Microsoft Outlook 2003

  • Začetnik teme Na ivici ludila
  • Datum pokretanja
N

Na ivici ludila

Gost
Ljudi pomagajte, poludecu!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisem poruku kada nisam na netu i kliknem SEND. On, naravno prijavi error i stavi poruku u OUTBOX.

E, sad, kada se nakacim na net i kliknem Send/Receive, nece da posalje te poruke iz Outbox-a. Cak i kad otvorim poruku, pa u njoj kliknem na send, opet nece. Inace, ovo je u Outlook Express-u savrseno sljakalo...

Jedini nacin je: iskucam mail, nakacim se na net i tek onda Send...

Zasto se ovo desava i kako da to resim?
 
Provjeri da li si dobro podesio parametre veze sa svojim provajderom. Najcesce se desava da provajderi preusmjeravaju veze a da o tome ne obavijeste korisnike o tome. Dakle bitna su dva momenta u tome..

u vecini slucajeva pa dacu primjer:

bilo je da
pop3 se podesava ovako
primjer:
mail.krstarica.com

a smtp se isto tako podesava..
mailo.krstarica.com

kada se preusmejre veze obicno su podesavanja sledeca:
primjer:
pop3.krstarica.com
i smtp.krstarica.com

znaci kod tebe bi trebalo da stoji:
pop3.(pa naziv tvog provajdera).(kom,net,org), znaci sta je od toga i isto to za smtp,
smtp.(pa naziv tvog provajdera).(kom,net,org),

mislim da je iovo rjesenje tvog problema... Pozdrav..
 
Ma, bre, salje on poruke....ok je to pop3 i smtp...

ali NNNNNNNNNNNEEEEEEEEEEEEEEEEECCCCCCCEEEEEEEEEE iz MAILBOXA

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRRRRRRRRRRGGGGGGGGGGGGGGGHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH
 
Taj crni i nesretni autlok sam podesavao uvijek drugima, a nikad sebi i nisam imao problema. Na zalost njega ne podnosim organski i mrzim ga ko najveceg dusmana. Vec godinama koristim EUDORU, tacnije od samog starta i nemam nikakvih problema a ako je to u redu sto sam napisao onda pogledaj sa parametrima veze sa svojim provajderom, odnosno pogl;edaj internet opcije i dial up.. Mislim da se tamo nalazi odgovor za tvoj problem.. Pozdrav..
 
Aman, covece!!!

Outlook mi salje poruke. Pokusacu moj problem da prikazem kroz sledeca 3 primera:

Primer1: Napisem mail, konektujem se na net, tek potom kliknem send ------ USPESNO
Primer2: Napisem poruku, kliknem na save, on baci poruku u Drafts, konektujem se, udjem u Drafts, otvorim poruku, kliknem Send ---------- USPESNO
Primer3: Napisem poruku, kliknem send, a posto nisam nakacen na net, Outlook je prebaci u OUTBOX. Znaci poruka STOJI u OUTBOX-u!!! Kada se posle toga nakacim, kliknem send, ali ----------- TJORAK!!!! Poruka ostaje u OUTBOX-u i nista se ne desava!!!! Sto je jos gore, otvorim poruku, pa onda kliknem send i opet NECE.

Ajte ljudi, dajte neki konstruktivan predlog i molim vas da ne pravite od teme okupljaliste kluba mrzitelja Microsofta.

BTW, meni je Outlook 2003 ( ne Outlook Express ) sjajan program, ali me ova "sitnica" uzasno nervira!!!!

Hvala i pozdrav
 
Koristim MS Outlook od verzije 2000 i sve radi kao podmazano. Ne znam sta si to uradio pa nece da ti ide offline mail. Svoje mailove pisem kad stignem i kad se setim pa kad se zakacim ovaj sam posalje sve to. Ima Nortona Antivirus 2003 instaliran preko cijeg proxy-ja sve to ide i nista ne pravi probleme.
 
Jednostavno. Instaliras Norton AV!
Moze li jednostavnije?

Cim je aktiviran, NAV kontrolise sve zahteve za SMTP i POP3 akcije i preuzima ih na sebe + odrzava vezu sa serverom da ne bi kojim slucajem pukla ako je veci mail.

NAV mi je aktivan samo za E-mail i zaista ni jedan virus do sada nije uspeo da prodje pored njega. Za sve ostalo mi je inaktivan. prispele fajlove (bilo download, CD ili floppy) proveravam rucno.

Pozdrav.
 
Alexandro:
Jednostavno. Instaliras Norton AV!
Moze li jednostavnije?

Cim je aktiviran, NAV kontrolise sve zahteve za SMTP i POP3 akcije i preuzima ih na sebe + odrzava vezu sa serverom da ne bi kojim slucajem pukla ako je veci mail.

NAV mi je aktivan samo za E-mail i zaista ni jedan virus do sada nije uspeo da prodje pored njega. Za sve ostalo mi je inaktivan. prispele fajlove (bilo download, CD ili floppy) proveravam rucno.

Pozdrav.

Sorry Alex.Nisam ga koristio.Ono sto sam cuo je da radi samo pop3 proxying...Provericu...
 

Slične teme


Back
Top