Kolika je mogucnost da prilikom downloada pokupim viruse...?

Pa sada brza internet veza ima svojih prednosti i svojih mana, ali najverovatnije da si za tih 5 meseci naucio mnogo, najbitnije je da sebe ne sputavas strahom od virusa ili neceg drugog sa neta, jer otvoreni pristup ce ti doneti mnogo vise koristi, znanja. Ne moj sebe nikad ogranicavati na ovo je bezbedno, ili ovaj sajt je sumljiv, surfuj svuda, vidi sve.
A najbitnije: nikud bez antivirusa..:lol:

"Nemoj gola dupeta medj turke!"
 
Od kada sam kupio Telekomov ADSL paket (a to je bilo pre jedno 5 meseci) reinstalirao sam Windows 5-10 puta!!!
Neki mi kazu da je najverovatnije zbog puno downloadnovanja igara i muzike,zanima me vase misljenje o tome??? Thanx* 8-)

Rale, mogućnost da pokupiš virus putem torenta je velika jer fajlove skidaš sa hard diskova drugih ljudi. Stvari su drugačije kada skidaš fajlove sa renomiranih sajtova kao npr. rapidshare i megaupload. Slažem se sa ostalima da je antivirus neophodan jer će ti pomoći da naučiš da "ne čačkaš" mečku. Ja ga nemam već 2 godine i nisam pokupio virus u međuvremenu. Istina je da sam tu školu debelo platio.:dash:
 
Od kada sam kupio Telekomov ADSL paket (a to je bilo pre jedno 5 meseci) reinstalirao sam Windows 5-10 puta!!!
Neki mi kazu da je najverovatnije zbog puno downloadnovanja igara i muzike,zanima me vase misljenje o tome??? Thanx* 8-)

ne koristis antivirus?



ps inace, imala sam Telekomov ADSL godinama i sta...nista
stavis antivirus i pichis...so bi reko Vajta...:lol:
 
Slazem se sa ostalima. Bitno je samo imati dobar antivirus softver. I ja cesto downloadujem, ali pazim da to bude iskljucivo rapidsher. Mozda si opteretio hard disk velikim sadrzajem, pa kuje. U svakom slucaju, surfovanjem se puno toga nauci. Mozda se nekad i zeznes, ali tako bar naucis sta ne treba raditi, ako ti se situacija ponovi. Tako je, barem, u mom slucaju.
 
Rale, mogućnost da pokupiš virus putem torenta je velika jer fajlove skidaš sa hard diskova drugih ljudi. Stvari su drugačije kada skidaš fajlove sa renomiranih sajtova kao npr. rapidshare i megaupload. Slažem se sa ostalima da je antivirus neophodan jer će ti pomoći da naučiš da "ne čačkaš" mečku. Ja ga nemam već 2 godine i nisam pokupio virus u međuvremenu. Istina je da sam tu školu debelo platio.:dash:

Ja se izvinjavam, ali od kad su rapid i mega renomirani sajtovi?
Rapid ne kontroliše sadržaj arhiva koje stoje na njihovim serverima, a niko ne kontroliše sadržaj arhiva zaštićenih šifrom, te se lako može desiti da sa tog "renomiranog" fajl sharing servisa skineš neku zarazu.
Renomirani sajtovi su npr. download.com ili oficijelni sajtovi proizvođača softvera koji želiš da skineš (na primer).
Dakle, sa torentima je slična priča kao i sa rapidom ili bilo čime drugim ;)
 
ccc, pa naravno da mozes da pokupis gomilu virusa. I rapidshare je pun rar datoteka, pa kad ih lepo otpakujes a ono iznenadjence. Instaliraj ti neki dobar antivirus (norton, kaspersky ili neki drugi), a sto se tice torenta i drugih p2p programa, pa tek tu mozes da nahvatas viruse. Tada otvaras portove ka drugim kompovima i naravno da moze svasta da udje, cak i ako se ne nalazi u fajlu koji skidas. pozz
 
Slazem se sa ostalima. Bitno je samo imati dobar antivirus softver.

Главну улогу у безбедности игра и заштитни зид, анти рут кит сервис агент, уједно и антиспајвер апликације.
Квалитетнији (комерцијални) антивирус пакети већ у себи имају све то, један од примера је Касперски интернет секјурити.
 

Back
Top