BIO , VIDEO , ZAPREPASTIO SE.KOSOVO

ZORANNS83

Aktivan član
Poruka
1.692
NEKI ME SE SECAJU, NEKI NE , NISAM IMAO VREMENA DA PISEM, BIO SAM ZAUZET PROFESIONALNO (PAO DOLAR) A ONDA I PROFESIONALNO NA DRUGOM PLANU (KOSOVO)... UGLAVNOM , ONO STO SE DOLE RADI , SE JEDNOM RECJU MOZE NAZVATI KATASRTROFOM... NAJBLAZE RECENO , MISLIM DA SE VRH NASE DRZAVE , TJ VLASTI , TRENUTNO NA SVE MOGUCE NACINE BEZ MENI ZNANOG RAZLOGA , ANGAZUJE DA NA SVE MOGUCE NACINE OSLABI ODBRANBENI KAPACITET VOJSKE SRBIJE PREMA GRANICI SA KOSOVOM, NE STEDECI SREDSTVA, NI OBRAZ, PROSTO TO JE JEDNOM RECJU STRASNO.... NE ZNAM STA VI O TOME MISLITE ? ALI JA NEPRICAM NAPAMET. UNAPRED SE IZVINJAVAM JER NECU IMATI PUNO VREMENA DA PISEM....
 
Pozdrav svima... Dole se ne zna ko koga ! imas kforovce, oni non stop ''trguju'' sa nasima. Piva, cigara, cokolada imaju u kantinama kolko oce,i sve to menjaju sa nasima za rakiju,koju nemaju, i kod njih nigde nesmeju, i ne mogu da kupe!Pazi kad se opusteno cuju, pazi sad, mobilnim telefonima???i dogovore se da se nadju... onda oni svedno dal taj dan daju zasedu, il idu u obilazak, odvale litru nase brlje, njih 5, i mos misliti nasta to onda lici! u kasarnu se vracaju za 14 sati,dotle se i otrezne!Onda imas rasformirani ovk,samo se drukcije zove,oni isto non stop patroliraju uz administrativnu granicu, i cesto se sretnu sa nasima, bukvalno naidju jedni na druge, onda gledaju da jedni druge zaobidju i aj dalje,e onda imas siptare lokalce,iz okolnih sela, oni isto naoruzani, i malo malo se tako skupe i i oni patroliraju, kao da im neko ne udje u selo sa nase strane,kao plase se i osecaju ne sigurno ???lovci iz kosova non stop prelaze na nasu stranu, love , pucaju, ma niko im nista neradi, vojska tim terenima prodje svaka 3,4 dana, a raspored nasih patrola znaju bolje od ovih sto patroliraju, plus im i jave ako vide vojsku! Odvede me covek,da mi pokaze, odseceno jedno 20 stabala, dosli traktorom, srusili stabla, isekli, natovarili i otisli, i to sve 5km u nasoj unutrasnjosti , da ne verujes. Ljudi koji tamo zive, skoro na samoj administrativnoj liniji, zive na iglama, njima svaka cast,ja tu porodicu nebi smeo da drzim, moz da im predju kad oce i sve ih pobiju ko zeceve! Dok vojska dodje (oni imaju isto sredstva veze, i ako nesto primete odma zovu vojsku) al sve zavisi gde je najbliza patrola... itd ma rasulo, znas kako je dole pre bilo ? nije mogao sa njihove strane pas da predje a da ne uhvate, a sad , moze celo siptarsko selo da se preseli kod nas, nebi ih provalili bar tri dana ! Ja mislio dole nemozes da mrdnes a da nepazaris metak, a ono.... Vojsci svaka cast, al ono je daleko manja prisutnost nego sto bi trebalo, prosto nemogu da stignu tolki prostor da zaklope, a bojim se da je to nekom u interesu, da to nije slucajno!
 
ma obezbedjuje sa kosovske strane ko stigne, ljudi mi se kunu da svaki malo bogatiji siptar ima svoju mini armiju! a kfor, albanski lokalci, i ovi kao rasformirani ovk, ali sa drugim imenom, oni su konstantno na granici, i to u standardnim patrolama, ma da ne verujes !

Pa sta "da ne verujem", ja to znam, kao kolumbijci - narko karteli...brate, tek ce poceti da se rokkaju...
 
Значи мислиш да је стање лоше по нас?
Баш се питам ко ли је крив за то?:confused:
Хајде да набрајамо (претпостављамо) од врха...Не би морали много да набрајамо (или можда би?).:evil:
 
Значи мислиш да је стање лоше по нас?
Баш се питам ко ли је крив за то?:confused:
Хајде да набрајамо (претпостављамо) од врха...Не би морали много да набрајамо (или можда би?).:evil:

ma jos kad se setim unistavanja naseg oruzja, kolko su samo igli i strela unistili u pecima, znas kolko svaka kosta ? pa sto ih bar ne prodase.... ma mnogo toga ce zavisiti od desavanja u srbiji u sledecim danima, politika zemlje u kojoj zivim (amerike) i recimo nemacke , se promeniti nece,sta god da bude, ali nekih drugih mozda hoce, a sve se ja bojim da i za onja gasovod (o kom u usa pricaju sve najgore, jer im ne odgovara) ima da prodje pored nas, ima da ode iz bugarske u grcku pa jadranskim morem u italiju i odatle u spaniju, kao sto je putin zaobisao poljsku i ukrajinu , i to u sirokom luku! e to i nas ceka, gotov projekat na stolu za 10 milijardi dolara, mi ce mo da menjamo za obecanje da ce 2010 da potpisemo neki sporazum kojim nam obecavaju EU! e takav princip vazi i u vojsci, mi svoje znage, tehniku, i vojni potencijal unistavamo, a oni nam OBECAVAJU da nas niko nece napasti! strasno...
 

Back
Top