Demokrate maltretiraju djake zato sto su im roditelji za SRS!!!

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Skandal u 12 gimnaziji
Tekst iz lista Press

PROFESORKA NAPALA ĐAKE KOJI SU ZA SRS


Generalni sekretar SRS-a Aleksandar Vučić, gostujući u utorak uveče u emisiji „Upitnik" na RTS-u, rekao je da je profesorka nemačkog jezika u XII beogradskoj gimnaziji Miroslava Jovanović šikanirala učenike koji su rekli da podržavaju SRS. Vučić je zatražio od nadležnih organa da istraže ovaj slučaj i kazne profesorku.

Poslanik SRS-a Nebojša Stefanović kaže da ima dokaze da je profesorka Jovanović agitovala za Tadića i vređala učenike suprotnog političkog mišljenja.


- Prema svedočenju učenika, profesorka Jovanović je 21. januara, dan posle izbora, na času odeljenja 3/5, govoreći o izborima, rekla da je razočarana zbog Nikolićeve pobede, kao i da je ona glasala za Tadića. Ona se jako loše izjasnila o SRS-u i Nikoliću, a onda je pitala učenike, koji su inače još maloletni, da li bi neko od njih glasao za Nikolića, i na njeno zaprepašćenje skoro svi su podigli ruke. Ona je tada „planula" i rekla učenicima da oni i njihovi roditelji ne zaslužuju budućnost i da im treba oduzeti pravo glasa! Vikala je na decu i vređala ih najstrašnijim psovkama! Ovo se ponovilo i na skoro svim ostalim časovima koje je pomenuta profesorka imala tog dana - objašnjava Stefanović. On kaže da će izjave učenika o ovom incidentu dostaviti Ministarstvu prosvete.

- Nadležni na ovo moraju da reaguju. Nedopustivo je da neko maltretira maloletnu decu zbog njihovog mišljenja, ma kakvo ono bilo... - kaže Stefanović.

Press je juče krenuo tragom ovih optužbi i otišao u XII gimnaziju. Prozvana profesorka Miroslava Jovanović odbacuje tvrdnje SRS-a i naziva ih „tendencioznim lažima".

- Dugo radim u školi i znam šta sme da se radi, a šta ne sme. Vučićeva izjava je tendenciozna i data je u nameri da se okleveta XII gimnazija. Najodlučnije demantujem njegove tvrdnje! On je trebalo prethodno da proveri ono što je izjavio na RTS-u. Nemam više ništa da dodam! - rekla nam je ona.

U XII gimnaziji juče je bilo življe nego inače, jer je školu posetilo nekoliko novinarskih ekipa, a glavna tema među učenicima u školskom dvorištu bili su Vučićev nastup na RTS-u i optužbe iznete na račun profesorke Jovanović.

- Čuo smo od drugova šta se događalo na časovima nemačkog, ali oni nisu bili uplašeni, već su to predstavili kao šalu sa njom. Mnogi su se javili da su radikali samo da bi je iznervirali, jer ne vole njen predmet. Tek kad smo danas došli u školu, saznali smo da je to bilo na televiziji - rekao nam je jedan od učenika.

Nažalost, školski policajac i direktor škole nisu nam juče dozvolili da porazgovaramo sa učenicima 3/5, a član školskog obezbeđenja sproveo nas je od vrata do zbornice i nazad kako bi se uverio da nećemo prekršiti zabranu.

- Škola će i dalje raditi u skladu sa zakonom, a ono što je neki političar kao što je Vučić rekao, to za mene kao direktora nije obavezujuće - bio je odgovor direktorke škole Svetlane Miljenović, kada smo je upitali da li će ispitati tvrdnje SRS-a.

I. MARINKOVIĆ

Direktor Svetlana Miljenović pitala je novinara Pressa odakle nam informacija da je reč o odeljenju 3/5 i ko nam je ispričao detalje sa časa, a na objašnjenje da su roditelji i učenici kontaktirali SRS, rekla je da škola već zna ko stoji iza celog slučaja.

