Operacija srca

Za flamecoman-a i Savu: Samo opušteno, vi ste mladi ljudi, preskočićete to iz zaleta ko od šale. Ne opterećuj se razmišljanjem šta će da ti rade, oni to rade odlično. Kao što kaže tajamasha, posle sve izgleda kao da se nekom drugom desilo. Evo, ako može još jedan mali savet. Pošto posle operacije mora nekoliko meseci da se spava na leđima (što je za mene bila najveća neprijatnost), neka vam posle operacije donesu udoban veliki i tvrđi jastuk. :bye:
 
Jedno pitanje:"Da li je neophodno posle operacije zamene aortnog zalistka ici u banju?" Ja se dobro osecam, normalno funkcionisem, izlazim u setnju svaki dan, radim sve po kuci, nista mi nije tesko. Bojim se da cu se tamo ugojiti od dosade. Sta se ustvari tamo radi?

Ala sam se ja raspisao! Dakle, ja sam bio posle tri meseca u Niškoj Banji i mislim da sam džabe krečio. Moja žena me je naterala da odradim sve tri nedelje. Od medicinskog tretmana imaš svako jutro nekakvu vizitu, poslušaju te, izmere pritisak. Pre toga je gimnastika od koje sam ja odustao posle sedam dana, jer je fizioterapeutkinja udarala tempo kao da smo regruti. Posle podne dva puta po pet minuta bicikl trenažer, i to je sve. A hrana je grozna, od nje se niko nije ugojio! I od nje sam odustao, više sam jeo burek ujutro i roštilj u kafani poslepodne. Dakle, živi smor. Koliko znam, postoji i oporavak na Zlataru, ali ne znam kako je tamo. :bye:
 
I ja sam primetila da sam se bas raspisala.Hvala za informaciju u vezi banje. To sam i predpostavila. Da se dzaba ne mucim sa komisijama i uputima. Imam pravi bicikl, tako da mi trenazer ne treba, a vec sada prelazim kilometre peske. Aktivnosti po kuci mi zamenjuju fizioterapeuta, a INR mi odredjuje ishranu.Bas mi prija sto je tako u banji jer mi se stvarno ne ide. Hvala.
 
I ja sam primetila da sam se bas raspisala.Hvala za informaciju u vezi banje. To sam i predpostavila. Da se dzaba ne mucim sa komisijama i uputima. Imam pravi bicikl, tako da mi trenazer ne treba, a vec sada prelazim kilometre peske. Aktivnosti po kuci mi zamenjuju fizioterapeuta, a INR mi odredjuje ishranu.Bas mi prija sto je tako u banji jer mi se stvarno ne ide. Hvala.

Tačno tako! Za naš slučaj banja je džabe krečenje. Hodanje lagano je prava stvar - a u mom slučaju i skidanje kilaže. Sa biciklom malo sačekaj i obavezno konsultuj kardiologa. Sinoć sam pažljivije pregledao sve postove na ovoj temi i konstatovao da su tajamasha, Kaja, dr. i WW. napisale kratak priručnik za operacije na srcu! Svima po jedno :heart: :bye:
 
Za flamecoman-a i Savu: Samo opušteno, vi ste mladi ljudi, preskočićete to iz zaleta ko od šale. Ne opterećuj se razmišljanjem šta će da ti rade, oni to rade odlično. Kao što kaže tajamasha, posle sve izgleda kao da se nekom drugom desilo. Evo, ako može još jedan mali savet. Pošto posle operacije mora nekoliko meseci da se spava na leđima (što je za mene bila najveća neprijatnost), neka vam posle operacije donesu udoban veliki i tvrđi jastuk. :bye:

Takodje paziti da datum operacije ne bude posle neke slave ili praznika.
 
Javljala sam se pre neki dan u vezi moje bake.Nazalost konzilijum je odbio da je operise.Dali su mi obrazlozenje da je visoko rizicna operacija.Njeni lekari iz Zemunske bolnice su nam dali punu podrsku i oni su razocarani sto su je odbili.Ona je puna duha fizicki se odlicno oseca niko joj ne bi dao 78 godina.Suocila sam se sa surovoscu zivota ovde.Ne odustajem icicu i u klincki centar.Najteze mi je sto su i nju lekari kao i svi mi ubedili da treba da se operise.Ona zna da joj je to jedina sansa i sad mi je uzasno tesko da joj kazem da se nece operisati.Ne bih ni ja ni moji insistirali na operaciji da lekari koji su joj odradili kornografiju i sve ostalo u zemunskoj nisu toliko za operaciju.Ima li neko iskustva da je obijen u nekoj ustanovi a posle prihvacen u nekoj drugoj.Ocajne smo i sestra i ja jer nam je ona i vise od roditelja.Ja se opet izvinjavam svima jer mi je jako zao prvenstveno mladih ljudi sa zdravstvenim problemima.
 
