Kolika je mogucnost da prilikom downloada pokupim viruse...?
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Kolika je mogucnost da prilikom downloada pokupim viruse...?

Nov član
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kolika je mogucnost da prilikom downloada pokupim viruse...?

Od kada sam kupio Telekomov ADSL paket (a to je bilo pre jedno 5 meseci) reinstalirao sam Windows 5-10 puta!!!
    Neki mi kazu da je najverovatnije zbog puno downloadnovanja igara i muzike,zanima me vase misljenje o tome??? Thanx* 8-)

Obećava Iron Chin (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Reputaciona moć
    38

Podrazumevano Re: Kolika je mogucnost da prilikom downloada pokupim viruse...?

Pa sada brza internet veza ima svojih prednosti i svojih mana, ali najverovatnije da si za tih 5 meseci naucio mnogo, najbitnije je da sebe ne sputavas strahom od virusa ili neceg drugog sa neta, jer otvoreni pristup ce ti doneti mnogo vise koristi, znanja. Ne moj sebe nikad ogranicavati na ovo je bezbedno, ili ovaj sajt je sumljiv, surfuj svuda, vidi sve.

Nov član
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Reputaciona moć
    0

Uh...mnogo si mi pomogao!!!

Nov član
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Reputaciona moć
    0

Uh...mnogo si mi pomogao!!!
    Thanx

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Citat Original postavio Iron Chin Pogledaj poruku
    Pa sada brza internet veza ima svojih prednosti i svojih mana, ali najverovatnije da si za tih 5 meseci naucio mnogo, najbitnije je da sebe ne sputavas strahom od virusa ili neceg drugog sa neta, jer otvoreni pristup ce ti doneti mnogo vise koristi, znanja. Ne moj sebe nikad ogranicavati na ovo je bezbedno, ili ovaj sajt je sumljiv, surfuj svuda, vidi sve.
    A najbitnije: nikud bez antivirusa..

"Nemoj gola dupeta medj turke!"

Početnik DemodeBoy (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Rale 11 Pogledaj poruku
    Od kada sam kupio Telekomov ADSL paket (a to je bilo pre jedno 5 meseci) reinstalirao sam Windows 5-10 puta!!!
    Neki mi kazu da je najverovatnije zbog puno downloadnovanja igara i muzike,zanima me vase misljenje o tome??? Thanx* 8-)
    Rale, mogućnost da pokupiš virus putem torenta je velika jer fajlove skidaš sa hard diskova drugih ljudi. Stvari su drugačije kada skidaš fajlove sa renomiranih sajtova kao npr. rapidshare i megaupload. Slažem se sa ostalima da je antivirus neophodan jer će ti pomoći da naučiš da "ne čačkaš" mečku. Ja ga nemam već 2 godine i nisam pokupio virus u međuvremenu. Istina je da sam tu školu debelo platio.

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Rale 11 Pogledaj poruku
    ne koristis antivirus?

ps inace, imala sam Telekomov ADSL godinama i sta...nista
    stavis antivirus i pichis...so bi reko Vajta...

Primećen član silovski (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Možeš da pokupiš a nemoraš,kao ruski rulet.Kad imaš antivirus bar vidiš gde više netreba da njuškaš.

Zainteresovan član skorpija49 (avatar)
    Učlanjen
    24.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Slazem se sa ostalima. Bitno je samo imati dobar antivirus softver. I ja cesto downloadujem, ali pazim da to bude iskljucivo rapidsher. Mozda si opteretio hard disk velikim sadrzajem, pa kuje. U svakom slucaju, surfovanjem se puno toga nauci. Mozda se nekad i zeznes, ali tako bar naucis sta ne treba raditi, ako ti se situacija ponovi. Tako je, barem, u mom slucaju.

Ističe se nikoneko (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

A kao na rapidšeru nema virusa nebi reko al ajde

Iskusan Veseli_Ubica (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio DemodeBoy Pogledaj poruku
    Rale, mogućnost da pokupiš virus putem torenta je velika jer fajlove skidaš sa hard diskova drugih ljudi. Stvari su drugačije kada skidaš fajlove sa renomiranih sajtova kao npr. rapidshare i megaupload. Slažem se sa ostalima da je antivirus neophodan jer će ti pomoći da naučiš da "ne čačkaš" mečku. Ja ga nemam već 2 godine i nisam pokupio virus u međuvremenu. Istina je da sam tu školu debelo platio.
    Ja se izvinjavam, ali od kad su rapid i mega renomirani sajtovi?
    Rapid ne kontroliše sadržaj arhiva koje stoje na njihovim serverima, a niko ne kontroliše sadržaj arhiva zaštićenih šifrom, te se lako može desiti da sa tog "renomiranog" fajl sharing servisa skineš neku zarazu.
    Renomirani sajtovi su npr. download.com ili oficijelni sajtovi proizvođača softvera koji želiš da skineš (na primer).
    Dakle, sa torentima je slična priča kao i sa rapidom ili bilo čime drugim
    There are 10 kinds of people in the world: Those who understand binary and those who don't.

Zainteresovan član baskijar (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

ccc, pa naravno da mozes da pokupis gomilu virusa. I rapidshare je pun rar datoteka, pa kad ih lepo otpakujes a ono iznenadjence. Instaliraj ti neki dobar antivirus (norton, kaspersky ili neki drugi), a sto se tice torenta i drugih p2p programa, pa tek tu mozes da nahvatas viruse. Tada otvaras portove ka drugim kompovima i naravno da moze svasta da udje, cak i ako se ne nalazi u fajlu koji skidas. pozz

Ističe se random. (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio skorpija49 Pogledaj poruku
    Slazem se sa ostalima. Bitno je samo imati dobar antivirus softver.
    Главну улогу у безбедности игра и заштитни зид, анти рут кит сервис агент, уједно и антиспајвер апликације.
    Квалитетнији (комерцијални) антивирус пакети већ у себи имају све то, један од примера је Касперски интернет секјурити.
    Не вади ме без потребе, не враћај ме без части.

Slične teme

1. Zabrana downloada
    Autor . . . u forumu Muzika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.11.2008., 00:02
  2. potreban savet oko downloada
    Autor yugo 45 u forumu Softver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 08.03.2007., 11:25
  3. `bem ti viruse
    Autor Heaven_shall_burn u forumu Softver
    Odgovora: 1