te dve zemlje "slobodne" da takav sporazum potpišu.

"Kada je reč o energetskim resursima, mi smo zainteresovani da raznovrsnost (ponude) kako u snabdevanju tako i u tranzitu energetskih resursa, kako nam se više ne bi, kao nekada, dešavalo da dođe do prekida u snabdevanju što zbog tehničkih problema na gasovodima, što zbog korišćenja tih resursa u političke svrhe", rekao je Kejsi na konferenciji za štampu.

Ne mogu i da hoce!
Zato samo brinu:razz:
 
I sta ima oni da se protive?!

pa da bi ti čitala press i postavljala teme na krstarici
icon10.gif
 
Ma ruski ambasador u Srbii je bio vise nego jasan. Opalio je samarcinu amerima i domacoj bandi rekavsi i naglasivsi da "sa ovim sporazumom Rusija siri svoj ekonomski uticaj ALI i politicki".

Fazon je tome sto politicki uticaj ne znaci: placanje kandicke vuco i ostalih nvo svraka, ljdpa- i slicnih, niti pritiske na Srbiju da udju u neke organizacije itd.. pa onda domacu bandu hvata frka i panika jer ce ostati bez svojih debelih apanaza kad nacionalne snage koje misle dobro Srbiji i njenim gradjanima preuzmu vlast podrzane ruskim politickim uticajem u Srbiji.

Ih sto mi ih je zao :lol:

Ponavljam, vise mi uopste nije bitno da li ce Nikolic biti predsednik... potpisan sporazum sa Rusima = izdajnici su proslost u bliskoj buducnosti :)
 
Ma ruski ambasador u Srbii je bio vise nego jasan. Opalio je samarcinu amerima i domacoj bandi rekavsi i naglasivsi da "sa ovim sporazumom Rusija siri svoj ekonomski uticaj ALI i politicki".

Fazon je tome sto politicki uticaj ne znaci: placanje kandicke vuco i ostalih nvo svraka, ljdpa- i slicnih, niti pritiske na Srbiju da udju u neke organizacije itd.. pa onda domacu bandu hvata frka i panika jer ce ostati bez svojih debelih apanaza kad nacionalne snage koje misle dobro Srbiji i njenim gradjanima preuzmu vlast podrzane ruskim politickim uticajem u Srbiji.

Ih sto mi ih je zao :lol:

Ponavljam, vise mi uopste nije bitno da li ce Nikolic biti predsednik... potpisan sporazum sa Rusima = izdajnici su proslost u bliskoj buducnosti :)

To je tacno, ali nije bas tako jednostavno. Inace, ja na njih odavno ne obracam paznju, a i niko.
 
Ma ruski ambasador u Srbii je bio vise nego jasan. Opalio je samarcinu amerima i domacoj bandi rekavsi i naglasivsi da "sa ovim sporazumom Rusija siri svoj ekonomski uticaj ALI i politicki".

Fazon je tome sto politicki uticaj ne znaci: placanje kandicke vuco i ostalih nvo svraka, ljdpa- i slicnih, niti pritiske na Srbiju da udju u neke organizacije itd.. pa onda domacu bandu hvata frka i panika jer ce ostati bez svojih debelih apanaza kad nacionalne snage koje misle dobro Srbiji i njenim gradjanima preuzmu vlast podrzane ruskim politickim uticajem u Srbiji.

Ih sto mi ih je zao :lol:

Ponavljam, vise mi uopste nije bitno da li ce Nikolic biti predsednik... potpisan sporazum sa Rusima = izdajnici su proslost u bliskoj buducnosti :)

zastupas li ti misljenje da se sa srpskom opzicijom i nepocudnim novinarima treba postupati kao i u Rusiji?..znas li sto Rusija podrazumijeva pod politickim utjecajem..?
 

Back
Top