- Ma, znam ja šta stoji iza toga. I molim vas, šta hoće taj Vučić?! Ma, bolje da ćutim, inače ću da zađem u politiku. Očekujem od Vučića da se izvini XII gimnaziji, jer ju je pomenuo u negativnom kontekstu na RTS-u. Ako već ima zamerki, trebalo je samo da prozove Miroslavu Jovanović, a ne celu gimnaziju - objašnjava Miljenovićka.

http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=28324&sectionId=67
 
komentar jednog dss-ovca na ovu vest

DSS Kragujevac [neregistrovan korisnik] (24.01.2008, 02:07:46) Pošalji odgovor

!
Vidim da zuti ne prezaju cak ni od pretnji deci kojima su roditelji glasali za SRS!!! Mislim da je vreme da se DS kazni zbog svih stvari koje je uradila...afera....tajkuna....namestenih tendera...a pre svega ce biti kaznjena od moje strane kao glasaca DSS,bez obzira na eventualnu podrsku Kostunice Tadicu,zbog toga sto sam vise sit DS_ovih "analiticara" i komentatora koji su Kostunicu nazivali mlohavim,uspavanim,kornjacom....a sada licemerno traze od njega podrsku,iako su koliko juce po nama pljuvali...Podrzacu TAdica isto kao sto su se oni konsultovali sa DSS oko raspisivanja izbora! A kada Tadic pukne na izborima,DS ce poceti drugacije da se ponasa!!! NIKOLICU IMAS GLASOVE MOJE PORODICE!!!
 
DS-ovci po skolama dele propagandni materijal i pokusavaju da zavrbuju djake koji su tek dobili pravo glasa

Vladimir [neregistrovan korisnik] (24.01.2008, 03:06:22) Pošalji odgovor

Re:Carica!
Ti si covece ret. Na stranu sad to, u mom gradu na vrbovanju srednjoskolaca je najaktivniji DS. Iako je to protivzakonito bivsi direktor skole g.Denkic Nikola je isao po skoli i delio predizborni materijal ucenicima. Poceli su da se ponasaju kao sektasi a tome se zaista treba stati na put.
 
ja se secam kada sam ja isao u gimnaziju tada je pola profesora bilo za SPS, a druga polovina za ondasnji DOS i medjusobno su se stalno nesto prepucavali,
secam se tako bila je jedna profesorica srpskog kako je bila ostrascena, nije mogao da prodje ni jedan njen cas a da ne trabunja o politici, uvek recimo nadje "paralele" izmedju politicke situacije u drzavi i lektire :roll:
jako politicki ostrascena osoba (samo tada nisam uopste shvatao dubinu situacije, bio sam mali) i stalno nesto kuka na casu, kriv joj Sloba sto ne moze da kupi dovoljno banana na pijaci, kuka na casu za "zlatnim vremenima SFRJ" "kako se tada bezbrizno zivelo" garant je sada za LDP, u to mogu da se kladim. :D
 
Strasno je ovo.:confused:

Ja juce brzopleto rekoh da se ta profesorka zove Miroslava Jovanovic i sve dok nisam stigla kuci i videla u svom bloku da sam navela pravo ime, nelagodno sam se osecala...ono, nije bas zgodno, a u ovakvoj aferi nekog neduznog imenovati.

Medjutim, najstrasnije od svega je sto ih ima jos , predavaca u ovoj vozdovackoj gimnaziji sa slicnim metodama, a ni direktorka im ne bezi mnogo...:confused:

U celoj prici, bojim se samo za samu decu...mozemo zamisliti kako izgleda odmazda profesora nad decom...:confused:
 
- Prema svedočenju učenika, profesorka Jovanović je 21. januara, dan posle izbora, na času odeljenja 3/5, govoreći o izborima, rekla da je razočarana zbog Nikolićeve pobede, kao i da je ona glasala za Tadića. Ona se jako loše izjasnila o SRS-u i Nikoliću, a onda je pitala učenike, koji su inače još maloletni, da li bi neko od njih glasao za Nikolića, i na njeno zaprepašćenje skoro svi su podigli ruke. Ona je tada „planula" i rekla učenicima da oni i njihovi roditelji ne zaslužuju budućnost i da im treba oduzeti pravo glasa! Vikala je na decu i vređala ih najstrašnijim psovkama! Ovo se ponovilo i na skoro svim ostalim časovima koje je pomenuta profesorka imala tog dana - objašnjava Stefanović. On kaže da će izjave učenika o ovom incidentu dostaviti Ministarstvu prosvete.

[/url]

има таквих будала доста у ДС и ЛДП
чудан ментални склоп - екстремисти, талибани, болесно острашћене особе.
 
A vas Titove pionire u otetim kucama na Dedinju.

Ма неееее.... те куће су саградили поштени српски трговци после 1. светског рата од поштено зарађеног новца који су зарадили за време Аустријске окупације....
 
hebiga Sale...ti iz KPY su se borili za ideale ...bar vecina...a ovi iz LSD se bore za legalizovane supstance...razlika je to bato...:mrgreen:

Извини, у праву си. КПЈ се борила за идеале, ја сам хтео да кажем СК! Е Савез комуниста се већ борио за- новац.
 

Back
Top