ТЕСТ НА КОКУ?

Strela

Elita
Poruka
17.244
Opozicija traži od Čavesa da se podvrgne testu na drogu

chavezbq6.jpg


Блиц - Пре 57 минута
Opozicija u Venecueli zahteva da se predsednik Ugo Čaves podvrgne testu na drogu, pošto je izjavio da žvaće listove koke kako bi ostao u formi, prenose svetski mediji.
Čaves, poznat po kritikama na račun SAD, u više navrata je branio konzumiranje listova koke, mada su ga SAD optužile da je Venecuelu pretvorio u "skrovište" za drogu koja stiže iz Kolumbije.
"Tražićemo od predsednika Republike da se podvrgne testu na drogu kao bilo koji igrač bejzbola ili fudbaler", rekao je Antonio Ledesma, pripadnik jedne male opozicione partije, dodajući da je Čavesov slučaj "prava apologija konzumiranja droge".
U jednom govoru održanom ovog meseca, Čaves je izjavio da mu bolivijski predsednik Evo Morales, njegov bliski saveznik i otvoreni pristalica legalizacije uzgajanja koke, šalje koku, naveo je Rojters.
List koke služi za proizvodnju kokaina, ali ga već vekovima stanovnici Anda konzumiraju da bi utolili glad i smanjili posledice visinske bolesti.
"Koka nije kokain. Ja žvaćem koku svako jutro i vidite me", rekao je Čaves tokom jednog govora pred Kongresom, pokazujući svoje mišiće.
Čaves koji je jednom prilikom držao govor čitavih osam sati, poznat je po tome što spava svega četiri sata dnevno, pije ogromne količine kafe i budi ministre i savetnike u cik zore.
Tanjug

http://vesti.krstarica.com/?rubrika=aktuelno&sifra=4682cd3e357f05b98670d670404e4968

Да ли је у реду да мала опозициона партија захтева од председника државе овакав тест, тим пре што је у
питању Латино Америчка држава у којој је лист коке нешто попут лека?
 
Treba znati da je za Čaveza, obzirom da je Inijanac, biljka koka endemska. To znači da uticaj na domaće stanovništvo nije isti kao za recimo Evropljane i druge.

Jednom je Banshee pisala o čaju i žvakanju koji imaju lekovita svojstva. Ako ona laže lažem i ja.

Kokain je druga priča.
 
Па овде је реч о листу који се жваће, а не о кокаину какав се продаје на европском
и америчком тржишту.

već vekovima stanovnici Anda konzumiraju da bi utolili glad i smanjili posledice visinske bolesti.

Тако и пише у овом тексту.
 
Sa druge strane, upravo ta hiperaktivnost i jeste jedna od karakterističnog ponašanje za konzumente kokaina.
Biće da je to malo kao sa marihuanom - u izvesnim količinama i to je lek, makar u smislu da pomaže kod nekih tegoba. Dakle pitanje količine, i mnogo više, pitanje zakona. Nigde ne piše da li je zabranjeno ili ne.
 
Па овде је реч о листу који се жваће, а не о кокаину какав се продаје на европском
и америчком тржишту.



Тако и пише у овом тексту.

Да, да, да........ сада сам се сетио те разлике и тога да је ЛИСТ коке и жвакање истог неодвојиво од живота тих људи.
 
Да, да, да........ сада сам се сетио те разлике и тога да је ЛИСТ коке и жвакање истог неодвојиво од живота тих људи.

List koke nije isto kao baza koke od koje se dobija kokain. Slično je i sa makom i heroinom.

Indijanci koriste koku vekovima u razne svrhe. Jedan od njih je i čuvanje zdravih zuba, na primer.

Koka je takođe i jedan od sastojaka Koka-kole.

Al' smo večeras edukativni, aj neka još neko šta interesantno okači :lol:
 
Treba znati da je za Čaveza, obzirom da je Inijanac, biljka koka endemska. To znači da uticaj na domaće stanovništvo nije isti kao za recimo Evropljane i druge.

Jednom je Banshee pisala o čaju i žvakanju koji imaju lekovita svojstva. Ako ona laže lažem i ja.

Kokain je druga priča.
upravo,to su dve razlicite stvari.
koka se prodaje po latinoamerici kao caj u kesicama ili u listovima i sasvim je legalno kupiti je,a inidijanci je koriste kao lek protiv visinske bolesti.takodje se sluzi na aerodromima koji se nalaze na nekoj nenormalnoj nadmorskoj visini a posebno evropljanima i amerikancima da ne bi osetili posledice visinske bolesti - povracanje,otezano disanje,vrtoglavicu i slicno.ima odvratan ukus a da li deluje ili ne,ne znam - ja od onog gore nisam nista osetila,doduse na mene retko sta inace deluje u smislu da me remeti na neki nacin...ali znam da su neki ljudi peglali ko blesavi i onesvescivalise dok nisu uzeli caj.

dug je proces od koke do kokaina :neutral:

doduse znam pouzadano da se policijski labradori bacaju na kofere koje sadrze caj koke,ko zna sta oni tu nanjuse :lol:
 
nije ovo srednji vek i ti indijanci koji je koriste i zvacu takodje odlicno znaju za cega je gaje, a i to lisce takodje ima dejstvo slicno kokainu jer im pomaze da imaju vise energije i da budu izdrziljiviji pri radu,ne kazem ja da je ne gaje i u druge terapeutske svrhe ali je to mozda 5% od ukupne proizvodnje . Pogotovo ne verujem da Chaves ukoliko je koristi to radi tako sto zvace lisce kako bi zalecio neku bolest , mislim onda je i Maradona kao latinos ociglednog indijanskog porekla samo lecio zube ili gorusicu .
 
upravo,to su dve razlicite stvari.
koka se prodaje po latinoamerici kao caj u kesicama ili u listovima i sasvim je legalno kupiti je,a inidijanci je koriste kao lek protiv visinske bolesti.takodje se sluzi na aerodromima koji se nalaze na nekoj nenormalnoj nadmorskoj visini a posebno evropljanima i amerikancima da ne bi osetili posledice visinske bolesti - povracanje,otezano disanje,vrtoglavicu i slicno.ima odvratan ukus a da li deluje ili ne,ne znam - ja od onog gore nisam nista osetila,doduse na mene retko sta inace deluje u smislu da me remeti na neki nacin...ali znam da su neki ljudi peglali ko blesavi i onesvescivalise dok nisu uzeli caj.

dug je proces od koke do kokaina :neutral:

doduse znam pouzadano da se policijski labradori bacaju na kofere koje sadrze caj koke,ko zna sta oni tu nanjuse :lol:

e meni se labrador najvise svidja od svih qerova al sad posle ovoga necu da imam cedoida qera pored sebe u stanu. :lol:
 
koka je bila sastojak coca cole ;)

Ко каже да више није? ;)

Бре, кока кола је једини производ који на западу и поред свих закона о заштити потрошача не мора да стави на налепницу састојке.
Сува материја, шећер, вода....све су ти рекли шта пијеш.
 

Back
Top