ZA FARMACEUTA
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: ZA FARMACEUTA

Klimaks
    Guest

Podrazumevano ZA FARMACEUTA

U klimaksu sam i imam razlicite tegobe! Predlazu mi zenske polne hormone u tabletama!!! Sobzirom na krvni pritisak koji varira ,prosirene vene na nogama i jos nekoh smetnji , ne bih da ih uzimam!!!Interesuje me da li mogu da uzimam BILJNE PREPARATE,zamenu za estrogene hormone,a da ti preparati imaju efekta,a nemaju propratne , negativne nus pojave!!Predlazu preparate soje,nocurka i jos nekih biljaka!! Ako one nadomestaju manjak hormona,kako ne ocekivati i negativna dejstva tih hormona(ili im je koncentracija u tim preparatima manja-ali kako onda otklanjaju klimaktericne smetnje???).Pozdrav!

gost 4554 nije na forumu
    На тебе се, Господе, поуздах, да се не постидим до века
    Buduća legenda
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: ZA FARMACEUTA

Citat Original postavio Klimaks
    U klimaksu sam i imam razlicite tegobe! Predlazu mi zenske polne hormone u tabletama!!! Sobzirom na krvni pritisak koji varira ,prosirene vene na nogama i jos nekoh smetnji , ne bih da ih uzimam!!!Interesuje me da li mogu da uzimam BILJNE PREPARATE,zamenu za estrogene hormone,a da ti preparati imaju efekta,a nemaju propratne , negativne nus pojave!!Predlazu preparate soje,nocurka i jos nekih biljaka!! Ako one nadomestaju manjak hormona,kako ne ocekivati i negativna dejstva tih hormona(ili im je koncentracija u tim preparatima manja-ali kako onda otklanjaju klimaktericne smetnje???).Pozdrav!

Soja i etarsko ulje noćurka u svome sastavu sadrži steroidne komponente koje se pod dejstvom enzimskih sistema prije svega u jetri stvaraju komponente jako slične estradiolu,koje imaju estrogeni efekat....
    Estrogene komponente ukoliko je mogućno,izbegnite jer povećana količina steroida estrogena dovodi do povećane mogućnosti pojave estrogen-zavisnih karcinoma dojke i ovarijuma....Ali,estrogen ima i pozitivni efekat na krvni pritisak,i u sprečavanju koronarnih srčanih bolesti.Time se objašnjava smanjena incidenca pojave angine pectoris,i ostalih koronarnih oboljenja kod žena prije menopauze...
    No,i pored ove pozitivne upotrebe,usled povećane mogućnosti pojave karcinoma estrogen ne primenjivati...
    Pozdrav

Slične teme

1. Za farmaceuta
    Autor ja sam ja u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.11.2004., 06:22
  2. ima li farmaceuta?
    Autor iva s u forumu Arhiva
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 13.09.2004., 21:54
  3. Za FARMACEUTA
    Autor milkic u forumu Zdravlje