Koštunica opet ucenjuje

Rocco S

Primećen član
Banovan
Poruka
510
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=01&dd=23&nav_category=11&nav_id=281776

DSS-NS taže novi sporazum sa DS
23. januar 2008. | 12:01 -> 19:29 | Izvor: FoNet, Tanjug
Beograd -- Povodom drugog kruga predsedničkih izbora koaliciji DSS-NS uputila je Demokratskoj stranci predlog dopune koalicionog sporazuma.

Kako se navodi, predloženi aneks proizlazi iz Rezolucije skupštine o Kosovu da bi slanje Misije EU predstavljalo akt ugrožavanja teritorijalnog integriteta i ustavnog poretka i cilj mu je da se povodom najavljene Misije EU zauzme potpuno jasan stav.
 
Kostunica , hm mislim da igra dvolicnu osobu, hteo bi da sedi na dve stolice, ali mislim da najvise voli svoju, pa vidite da je nikom neda pa po cenu da se svadja i ljubi sa Tadicem, mozda je to demokratija,....
a za mene je ovo trgovina ili sl. ....
 
Kako ce tadicevi glasaci reagovati ako pristane i na ovaj kostunicin zahtev i time se prakticno odrekne Evropske unije - u zamenu za podrsku na izborima?

Па то је врло важно питање и ДС мора да се јавно изјасни шта хоће а не да шибицари и вара. Чим су Коштуније и Веља упутили овакав захтев то значи да Борис и његови на ту тему врдају. Значи "мудра сова" ће да подржи Бориса - АЛИ ПОД УСЛОВИМА КОЈИ СУ У ИНТЕРЕСУ ДРЖАВЕ СРБИЈЕ А НЕ СТРАНАЦА И НАТО-а.
 
Tadic tvrdi pazar :D Dajem mu nedelju dana pre nego sto dopuzi na kolenima kod Kostunice :D


Tadić: Ne dozvoljam uslovljavanja

Boris Tadić (FoNet)

Predsednik Srbije i predsednički kandidat Demokratske stranke Boris Tadić izjavio je večeras da neće dozvoliti da mu iko postavlja uslove za podršku u drugom krugu izbora.

"Neka mi niko ne postavlja uslove za podršku u drugom krugu. Spreman sam da učestvujem u ovoj političkoj utakmici do kraja i da se apsolutno žrtvujem za ovu stvar, ali ne dozvoljam da iko postavlja uslove evropskoj budućnosti Srbije, da postavlja uslove budućnosti naše dece", rekao je Tadić na predizbornoj konvenciji u Smederevu.
 
A sta kazu glasaci LDP-a na ovo? Ako Tadic pristane da se odrekne Evropske unije hoce li glasati za taj njegov antievropski program?

Зашто измишљаш? Уопште се НЕ РАДИ "о антиевропском програму" - него о томе да би мисија ЕУ била противправна и нелегална. Па то зна свако ко има 2 грама мозга!
 
Pa posto je sasvim jasno da ce EU u svakom slucaju poslati misiju na Kosovo, onda to znaci da je sasvim izvesno i da ce se, po ovom novom koalicionom sporazumu, morati ponistiti eventualno potpisani SSP, onda je i takav program antivevropski - jer je njegova sustina prekid puta ulaska Srbije u EU.
Mene sad interesuje stav glasaca DS-a a posebno LDP-a o tome.
 
Pa posto je sasvim jasno da ce EU u svakom slucaju poslati misiju na Kosovo, onda to znaci da je sasvim izvesno i da ce se, po ovom novom koalicionom sporazumu, morati ponistiti eventualno potpisani SSP, onda je i takav program antivevropski - jer je njegova sustina prekid puta ulaska Srbije u EU.
Mene sad interesuje stav glasaca DS-a a posebno LDP-a o tome.

Ти уопште не разумеш Коштуницу. Он се никада, али никада НИЈЕ изјаснио ПРОТИВ уласка или "пута"у ЕУ. Уосталом, то би било неразумно. Ствар је у томе да Србија НЕ СМЕ и НЕ МОЖЕ да се претвори у било чију колонију. Не може, бре, да ми се свака два дана онај идиот Оли Рен уноси у лице преко екрана, да ми диже обрву и да ми прети. Не може Мисија ЕУ противправно овде да дође, тј. без нашег пристанка. Али пошто је Коштуније мозак, он НИЈЕ рекао НЕЋЕМО ПОТПИСАТИ ССП, него је упозорио ЕУ да ће сама поништити ССП ако пошаље Мисију, у томе је штос. И зато су онда Холанђани одједном почели поново да арлаучу о Младићу јер и сами знају да НЕ СМЕЈУ ДА ПОТПИШУ ССП И ДА У ИСТО ВРЕМЕ ПОШАЉУ МИСИЈУ ОЕБСА.
 
