Cane corso

a sad i par slika sa stencima koji imaju 6 nedelja. Bilo ih je 9 al 4 su prodata pa su ostali jos ovi 5. :D

30112008262.jpg


30112008263.jpg


30112008264.jpg


30112008265.jpg


30112008266.jpg


30112008268.jpg


30112008269.jpg


30112008270.jpg


30112008271.jpg


30112008272.jpg
 
moje komšije imaju sigurno najbolju odgajivačnicu cc uzemlji pošto su i na prvenstvu u Budimpešti, na specijalki imali najlepšeg maldog pa i još 3 psa su im bila prva ili druga.
Imam proliku da ih svakodnevno gledam i da se družim.
Možda ću nekog ovim da uvredim, ali kad pročitam
Pas u kojem postoji explozivnost izuzetnog intenziteta i ukoliko dodje do situacije u kojoj treba da je pokaze, posmatrachi ostaju bez daha .. U igri dva ili vishe CC, teshko ih je pratiti okom, jer tad pokazu svu svoju gipkost i explozivnost ... kad se zatrche, ukoliko na terenu ima kakvih prepreka, (stolovi, stolice, klupe, stabla ili sl.), imate utisak da ce da se zakucaju u neku prepreku, medjutim oni u zadnjem momentku je ili zaobidju ili preskoche, pokretima dostojnim jednog geparda ...
samo pomislim na dva moj malinoa u igri i bude mi malo smešno.
Recimo da su za moj ukus (oprt nije mi namera nikoga da vređam, samo iznosim stav) malo previše tromi i nerazigrani.Nikada u trci nisu bili u stanju da prate ove moje ale a o kondiciji da ne pričam, iako je ponavljam reč o zaista vrhunskim primercima.
Sa druge strne zaista onako masivni, crni, sjajni i lepo čuvani ulivaju strahopoštovanje svojom pojavom, pa prosto i ne moraju da n adrugi način bbrane dvorište.
Sorry ako sam nekog uvredila, samo sam htela da dodam i moj stav:cao::cao:

Pozdrav Donamileva :)

Ako si mislila na mene, naravno da se nijesam nashao uvrijedjen ... :lol:

Pretpostavljam da su ti komshije Branko ili Dejan - odgajivachnica "Sangue Magnifica". Ako su oni, onda si u pravu da imaju dobre pse i jednu od najjachih odgajivachnica kod nas, ne i najjachu. Zashto ovo kazem ... ne postoji najjacha odgajivachnica, jer se odgoj ne gleda samo po titulama, vec po psima i njihovoj genetici. Titula vishe ili manje, prije svega, znachi - izvesti pse na jednu vishe ili jednu manje izlozbu. Titule zavise i od kvaliteta pasa izvedenih toga dana na toj izlozbi, ali i od sudije koji sudi, trenutnog stanja psa i umijeca hendlovanja, tj. prezentacije, itd.
Shto se tiche explozivnosti CC-a, sve je tachno onako kako sam i napisao i zasniva se na mom iskustvu sa mojim psima. Vjerujem da su malinoe, posebno one koje su u dobroj kondiciji, takodje explozivni i gipki poput pantera, ali nemoj suditi o CC-u samo na osnovu pasa koje si ti imala priliku da vidish. Postoji na internetu veliki broj klipova na kojima se moze vidjet kakvu explozivnost pravi CC ima. Naravno, pricham o psima koji nijesu "debeli i srecni" ... :)
Jedna od karakteristika CC-a je da se u njegovom kretanju ne smije primijetiti da je sam sebi tezak.
Iz same chinjenice da je CC bio do skoro seoski radni pas i upravo zbog svoje pokretljivosti i radnih karakteristika ostao sachuvan, moze se pretpostaviti da taj pas ne smije da bude lijen i trom.

