Operacija srca

Dr Mićović je stvarno izuzetan čovek i talentovan hirurg. Ali ima jedna stvar koju većina pacijenata zaboravlja, a to je da se seti i dr Miše Jovića, anesteziologa. I on je vrlo bitan i njih dvojica su sjajan, sjajan tim.
.
Potpuno se slazem sa konstatacijom. Gledao sam emisiju Mire Adanja-Polak o operaciji srca u Klinickom centru (prof.Ristic)i prikazali su pod kojim ponizavajucim uslovima rade, izmedju ostalih i anesteziolog, cuci iza pacijenta. To samo moze kod nas. Predpostavljam, da vecina pacijenata i ne zna, ko je bio ansteziolog na njihovoj operaciji, a sto je mozda jednako vazno kao i ko ih je operisao.
Sanjka, nista ne krijem. Imam tegobe, povisen pritisak, ponekad aritmije i zato sam dosao na forum Operacija srca i odusevio se sa svima vama. Sada, svaki dan, prvo procitam vas forum, pa onda idem dalje.Veliki pozdrav svima:lol:
 
Sorry,sorry,sorry!:dash: I jos jednom-zao mi je zaista ako je ispalo tako ruzno.Uf, vratila sam se da citam sta sam pisala i jeste malo vise bljak.Jos jednom se izvinjavam baki-caki. Nije mi bila namera, mislila sam ako moze neko nesto da pomogne,meni je ovaj forum bio spas uoci operacije, a i sad, kad me uhvate post-operativne muke prikucam se na stolicu i krenem sve od prve strane i bude mi lakse.Ova dva dana samo to i radim, da nije forumasa i njihovih iskustava/sad mi je posebno drag onaj deo gde malkice kukaju i mspopovic i Kaja, pa pomalo i tajmasha/,verujem da bi ovi moji po kuci bili znatno ugrozeniji.Bas sam imala i boljih a i pametnijih dana. Veliki pozdrav +:zag:
 
Potpuno ste u pravu, cak smo o tome i pricali pred samu operaciju,da nije anesteziologa sav rad hirurga ne bi vredeo.A inace o anesteziolozima se malo zna i malo ih se ko seti i pre i posle. Mislim da bi bilo u redu da se na otpusnoj listi pored svih potpisanih nadju i njihova imena, da covek zna ko ga je ipak bezbedno preveo u ovaj svet. Prosle godine sam imala drugu operaciju/nema veze ni sa srcem ni sa Dedinjem/ i znam da mi je jedini trenutak mira u celom paklu kroz koji sam prosla, priustio upravo anesteziolog. Bila je zena i stavila je svoje ruke na moje lice i rekla da ce sve da bude u redu. I tog trenutka sam pocela da se nadam. I kad je sve proslo i ja probala da je nadjem, pa da kazem da nije bilo ni malo lako.
Nadovezala bih na ovo jos koju rec o "nasoj" bolnici. Kad se ispostavilo da moram na operaciju, normalno,krene cela porodica u niskom startu da juri veze i vezice. I dodjemo mi do-bas- veze na k.c. I odem ja. I nista mi se ne dopadne tamo, a eho mi zakazu (donela ja u boji:) i lepo se vidi koliko se krvi vraca u pretkomoru i koliko se prosirila i da je MR3+)tek za septembar. I lepo ja uzmem uput za Dedinje, gde bas nikog ne poznajem i gde mi se sve svidi.Od onog parkica kad stizes,preko sestara na salterima koje su toliko strpljive i ljubazne,cistoce,servirki, ma svega.U sustini, kad sve prodje i probas da saberes utiske,sve je- kao da nije u Srbiji. I tako evo ja sedim i kuckam i gajim m o j e zaliske i nadam se brzom oporavku. Da nije tih ljudi tamo moje srce bi do septembra verovatno bilo uvecano jos 2x, jer je naglo krenulo da propada, bilo bi kao i Kaji sa vodom a o aritmijama i da ne govorim. Svi u toj bolnici spadaju u vrh moderne medicine,potpuno druga skola.Koliko sam shvatila njima je cilj da poprave dok je vreme, ne cekaju da covek dodje do lipsavanja pa onda mu druge nema do operacije pa ako prezivi - jupii! O ljudskosti smo vec pricali.Tako da 10+ svima na Dedinju.:heart:
 
