Vase pesme

Meki

Primećen član
Poruka
998
Ima li neko da voli da pise pesme? ako neko ima nesto sto je pisao pesma,prica,stih sta god, neka podeli to sa nama ovde... Ja na pr volim one malo mracnije teme pa ako ima nekog zainteresovanog... Veliki pozz
 
Evo za pocetak jedna moja,a vi kazite sta mislite!

Osecam da polako blizi se cas...smrti
A ja u tvojim usnama jos trazim spas ...od ljudi
I o tvom dodiru nocima sanjam!
Leprsavo,sareno...ovaj svet u letu!
Ovaj zivot samo sto se ne vine!
Leto ljubav nosi! Sad san o javi mnogima postaje istina!..svi se bude...
Pogledaj sliku ljubicaste baste. Prolece. Cvece sto cveta i ljubicaste leptire...Za tren-gotovo je.
Sve se lomi i slika postaje jasnija.Slagalica koju su slagali Srecni rusi se i svaki deo slike,svaki komadic stakla postaje suza...onda ostaje samo praznina.Sahrana nasih srca. Ogromna zalost odzvanja u svakom koraku,krv pljusti iz svih ovih stihova krvlju ispisanih,nijedan tracak svetlosti da obraduje crnilo..svuda je mrak!Tamna sahrana,tamna reka,tamne suze,tamni ljudi...Hajde dodji sad jer srecna vremena su prosla! ovde ne mozemo cuti smeh da nas sputa...ovde je sve u ritmu nasih mracnih dusa,tuga hara svetom... Crni oblaci prekrili su crnu zemlju zauvek...Svuda je crna krv..slomljenih srecnih i glupih srca...koje smo mrzeli.Dodji jer nase vreme je tek pocelo,dodji da uzivamo u slatkoj tuzi,da uranjamo u tisinu,da se kupamo u bunaru ponora i mraka. Dodji,nase vreme pocinje.Prolece proslo je...
 
Ovo je bezdan bez vazduha.Samo zalutala bezoblicna bica stu tu da prave drustvo miru.Dusa nije tu...luta i luta...trazeci nesto..probija se kroz trnje da bi dosla do zamka slobode.Nema nade.
Ovo nije kraj.Ledeni ambis iza koga ne dise nista,samo crne oci su tu,nijedan zivi stvor da pravi drustvo ovoj mucnoj seti.Dusa nije tu,luta kroz vreme..nek stane za tren da ostanemo samo ja i praznina.Nema ljubavi.
Ovo je ponor.Crna rupa na dnu,bez svetlosti.Tama i bol.Hladno grotlo mraka guta me.Nijedno toplo telo da me zgreje,nijedan vreli dah da osetim da jos neko dise ovde! Cija je ovo kuca? Cija je ovo kuca bez prozora? Ima li koga?! Sem mraka...
Reka usnulih dogadjaja,nikad nezapoceto prolece..svi prizori proslosti prolaze mi pred oci kao ubrzani film...Nemam snage da nastavim! Ima li koga?! Sem noci...
Dusa nije tu...luta i luta,davi se u moru krvi..ostaju samo molitve.UPOMOC!!!
 
Cuje li neko ovaj bes sto u meni tutnji?
Oseca li neko ovu tugu sto u meni stoji...
Cuje li neko ovaj vrisak kojim slamam zaglusujucu tisinu koja je svuda, i ovaj tuzni plac koji je jedini tu da mi pravi drustvo?
Osecam da polako blisi se cas,
Nema nikoga da mi pruzi spas,nema nikoga da cuje moj glas,toliko je njih koji sada placu..
I kada mi moj svet dosadi,ja nemam gde da odem.Ralnost ne prihvata me..Osecam se izgubljeno. U lavirintu svojih osecanja,u iluziji ovg tuznog dana, u teatru na ovoj pozornici, u cirkusu ovog smesnog sveta gde svi smo samo slucajni putnici. Hladan vazduh,tezak kao sumpor.
opet sve ispocetka. Hladnoca koja boli, zivot koji odbija da se skonca iako ga telo moli da se preda...Krvari,trula i unistena duso! Tako ti i treba kad ne umes da se suocis sa realnoscu! I ko je kriv za tvoju bol?Unistili su te oni koji imaju moj zivot u svojim rukama, oni koji nadgledaju moje mesto na zemlji i ispod nje,oni koji cuvaju tvoju kucu od tudjih dodira i slade se nad mojom mukom!!! U moru beznadja pokusavam da pronadjem put, u moru greha zlatnu sut da me vodi,,, Ali nema nikog da cuje.Nema nikog da vidi.svi su daleko...Svet ne deluje stvarno,moja vizija ralnog je drugacija,sve je bila laz...
 
Pa pazi nije to ni tako lose. Ali nije to pesma brate nemas ni strofe ni rime. Vise kao neki sastav ako mene pitas. Um pesme? Pisao sam par, ali samo ljubavne i negde su gde sunce vise ne sija :lol:

Znam da nije pesma..Napisala sam to to u skoli, izmedju casova i definitivno nije bilo ulozeno mnogo truda i i ideje.Ali me interesovalo vase misljenje..
 
e ali ta depresija, patetika... dobro, kapiram, tinejdz godine... ali malo posle videces da je ovo sto si napisala cist bulsh-it... samo nabacane reci i pojmovi tipa tame, besa, zla i slicnih stvari... ne valja to...
 
e ali ta depresija, patetika... dobro, kapiram, tinejdz godine... ali malo posle videces da je ovo sto si napisala cist bulsh-it... samo nabacane reci i pojmovi tipa tame, besa, zla i slicnih stvari... ne valja to...

E znam i ja da ovo nije dobro ali upravu je onaj sto rece da nemam vise od 15,16...tako da ja- volim da pisem,i trudicu se pa ...ima vremena za mene! Nego ajde da vas vidim! hit,daj neki red odkucaj, mozda i naucim nesto od tebe...:D
 
e ali ta depresija, patetika... dobro, kapiram, tinejdz godine... ali malo posle videces da je ovo sto si napisala cist bulsh-it... samo nabacane reci i pojmovi tipa tame, besa, zla i slicnih stvari... ne valja to...

i posle mnogo godina, kad bude bila u penziji, čuvala unučiće....kidaće se od smeha čitajući sve to....

moram se složiti sa citatom, ali ne i sa poslednje tri reči....Naravno da valja to. Izbaciš te pubertetske hormone na papir i bidne ti lakše ;) inače, nikad nisam praktikovala to....pišem samo tekstove... o Majklu :D
 
Evo neshto shto sam napisao na chasu srpskog , ali je na Engleskom;) :

Vampire

In the depths of my mind
a dark seed grows
it turns my blue blood to black
and makes me thirst for more.

My once healthy flesh
now festers and boils
the sun will turn it
into the infernal soil
where countless bodies lay.

The night is my mother
death is my sister
and for immortality
I offer centuries of sorrows.

You will be my bride
in centuries to come
our howls of pain
will echo in harmony
'till the sun burns us appart.

Jedan drug kazhe da ga ovo mnogo podseca na Dimmu Borgir , ja ih ne slusham pa jel mi mozhe neko reci da li ovo lichi na njih?

@Meki : pesma je po meni dobra;) ako volish da pishesh pesme samo nastavi:-D
 

Back
Top