Pozdrav ... :)
 
pozdrav svima,
evo konacno par slika (neuspesnih :cry: jer padala je kisa) sa Maximus-om od danas 07.12.2008

07122008326.jpg

na ovoj slici nije imao mira ni tren tako da je u zadnjem trenutku pomerio nogu :x

07122008324.jpg


07122008330.jpg


07122008327.jpg


a ovo su malo neuspesne slike :( :oops:
NVE00006.jpg


NVE00002.jpg


NVE00005.jpg


NVE00009.jpg


NVE00011.jpg


NVE00015.jpg
 
Maximus je na dresuri vec 30 dana i za to vreme je dosta toga naucio i dosta se promenio u ponasanju ima jos 30 dana da bude tamo da se usavrsava i da jos dosta toga nauci.
U ovom video zapisu malo je zabusavao jer vise je gledao u mene nego u instruktora jer nismo se videli odavno pa tako da smo dosta nedostajali jedan drugome. Kasnije pratio sam ga kroz prozor da me ne primeti on i nisam mogao da verujem da je to moj Max (koji je bio jako nestasan i razmazen) radi sve komande sa tim instruktorom bez povodca, iskreno nisam mogao da verujem svojim ocima... Tako da mi je ulepsao dan pa sam mislio da podelim tu radost i sa vama!!!:lol::lol::lol:
 
Bravo za Maximusa ... :)

Na kraju dresure, sve ce to da izgleda mnogo bolje i mnogo ozbiljnije, ali ne zaboravi da cesh sve to morati redovno da obnavljash sa njim i tu nema popustljivosti. Mora da ima osjecaj kao da radi sa dreserom, tj. da svaki zadatak koji mu zadash i odradi. Dok ne odradi, nema pohvale i nema "gledanja kroz prste" ... ;)

Pozdrav za tebe i studenta Maximusa ... :)
 
Bravo za Maximusa ... :)

Na kraju dresure, sve ce to da izgleda mnogo bolje i mnogo ozbiljnije, ali ne zaboravi da cesh sve to morati redovno da obnavljash sa njim i tu nema popustljivosti. Mora da ima osjecaj kao da radi sa dreserom, tj. da svaki zadatak koji mu zadash i odradi. Dok ne odradi, nema pohvale i nema "gledanja kroz prste" ... ;)

Pozdrav za tebe i studenta Maximusa ... :)

Hvala Vam puno,
ima on jos da usavrsava al nadam se da do kraja bice bolje... :D
Nisam bio malo duze da ga vidim pa sam mu nedostajao jako puno jer video sam a i vidise i na tom video zapisu da non stop okrece glavu i gleda u mene i nije ni obracao tolko paznju tom instruktoru al kako sam vec napisao kad smo usli unutra i nije me vise video radio je bez problema cak i bez povodca sto mi je bilo jako intersantno jer nisam poverovao da ce on bez povodca da radi a u blizini su bili nekoliko boxova sa kerovima... tako da sa sad jesam kolko tolko zadovloljan snjegovim ponasanjem.
A posle kad ga budem doveo kuci imam jedno rodjaka koji isto radi sa kerovima pa cu najverovatnije snjim da vezbamo Maximusa da ne zaboravi sve to sto je naucio na dresuri a i da usavrsimo... :D :D
 
dragi moji evo da vam kazem samo da Max danas oko 16h je stigo kuci posle 2 meseca na dresuri... ne mogu vam opisati kako je to doziveo i kolko se raduje sad sto je kuci i sto je slobodan i voljen i mazen...z:dm5:z:dm5:
Tolko za sad a videcu sto skorije da postavim i neke nove slike

puno pozdrava
 
drustvo zelim vam svima sve najbolje u novoj 2009 puno zdravlja vama i vasoj porodici i normalno vasim ljubimcima!!
I puno uspeha u 2009!!

Srecna nova 2009 i lep provod
ja odoh jer se skupilo drustvo jer mi smo jos od 16h krenuli sa viljamovkom! :D :D :D :D
 
Sretna vam Nova !!!z:bv:

evo provalila sam kako se smanjuju sličice jupiiiii

Evo ovo je moj Pako, možda sam subjektivna ali mnooooogooo je lep.
Star je kao i Maximus, ali mi se čini da nije toliko visok. U kućnoj varijanti se ponaša kao kravica, ali kad idemo u šetnju onda je kao pravi gospodin pas, podigne glavu i mnogo je graciozan.
 
