kako potpisati profesionalni ugovor????
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 32

Tema: kako potpisati profesionalni ugovor????

Aktivan član -Air Stefan- (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano kako potpisati profesionalni ugovor????

Zanima me kako potpisati profesionalni ugovor sa nekim klubom... Posle 18-godine, planiram da se preselim u BG da tamo studiram, pa bi u koliko je moguce potpisao profesionalni ugovor za neki slabiji klub...
    E sada zanima me kako to sve ide:??? Jel treba samo da se dodje do trenera ili vlasnika kluba, pa da se pita mogu li odraditi jedan trening, pa ako sam dovoljno dobar oni mi ponude ugovor il shta Znam da ima josh 3/4 godine dok ja zavrshim srednju,pa se preselim u BG, al eto, ako neko moze da mi odgovori:???

Primećen član
    Učlanjen
    22.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: kako potpisati profesionalni ugovor????

Velika steta je sto treneri ne pricaju sa mladim igracima o takvim stvarima, pa se desava da oni tumaraju kao u mraku, i izgubljeni u prostoru i vremenu, dok igraci koji imaju roditelje koji su upuceni u celu pricu bez obzira na svoj kvalitet, cesto mnogo bolje prolaze.

Primećen član nick_the_quick (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Ja mislim da bi ti trebao,sa obzirom da si jos mlad,da radis kao lud da bi bio dominantniji od konkurencije...Tako se potpisuje profesionalni,ako si dovoljno dobar proci ces vecinu proba...

Domaćin
    Učlanjen
    19.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    120

profesionalni ugovor-profesionalni klub-ozbiljno treniranje-nema fakultetaa

Domaćin Srlesrle (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

Jednostavno je-radio sam u Partizanu,pa znam kako su to radili tamo...Uzmu nekog talentovanog kadeta,koga su primetili na nekoj od svojih utakmica,on odradi prvo individualni deo(sut,tehnika) a onda ide trening sa ekipom,naravno,ako prodje prvi deo.Nakon nekoliko treninga trener se odlucuje da li ga uzima ili ne.

A ako te interesuje koje ces pare uzeti-ZABORAVI na to u startu.Ovde su ti prevaranti da en poverujes,pa sta mislis zasto nam je basket u ovako katastrofalnom stanju?Dobices 100,200 evra mesecno i to ako se opasno pokazes,i oni ce te postaviti u takvu situaciju da cak budes srecan zbog toga.
    Poslednji put ažurirao/la tab503 : 26.01.2008. u 01:22

Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Ova tema je sasvim relativna stvar...Odkud ti znas da on ima kvaliteta za 300 evra mesecno,veruj mi da je konkurencija u mladjim kategorijama kod nas veca nego svuda u Evropi,jednostavno,da bi stigao do profesionalnog moras da budes jako dobar...

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5782

Skoro svi klubovi imaju omladinske pogone. Odatle se prvo uzimaju igraci za profesionalne ugovore,. Dalje se uzimaju igraci koji su se negde dokazali, koji su nekome "zapali" za oko
    Neko ko dodje sa ulice i kaze ja bih da igram za tebe i ako hoces da se uveris odradicu ti trening nece uraditi nista. Nece ti dati cak ni prijateljsku utakmicu da igras.
    Moras da budes tezak talenat da bi sa ulice uleteo u klub a i tada izuzetno tesko ako neko ne garantuje za tebe a narocito ne u tvojim godinama.
    Znaci moras da igras negde u mladjem pogonu da bi neko mogao da se uveri u tvoje igracke sposobnosti, sto bi rekli da te neko vidi
    Poslednji put ažurirao/la tab503 : 26.01.2008. u 01:21
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5782

Citat Original postavio Srlesrle Pogledaj poruku
    Dobices 100,200 evra mesecno i to ako se opasno pokazes,i oni ce te postaviti u takvu situaciju da cak budes srecan zbog toga.
    MA gde ce toliko dobiti kao pocetnik. Nemoj da si lud.
    Znam decka koji je profesionalno igrao ovde pa je posle igrao u Madjarskoj (znaci ipak govorimo o igracu koji uopste nije bio los igrac) i kad je tamo zavrsio vratio se ovde i nudili su mu u jednom klubu da igra za 16000 mesecno sta je odbio i sad je bez angazmana i polako se okrece drugim aktivnostima.

Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Ako mislis na 16 000 evra,onda te je drug lagao.A ako mislis na 16 000 dinara,onda su mu jako malo ponudili

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5782

pa sta mislis.
    Naravno da su u pitanju dinari.

Učlanjen
    18.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

Ja sam vam rekao kako je to islo u Partizanu,nemojte da ste blesavi. Nick,bas ovako ide kod nas u zemlji.I mi pricamo o prosecnim igracima ili malo boljim za koje niko nije cuo.Pa znas sa koliko njih sam ovde u kontaktu?Zato ti i kazem kako stoji situacija,veruj mi da nije dobra. Klubovi placaju 2 igraca koji igraju za dobru lovu(za nase uslove),jos pet placaju cisto da im zamazu oci,a ostali igraju u slavu kosarke.I to vazi za 90% klubova.

Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Kao prvo hvala svima na odgovoma... Zanima me da li je toliko velika konkurencija i u manjim klubovima, poshto, nije mi bitna lova, samo da igram za prvi tim, nekog kluba koji se tekmichi u nekoj ligi, svejedno kojoj...
    Po ovome shto je srlesene rekao, igrach ne moze da potpishe profesionalni ugovor u koliko u tom trenutku
    ne trenira vec negde, tako sam bar ja razumio:???
    I josh jedno pitanje, da li igrach(punoljetan), moze da uradi ishta drugo osim potpisivanja profesionalnog ugovora, ili moze da se upishe i trenira za taj klub:???
    Poslednji put ažurirao/la -Air Stefan- : 26.01.2008. u 09:36

Primećen član
    Učlanjen
    12.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Ma,kakva lova sine,pare jedva dobijaju u Prvoj Ligi. Ćorav ti je to posao. Možeš da odeš na probu u neki ozbiljniji klub ako imaš neku vezu koja će da ti obezbedi tu probu. Ne možesš tek tako da se pojaviš. A,uglavnom se u klubovima do prve srpske radi ozbiljno i teško ćeš uskladiti faks i basket,mada nije nemoguće. I iznenadio bi se kakva je konkurancija u tim slabijim ekipama. Morao bi ili da ih oduševiš,ili da imaš ledja

Primećen član
    Učlanjen
    12.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

A,a pro po konkurancije,ona je ogromma u mladjim kategorijama do nekog stadijuma,i onda se jednostavno sve razvodni. Veliki klubovi uzmu sve što valja,i onda 90% tih momaka ne može da se izbori sa takvim zahtevima i takvom konkurencijom,jer su navikli da budu zvezde. A da ne govorimo ,koliko igrača ima lfinansijska ledja,pa ih guraju. Protiv koliko sam samo ja vanserijskih talenata igrao,a bogami i sa njima,a danas ih nema nigde. Srbija je mnogo zajebano mesto da uspeš.
    Eto vam primer Mačvana. Dečko je ekstra talenat,bio je kapiten reprezentacije,najbolji igrač 89. u FMPu,a imao je tretman kao vodonoša zato što je miran dečko van terena. Ubijali su ga i Čović i Smiljanić i više od pola ekipe. Zato je on zapalio čim je mogao

Primećen član
    Učlanjen
    22.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

@Srlesrle
    Koje godiste si vodio u Partizanu?

Početnik
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Reputaciona moć
    0

Ako hoces negde da prodjes moras da imas dobru vezu,kao i da si veliki talenat.ako zelis da igras kosarku onda ne razmisljaj o parama vec o igri,jedino u mladjim kategorijama mozes da uzivas u igri,posle je sve sablonski.iskoristi priliku da se nadigravas sa protivnicima,da se boris.....
    Ako si dovoljno dobar uzece te neko,a pare ces dobiti vremenom.
    ne moze odmah 5000 eura,moras biti strpljiv,ali nemoj im popustati.
    igraj za onoliko za koliko mislis da zasluzujes.
    usput koje si godiste?
    odakle si?
    koju poziciju igras?
    gde?

Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Ljudi ne zanimaju me pare, igrao bih besplatno za bilo koji klub gde se negde takmici...
    Nisam bash najbolje svatio:??? Ako bi doshao u beograd kao vec punoljetan, i pokushao da potpisheam profesionalni ugovor, shta bi konkretno trebao da uradim:???
    Mislim svi ste spominjali, preko veze, ili jednostavno prelazak iz juniora, kadeta u prvi tim, nisam dobio nijedan konkretan odgovor na moje pitanje Bar ja tako mislim...
    Poslednji put ažurirao/la -Air Stefan- : 26.01.2008. u 22:02

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5782

a da li si ti uopste negde igrao do sada?

Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Treniram 5 godina kosarku...

Učlanjen
    18.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

Citat Original postavio -Air Stefan- Pogledaj poruku
    Kao prvo hvala svima na odgovoma... Zanima me da li je toliko velika konkurencija i u manjim klubovima, poshto, nije mi bitna lova, samo da igram za prvi tim, nekog kluba koji se tekmichi u nekoj ligi, svejedno kojoj...
    Po ovome shto je srlesene rekao, igrach ne moze da potpishe profesionalni ugovor u koliko u tom trenutku
    ne trenira vec negde, tako sam bar ja razumio:???
    I josh jedno pitanje, da li igrach(punoljetan), moze da uradi ishta drugo osim potpisivanja profesionalnog ugovora, ili moze da se upishe i trenira za taj klub:???
    Ne bi verovao kolike velika konkurencija u malim klubovima..U svakom pogledu! Imas igraca koji je solidan,ali tata mu vlasnik ili kupuje dresove za ekipu,i ako je tvoja pozicija-fioka!A onda,imas igraca koji na tvojoj poziciji stvarno dobro igra,ili je po nekom pitanju veca faca od tebe i ti oept grejes klupu...Nezgodno?