Evo mene opet. Citam ove hvalospeve o Dedinju, Sanjkini, mspopovicevi, Tajamasini i nije mi jasno da to niko nigde ne pominje, ni u novinama ni na TV. Zaista je tuzno da se niko od novinara ne seti toga. Da nisam citao ovaj forum, ne bih ni znao kakve vrhunske strucnjake imamo. Malo sam istrazivao i saznao da je drBojic pravio kliniku po uzoru na Hjuston i u tome je potpuno uspeo. Zaposljavao je samo super strucni kadar, koji se stalno usavrsava. Steta, sto se ne gradi vise bolnica i to je tipicno za nas.
 
Baš je živa istina da bi i anesteziolozi trebali da dobiju malo slave.
Meni su stalno govorili da je najveći problem pri operaciji srca upravo anestezija, pa onda, kao, buđenje je strašno - te povraćaš te svašta tamo.... A upravo je suprotno! Mene su sestre uspavale još u nekom predsoblju pa ni salu ni lekare nisam videla, a probudila sam se bez ikakvih problema. Doduše bila sam strašno žedna a i ona cev u grlu me je grebala pa mi je sestra dala malo vode. Ja popijem ko smuk i povratim. Onda tražim još i ona mi da, ali kaže da samo ovlažim grlo. Ja opet sve posrčem i povratim! Bilo mi je žao zbog sestre, ali meni je ono malo vode prosto vratilo život, a nisam ni imala mučninu, nego onako, samo izašlo. To mi se dešavalo i par meseci posle pa znači da anestezija nije imala ništa s time. Kad bih samo znala ko je bio moj anesteziolog, ako ništa drugo, otišla bih da mu se zahvalim i da mu kažem kako je sjajno odradio posao. Svako voli da zna kakav je rezultat njegovog truda, a pohvale nikad nisu štetne!
 
Aaaaaa ne, grešiš, nemam više! Moje srce se jako smanjilo a bila sam žena ogrooomnog srca (ali bukvalno) :mrgreen:
Odem ja na kontrolu kod hirurga, pitam da li me se seća, a on kaže: "Naravno - vi ste ona najveća valvula koju smo ugradii 2007!" :hahaha:
Eto kako nas pamte, nismo ni lik ni ličnost, nego atrakcija. Kao tele sa dve glave!
 
Poslednja izmena:
Kajo, u pitanju je verovatno profesionalna deformacija. Drago mi je da ti je srce sada ok, a ti si bila uvek optimista i zato ti se desavaju pozitivne stvari, doduse ne odmah ali na kraju i to je vazno. Citao sam sve sto si pisala na forumu, zaista si hrabra zena.Pozdrav:D
 
Baš je živa istina da bi i anesteziolozi trebali da dobiju malo slave.
Meni su stalno govorili da je najveći problem pri operaciji srca upravo anestezija, pa onda, kao, buđenje je strašno - te povraćaš te svašta tamo.... A upravo je suprotno! Mene su sestre uspavale još u nekom predsoblju pa ni salu ni lekare nisam videla, a probudila sam se bez ikakvih problema. Doduše bila sam strašno žedna a i ona cev u grlu me je grebala pa mi je sestra dala malo vode. Ja popijem ko smuk i povratim. Onda tražim još i ona mi da, ali kaže da samo ovlažim grlo. Ja opet sve posrčem i povratim! Bilo mi je žao zbog sestre, ali meni je ono malo vode prosto vratilo život, a nisam ni imala mučninu, nego onako, samo izašlo. To mi se dešavalo i par meseci posle pa znači da anestezija nije imala ništa s time. Kad bih samo znala ko je bio moj anesteziolog, ako ništa drugo, otišla bih da mu se zahvalim i da mu kažem kako je sjajno odradio posao. Svako voli da zna kakav je rezultat njegovog truda, a pohvale nikad nisu štetne!