Sretna vam Nova !!!z:bv:

evo provalila sam kako se smanjuju sličice jupiiiii

Evo ovo je moj Pako, možda sam subjektivna ali mnooooogooo je lep.
Star je kao i Maximus, ali mi se čini da nije toliko visok. U kućnoj varijanti se ponaša kao kravica, ali kad idemo u šetnju onda je kao pravi gospodin pas, podigne glavu i mnogo je graciozan.

Pozdrav,
Pako jako lepo izgleda.z:)
Od kojih je roditelja?
 
Pakov otac je Karlos, postaviću neku njegovu sličicu, a majka je Dula, nju nikad nisam videla. Mi smo Paka dobili na poklon i nije nam bila namera da se nešto posebno bavimo njime. Ali kada smo upoznali njegovu fantastičnu ličnost oduševili smo se, iako smo i ja i muž u životu imali dosta pasa, Pako je favorit, savršena ličnost i karakter. Možda bi mu trebala neka dresura jer je malo netolerantan prema drugim psima (koje ne poznaje) mada je odrastao sa našim drugim psom Ši cuom, i super se slažu (ponekad ga malo otrese jer je mnogo dosadan) ali generalno se dobro slažu.No da ne duljim... evo Karlosova sličica
 
Pakov otac je Karlos, postaviću neku njegovu sličicu, a majka je Dula, nju nikad nisam videla. Mi smo Paka dobili na poklon i nije nam bila namera da se nešto posebno bavimo njime. Ali kada smo upoznali njegovu fantastičnu ličnost oduševili smo se, iako smo i ja i muž u životu imali dosta pasa, Pako je favorit, savršena ličnost i karakter. Možda bi mu trebala neka dresura jer je malo netolerantan prema drugim psima (koje ne poznaje) mada je odrastao sa našim drugim psom Ši cuom, i super se slažu (ponekad ga malo otrese jer je mnogo dosadan) ali generalno se dobro slažu.No da ne duljim... evo Karlosova sličica

Karlos opasno izgleda!!z:shock:
Reci cu vam zasto sam pitao od kojih je roditelja. U predhodnom tekstu rekli ste da je Pako isto kao Maximus i pomislio sam da su iz istog legla. Jer kad sam ja uzeo Maximusa bili su jos 3muzjaka al je Maximus bio najkrupniji od svih i bio je jos jedan muzjak slican njemu al ne znam vise gde je. cuo sam de u BG. I zato sam pomislio da je Vas Pako iz istog legla sa mojim Maximusom.
Za dresuru ne znam sta da vam kazem to sve zavisi od vas kako se vi odlucite. Moj isto takav je, imam jednog mesanca slican jazavicaru i snjim nema nista igra se non-stop al zato kad vidi nepoznate pse tad je agresivan. Pre dresure nisam imao kontrolu nad njim kad je video pse vuko me ko lud za njima al sad je drugaciji sad kad mu se kaze "fuj" ili "ne" onda ne obraca vise paznju drugim psima.

evo jos par slika sa mojim Maximusom
Picture039.jpg


Picture010.jpg


Picture033.jpg


pozdrav
Emil
 
I tako ja pametna obrisah sve sličice jednim potezom....Baš sam haker!z:dm3:

Maximus je zaista prekrasan i deluje moćno, sigurno uživate s njim koliko i mi sa Pakom.
Što se tiče socijalizacije i reagovanja na druge pse Pako je kad je bio manji bio skroz OK ali sad je ipak velik i ja se ne usuđujem da ga šetam bez povoca, doduše mi imamo dvorište i šumu u blizini gde ponekad idemo da se istrčimo, tako da i nismo često u gužvi. I još jedna stvar, Pako je mnogo poslušniji kad je sam , kad je sa Lakijem u društvu to je haos, jer je laki ko muva bez glave samo juri, ne odaziva se, a sa svijih 5-6 kila vuče ko haski sanke, tako da je haos šetati ih obojicu... U dvorištu je dosta zaštitnički nastrojen i nikog ne pušta da se uhvati za ogradu, a kad je u kući može 100 ljudi da bude tu on ih samo onjuši i iskulira... Ali šta bi bilo kad bi ga odveli na neku izložbu?z:cry: Dal bi se tukli? On ipak ponekad zreži na druge pse. a kako da ga pustim da vidim šta će biti kad je on toliki? Dal bi sa ženkama bio mirniji? ?z:cry:ako uopšte upoznati psa sa nekim drugim psom i da znaš da se neće pobiti?z:cry:
Evo opet Karlosova sličica i jedna ja i Pako kad je on imao nešto manje od godinu dana. Nismo mu sekli uši, meni je bilo žaoz:girl:
 