Potpuno vas razumem i ne smete odustati od zastite svoje bake. Kardiolozi koji rade u Zemunskoj bolnici su odlicni strucnjaci i sigurno ne bi napamet govorili o neophodnosti operacije vase bake. Sef koronarografije je i dosao sa Instituta Dedinje, zato vas je i uputio tamo. Ja sam isto radila koronarografiju u Zemunskoj bolnici, gde je odlicna ekipa, vrlo strucna i nemaju razloga da vas zamajavaju. Strasno je to sto vam se desava ali morate se boriti.Niste vas dve izmislile neophodnost operacije, nego su vam to rekli lekari koji su je pregledali. To vam je polazna osnova, a svi cemo razmisljati sta da uradite. Puno srece, pozdrav.
 
Ove nedelje idemo na klinicki centar da vidimo sta mozemo da uradimo tamo.Ne odustajem pokusacu sve samo nam curi vreme ona je u zemunskoj trenutno jer je imala gusenje.Moram stvarno pohvaliti lekare u Zemunskoj jer su prvo ljudi pa sve ostalo...Bas ste mi ulili nadu stvarno ne znam kako da se zahvalim
 
Ne bih volela da me pogresno razumes ali koliko god lekari koji vode tvoju baku u Zemunskoj bolnici smatraju da je ona kandidat za operaciju, ipak je nece oni staviti na sto.
I uvek je krajnja odluka na hirurgu i anesteziologu.
Ne zelim da ti dajem laznu nadu, baka ima godine koje su u startu prepreka bez obzira koliko je vedrog duha i psihicki ok, plus verovatno i celokupno stanje njenog organizma nije najbolje.

Niko ne voli da mu pacijent umre na stolu.
 
Iimao sam i ja baku koju takodje nisu hteli da operisu. Nadjem ja vezu i pravo kod sefa aneseziologije . Covek me ljubazno primi i poce: Tvoja baka meni nije nista nazao uradila , pa sto bas ja da je ubijem. Ja mogu da je uspavam, ali ne mogu posle da je probudim.
Tako mi je lepo i suruvo objasnio zasto nece da je operisu, ali to je zivot. Zivela je jos 3-4 godine bez operacije i umrla u 88. god. Ipak je imala dug zivot.
 
dr:
Ne bih volela da me pogresno razumes ali koliko god lekari koji vode tvoju baku u Zemunskoj bolnici smatraju da je ona kandidat za operaciju, ipak je nece oni staviti na sto.
I uvek je krajnja odluka na hirurgu i anesteziologu.
Ne zelim da ti dajem laznu nadu, baka ima godine koje su u startu prepreka bez obzira koliko je vedrog duha i psihicki ok, plus verovatno i celokupno stanje njenog organizma nije najbolje.

Niko ne voli da mu pacijent umre na stolu.

Znam najbolja drugarica mi je lekar buduci anesteziolog.Njena dijagnoza je takva da je operacija jedino resenje.Svesni smo i realni ona je potpisala sve sto je trebalo.Ovako ne moze bila je kod kuce pet dana i vratili smo je nazad u Zemunsku zbog gusenja.Deset doktora nam je reklo isto da treba da se operise.Da ne navodim sada koji sve.Da li zna neko da li u Kamenici moze da se plati operacija ili bilo gde drugo?Hvala
 
Iimao sam i ja baku koju takodje nisu hteli da operisu. Nadjem ja vezu i pravo kod sefa aneseziologije . Covek me ljubazno primi i poce: Tvoja baka meni nije nista nazao uradila , pa sto bas ja da je ubijem. Ja mogu da je uspavam, ali ne mogu posle da je probudim.
Tako mi je lepo i suruvo objasnio zasto nece da je operisu, ali to je zivot. Zivela je jos 3-4 godine bez operacije i umrla u 88. god. Ipak je imala dug zivot.

Verovatno je njena dijagnoza bila bolja.Mojoj baki treba da se zameni aortna valvula i ugradi baj pas.Inace je zapusena 95%...Mnogo mi znaci sto sa ljudima ovako komuniciram.HVALA:(
 
Tanja i Dana,ја сам оперисам у Каменици,морате бити оптимисти а не песимисти,биће све ОК све ће проћи у наљбојем реду
 

Back
Top