:sad2:
 
Zaboravila sam nešto da vam ispričam.
Pre nekoliko dana su me zvali sa Kliničkog centra i to sa odeljenja za ultrazvuk. Ja sam kod njih imala ultrazvuk još 2006, ali pošto sam svugde čudo neviđeno (prilikom pregleda su se okupili i profesori i studenti da vide redak slučaj), hteli su da saznaju kako sam sad. Rade neko istraživanje pa ih zanima da li je operacija jedina opcija. Pitali su da li sam operisana, kako mi je sad, kakva je krvna slika itd., a ja sam ih uputila i na ovaj forum gde ima još takvih kao ja pa mogu da dobiju prilično objektivnu sliku i mnogo informacija.
Nadam se da nemate ništa protiv...
 
Ljudi molim za pomoc. Svi imate iskustva, jeste da su razlicite operacije u pitanju ali sve su na srcu.Iscitavala sam sve od prve strane foruma i znam da je svako imao neki problem posle.Ovo sto mi se desava je kombinacija svakog od vas pomalo.
Operacija bila pre 22 dana,kuci sam pustena 6-og i bilo mi je skroz dobro. Onda krece prica sa lekovima koji mi ne odgovaraju, promena istih i kao da je malo bolje. Znam da nikome nije dobro po ovim temperaturama, srcanim posebno,ali ja bauljam.Pritisak mi je hronicno83-85/63-66,puls izmedju88-110,a srce mi udara u grlu i glavi,lepo mi glava poskakuje po jastuku.Bol iz grudnog kosa mi ide u obe ruke a promena iz lezeceg u sedeci polozaj mi je vrlo bljak, da ne pricam o cucanju i sl.Kad lezim sve se ublazi i ako mirujem ceo dan, sutradan je bolje. Danas malo manje svega ovog, juce sam ceo dan provela prakticno u krevetu,predhodni dani -uglavnom isto.Da li je ovo normalno?Da li samo treba vreme da sve zaraste i vrati se u normalu i ako jeste koliko vremena treba do bar nekog oporavka?Ili treba panicno da jurnem na Dedinje?
Danima vec citam sve sto ste pisali i znam da treba vreme,ali koliko?Ako treba da lezim, pa lezacu i setacu samo malo uvece,ali niko nigde ne kaze nista o pranju sudova, kuvanju i tako tim obicnim normalnim svakidasnjim,desavanjima.Pranju kose na primer sopstvenim rukama ili ce izgleda naredna dva meseca neko od ukucana to da mi radi?
P.S.za mspopovic-a:mozda mi samo treba onaj Vas kardiolog da bi mi odredio pravu terapiju, pa da ne bih zvala svaku mogucu ordinaciju u Bg a ne smemo nikog da reklamiramo, posaljite mi molim Vas pp:heart:
 
Poslednja izmena:
Sanjka, polako, biće bolje. Nešto sigurno fali u terapiji i to treba menjati. Poslao sam ti kontakt na pp. Neki pacijenti, ili bolje reći kolege koje ja znam, žalili su se na bolove kao ti. Znači, strpi se. Pranje kose nije baš jednostavan proces ako ne sediš, pa nek ti neko pomogne. Za ustajanje iz kreveta, biće bljak još jedno 20 tak dana, namesti neki remen kao u bolnici, da se prihvatiš. Ako ti prija da ležiš leži, ali mislim da moraš da ustaješ bar koliko da prođeš kroz kuću, pa se vrati u krevet. Po ovom vremenu baš da ideš napolje, mislim da je veća šteta nego korist. Hajde samo hrabro, biće bolje, i sad je dobro samo malo da ti naštimuju terapiju.
 