Prilozi

  • Image024.jpg
    Image024.jpg
    99,4 KB · Pregleda: 24
  • Slika073.jpg
    Slika073.jpg
    32 KB · Pregleda: 29
I tako ja pametna obrisah sve sličice jednim potezom....Baš sam haker!z:dm3:

Maximus je zaista prekrasan i deluje moćno, sigurno uživate s njim koliko i mi sa Pakom.
Što se tiče socijalizacije i reagovanja na druge pse Pako je kad je bio manji bio skroz OK ali sad je ipak velik i ja se ne usuđujem da ga šetam bez povoca, doduše mi imamo dvorište i šumu u blizini gde ponekad idemo da se istrčimo, tako da i nismo često u gužvi. I još jedna stvar, Pako je mnogo poslušniji kad je sam , kad je sa Lakijem u društvu to je haos, jer je laki ko muva bez glave samo juri, ne odaziva se, a sa svijih 5-6 kila vuče ko haski sanke, tako da je haos šetati ih obojicu... U dvorištu je dosta zaštitnički nastrojen i nikog ne pušta da se uhvati za ogradu, a kad je u kući može 100 ljudi da bude tu on ih samo onjuši i iskulira... Ali šta bi bilo kad bi ga odveli na neku izložbu?z:cry: Dal bi se tukli? On ipak ponekad zreži na druge pse. a kako da ga pustim da vidim šta će biti kad je on toliki? Dal bi sa ženkama bio mirniji? ?z:cry:ako uopšte upoznati psa sa nekim drugim psom i da znaš da se neće pobiti?z:cry:
Evo opet Karlosova sličica i jedna ja i Pako kad je on imao nešto manje od godinu dana. Nismo mu sekli uši, meni je bilo žaoz:girl:

Da imate pravo jako uzivam kad sam snjim jer cesto idemo po ataru po 5-6km u setnju i po oranjima pa onda on juri tamo zeceve i fazane i to mu je za kondicijoni super.
Meni su rekli da nisam ga socijalizovao na vreme sa drugim psima i zato se ponasa sad tako. A kod mene je malo problem jer ja zivim na selu pa ovde i nema bas neke pse skojim bi mogao da socijalizujem i to mi stvara problem.
A za izlozbu ne znam da vam kazem to maroate vi da probate da ga testirate, negde u parku uzmete ga na povodac i prodjete pored drugih kerova i vidite kako se ponasa. Ako je jako agresivan i nemate kontrolu nad njim onda bice vam malo teze snjim na izlozbama a ako na vase "ne" ili "fuj" iskulira te pse onda mozete slobodno da ga vodite. Ja sa mojm sa imao problem i sa zenkama nista nije prhvatio. Jedino neke plasljive pse koje je mogao on da maltretira e te nije dirao a ostale koji su malo rezali na njega kad ih je maltretirao e te nije mogao da vidi.
Pako jako lepo izgleda i na "onim" slikama z:D i na ovoj slici bas ima lepu glavu al jos je on mlad sad ce da se raskrupni kako treba, ne sumnjjam da nece biti kao Karlos! Samo sto ce imati drugaciji izgled zbog usiju. Kod mene kad sam seko usi u kuci bio je dan zalosti jer odveo sam ga zivahan i pun zivota i sav je skakao i kad sam ga doveo, doveo sam ga na rukama jer bio je pod anestezijom.... haus
al proslo je i to z:lol:
 
A sad evo jedan mali video klip koji sam slucajno pronasao kod mog druga u kompu jer bio sam kod njega da reinstaliramo windows i slucajno naso...
Video klip sa Maximus-om i Lukom (od druga sin) od pre godinu dana na terenu ispred skole i kod mene u lokalu, tad je Max imao 2 meseca  :D :D :D

 

Back
Top