Ево, сада чујем на дневнику 1. програма да је Борис у Смедереву вечерас изјавио ДА НЕМА НАМЕРУ ДА ПОТПИСУЈЕ ПОНУЂЕНИ КОАЛИЦИОНИ СПОРАЗУМ јер неће такво условљавање подршке за избор од ДСС-НС.......
 
Koliko ? Baza Bondstil ostaje. A njima je potrebna vojska za Iraq a možda i Iran ... Ovo znači da EU čini uslugu Amerikancima, uz to još žuri a nema ni legalitet. A sad i ova "polovična" rezolucija SE ... Ne ide im baš podmazano ...
Pa tacno je da im se zuri tako da ni za nas ne bi bilo lose da se makar Ameri spakuju sa Kosova ,a Srbija bi kao buduca clanica EU sa kojom je vec potpisala mnoge sporazume imala koliko toliko veci uticaj na EU misiju nego na ovu danasnju , jer je iluzorno ocekivati da ce se NATO u potpunosti povuci sa Kosova jos duzi vremenski period.
 
Ево, сада чујем на дневнику 1. програма да је Борис у Смедереву вечерас изјавио ДА НЕМА НАМЕРУ ДА ПОТПИСУЈЕ ПОНУЂЕНИ КОАЛИЦИОНИ СПОРАЗУМ јер неће такво условљавање подршке за избор од ДСС-НС.......

Ja mislim da ce on za manje od 7 dana da dopuzi do Kostunice.
 
Ево, сада чујем на дневнику 1. програма да је Борис у Смедереву вечерас изјавио ДА НЕМА НАМЕРУ ДА ПОТПИСУЈЕ ПОНУЂЕНИ КОАЛИЦИОНИ СПОРАЗУМ јер неће такво условљавање подршке за избор од ДСС-НС.......

Ma ima fore još 10-ak dana.

Ni ćuran nije hteo na svadbu, pa ipak, završio na stolu ... :lol:

istockphoto_372258_dip_fried_turkey.jpg
 
Koštunica nastupa tako da i kad ima najbolju nameru to deluje kao ucena i zavlačenje:roll:
jel ga tako naučila Zorica ili šta?
u sred kampanje on nudi neke uslove, i od kada je DS i počela razgovore o Vladi samo dolaze neki uslovi od DSS-a, hebote EU je malo dete prema Srbiji sa svojim ulitimatumima nasprem onoga što radi Koštunica
brate, ako ne veruejše Tadiću, podrži Nikolića....ako ne valja ni jedan izađi i reci, mani se ulovljavanja, spletki i tih gluposti...
mislim, on jeste sada ubedljivo najjači igrač, ne zato što je on prepametan, već što su ostali željni mrvice vlasti, da konačno u ovoj zemlji počnu da sprovode svoje programe i da im njihovi programi budu sveto pismo, ne bi se moglo ovako natezati...
 
Pa tacno je da im se zuri tako da ni za nas ne bi bilo lose da se makar Ameri spakuju sa Kosova ,a Srbija bi kao buduca clanica EU sa kojom je vec potpisala mnoge sporazume imala koliko toliko veci uticaj na EU misiju nego na ovu danasnju , jer je iluzorno ocekivati da ce se NATO u potpunosti povuci sa Kosova jos duzi vremenski period.

EU, NATO, USA su samo nijanse, bar što se njihove ljubavi tiče prema nama. Iskreno, voleo bih da se sastav na KiM ne promeni čisto iz zluradosti.

U Iraq Amerikanci mogu da šalju svoje trupe, ale ne i NATO a pogotovu ne neke evropske dobrovoljce. Mislim ne što ne mogu da ih nateraju nego u ovom trenutku je to previše čak i za njih.

Koliko god se ovde zakuvava iz nekog razloga E-Uniji je odjednom stalo da Srbiju privuče. Mislim da su ove poslednje ucene oko EU misije kao i pretnje priznavanja nezavisnosti poslednji trzaji u pokušaju pokoravanja Srbije. Možda sam optimista, ali tako mislim.
 
Па то је врло важно питање и ДС мора да се јавно изјасни шта хоће а не да шибицари и вара. Чим су Коштуније и Веља упутили овакав захтев то значи да Борис и његови на ту тему врдају. Значи "мудра сова" ће да подржи Бориса - АЛИ ПОД УСЛОВИМА КОЈИ СУ У ИНТЕРЕСУ ДРЖАВЕ СРБИЈЕ А НЕ СТРАНАЦА И НАТО-а.

Знаш шта Еремита, од свих је ипак најгори Коштуница и стварно ми се гади...
Сва његова стратегија је задржати се у фотељи без икакве подршке у бирачком телу...
Бедно.
 

Back
Top