Sanjka, polako, biće bolje. Nešto sigurno fali u terapiji i to treba menjati. Poslao sam ti kontakt na pp. Neki pacijenti, ili bolje reći kolege koje ja znam, žalili su se na bolove kao ti. Znači, strpi se. Pranje kose nije baš jednostavan proces ako ne sediš, pa nek ti neko pomogne. Za ustajanje iz kreveta, biće bljak još jedno 20 tak dana, namesti neki remen kao u bolnici, da se prihvatiš. Ako ti prija da ležiš leži, ali mislim da moraš da ustaješ bar koliko da prođeš kroz kuću, pa se vrati u krevet. Po ovom vremenu baš da ideš napolje, mislim da je veća šteta nego korist. Hajde samo hrabro, biće bolje, i sad je dobro samo malo da ti naštimuju terapiju.

Složićeš se da tzv. štimnje terapije treba da obavi njen kardiolog, a ne ti?:confused:
 
Prvo:hvala mspopovic za konkretne savete, za ohrabrenje,za pp, ma za sve:heart::heart::heart:

Drugo:hvala i analiticaru za zabrinutost za zdravlje svih nas, ali mspopovic nije dao terapiju vec misljenje da nije odgovarajuca,sa cim se potpuno slazem /nije bas normalno da dodjem sa op.kuci i potpuno suvislo funkcionisem, hodam i komuniciram,a petnaest dana kasnije mi treba pomoc za sve/ A kampujuci na ovom forumu shvatila sam da je svako od nas imao neka pomracenja u oporavku i da je jedini lek-pravi lek,tj.pravi,strucan kardiolog koji ce pronaci pravi lek i pravu kolicinu za tebe. I to je savet koji sam dobila od mspopovica.To je bilo to, cisto da ne bude nejasnoca.
I jos:mnogo znaci utesna rec od "srcanih"kolega.
 
Prvo:hvala mspopovic za konkretne savete, za ohrabrenje,za pp, ma za sve:heart::heart::heart:

Drugo:hvala i analiticaru za zabrinutost za zdravlje svih nas, ali mspopovic nije dao terapiju vec misljenje da nije odgovarajuca,sa cim se potpuno slazem /nije bas normalno da dodjem sa op.kuci i potpuno suvislo funkcionisem, hodam i komuniciram,a petnaest dana kasnije mi treba pomoc za sve/ A kampujuci na ovom forumu shvatila sam da je svako od nas imao neka pomracenja u oporavku i da je jedini lek-pravi lek,tj.pravi,strucan kardiolog koji ce pronaci pravi lek i pravu kolicinu za tebe. I to je savet koji sam dobila od mspopovica.To je bilo to, cisto da ne bude nejasnoca.
I jos:mnogo znaci utesna rec od "srcanih"kolega.

Mislio sam na to da je pravi put taj da se obratite kardiologu, onom koji Vas leči ili nekom drugom, ukoliko Vašim niste zadovoljni..:neutral:
mspopovicu svaka ćast i veliki pozdrav!
 
Pozdrav za novog moderatora:heart:!
Ne treba da brineš, mi smo već stari lavovi a WW i DR su nas dugo posmatrale i nisu nam zaključale temu, pa nećeš morati ni ti.
Koliko sam primetila, pretvorili smo se u grupu za pomoć i podršku (uglavnom moralnu) i niko nikome ne preporučuje terapije.
Bićemo i dalje dobri, ne brini.
 
Pozdrav za novog moderatora:heart:!
Ne treba da brineš, mi smo već stari lavovi a WW i DR su nas dugo posmatrale i nisu nam zaključale temu, pa nećeš morati ni ti.
Koliko sam primetila, pretvorili smo se u grupu za pomoć i podršku (uglavnom moralnu) i niko nikome ne preporučuje terapije.
Bićemo i dalje dobri, ne brini.

:cmok:
To je i cilj ovog foruma! :)
 

Back
Top