Da bi dosao u neki klub srpske lige na probu ne treba ti mnogo.Treba da nadjes trenera te ekipe i jednostavno da ga zamolis,mada je to mozda bolje da za tebe uradi neko stariji.Za velike klubove-nemoj ni da razmisljas o tome,veruj mi.

Za plate-ljudi,pa ne govorim vam gluposti,sve sto sam rekao je tacno.Isao sa u Svilajnaca da pricam sa nekim igracima,bio sam u Kragujevcu 100 puta...A zivim u Beogradu,pa i tu malo pratim..Razlike su velike od kluba do kluba,ali vrlo cesto je kao sto sam rekao-jedan ili dva igraca dobijaju finu lovu(fina u odnosu na prosek u Srbiji),5 igraca dobija koliko je neophodno da se ne bune(recimo 200,300 eura i to je max) i ostali igraju u slavu kosarke.
    Ako neko zna priemr da nije tako,nek mi kaze,nije problem,stavicu to u svoj softver

Citat Original postavio Zvercina Pogledaj poruku
    @Srlesrle
    Koje godiste si vodio u Partizanu?
    Vodio sam juniorke 3 godine,kadetknije i bio pomocni trener u prvom timu za to vreme
    No,kad otovoreno pricamo,gde si ti radio?Posto sam video da dosta znas o kosarci i koloiko sam cuo od ostalih,isto si kolega trener?

Primećen član
    Učlanjen
    22.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Moram da potvrdim, da je tako, ne znam da li je u pitanju I ili II srpska, drugar dobija neku sitnu kintu i mozda jos jedan igrac, svi ostali igraju iz ljubavi...

Primećen član
    Učlanjen
    12.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio -Air Stefan- Pogledaj poruku
    Ljudi ne zanimaju me pare, igrao bih besplatno za bilo koji klub gde se negde takmici...
    Nisam bash najbolje svatio:??? Ako bi doshao u beograd kao vec punoljetan, i pokushao da potpisheam profesionalni ugovor, shta bi konkretno trebao da uradim:???
    Mislim svi ste spominjali, preko veze, ili jednostavno prelazak iz juniora, kadeta u prvi tim, nisam dobio nijedan konkretan odgovor na moje pitanje Bar ja tako mislim...
    PROBA. A da bi otišao na probu,moraš da imaš vezu koja bi te odvela na probu. Ako misliš da možeš da dodješ tek tako na trening,odigraš malo i ugovor nema šanse. Lepo su napisali ljudi da je konkurencija velika. Iz ovih ili onih razloga. A o profesionalnom ugovoru,osim ako nisi neka klasa,možeš da sanjaš. Najviše što možeš da potpišeš je PRISTUPNICA.

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5782

Citat Original postavio Zvercina Pogledaj poruku
    Moram da potvrdim, da je tako, ne znam da li je u pitanju I ili II srpska, drugar dobija neku sitnu kintu i mozda jos jedan igrac, svi ostali igraju iz ljubavi...
    Pa ja sam gore vec rekao proverenu informaciju. coveku je nudjeno 16000 dinara mesecno

Učlanjen
    18.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

Eto,na zalost malo je to para...I znate sta je interesantno?Kad cujem po novinama da kukaju sto nam igraci idu napolje! Ja recimo saljem igrace u USA na koledze i neke nase u slabije Euro Lige.I znate sta je tuzno?Koliko god tamo dobili mnogo je bolje nego ovde.Jedan moj prijatelj igra u Drugoj belgijskoj ligi,ali posto nema para koiko biu trebalo,klub mu omogucio da radi i normalan osmocasovni posao pored toga.Eto ti organizacije.

Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

To je istina,u pojedinim ligama nadju ti i posao,tako da dobijes i od kluba i od posla...

Slične teme

1. Lavrov: SSP Srbije i EU trebalo potpisati ranije!!!
    Autor Iron Lord u forumu Politika
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 02.05.2008., 20:16
  2. Lavrov: SSP je trebalo ranije potpisati
    Autor Mitternachtsträumer u forumu Politika
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 30.04.2008., 20:07
  3. Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 26.01.2008., 11:13
  4. Milovan Drecun:Tadic ce potpisati nezavisnost Kosova!
    Autor Jerry Ropero u forumu Politika
    Odgovora: 89
    Poslednja poruka: 01.09.2006., 23:20
  5. Dokument sa net-a potpisati i poslati mail-om
    Autor vladimirNS u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.03.2005., 16:12

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku