Fudbalska mafija

zoki_zm

Početnik
Poruka
16
Коначно је почело да се прича и о фудбалској мафији. Кренуо је инсајдер, ићи ће у неколико епизода, баш ме занима како ће се завршити...
Шта ви очекујете да чујете у емисији? Шта мислите каквог ће ефекта емисија имати?
Ако неко није гледао, ево линк:
 
Nece nista posebno da se desi posle te emisije.
off topic-bilo je ovakvih emisija koje nemaju veze sa fudbalom mnogo,pa lopovi i kriminalci i dalje ti isti setaju slobodno (vecina).
Bili smo svedoci tog vremena i samo ja znam kako sam se osecao u to vreme kada je Zvezda kaskala za Obilicem celo prvenstvo a igrali smo ubedljivo najbolji i najlepsi fudbal (npr.Partizan puko 4:0 a onda se grobari dogovore sa Obilicem u finalu kupa da Obilic da Partizanu kup a za uzvrat bodove da osvoji u medjusobnom duelu Obilic).
 
Iskreno, baš mi je drago da je priča o fudbalskoj mafiji u Srbiji konačno krenula sa mrtve tačke.
Drago mi je, pošto govorim iz ugla čoveka, čije je porodica mnogo toga preturila preko glave, samo zato što sam voleo da igram fudbal.
Međutim, sreća moja je što je moj otac na vreme uvideo kuda ide sva ta priča, pa me je na vreme istrgao iz kandži jedne neobrazovane, pohlepne bitange.
Nadam se, i očekujem da će u narednim epizodama emisije biti bar malo obrađena tema vezana za odnose menadžer -igrač. Mislim da odnose u samom početku saradnje.
Npr. Ko je danas sve menadžer, šta sve igrač sme, šta ne sme, da li se svesno ili nesvesno uvlači u tu priču, šta se dešava kad se igrač povredi, ili jednostavno odbije saradnju, ucene, pretnje i mnogo toga još...
Neverovatno, ali istinito, oni Vašom sudbinom, Vašim životom, bukvalno upravljaju kao da ste neko akcionarsko društvo, pa neko na Vas polaže 30% prava, neko 15% i sl.
Nadam se da će novinarka skupiti hrabrost i izneti neke poražavajuće činjenice na videlo. Za ovu prvu epizodu, svaka joj čast!!!!
E, sad.... da li će se nešto konkretno uraditi po tom pitanju... da li će reagovati pravosudni organi i slično.... sumnjam, pa za osam godina, koliko je proslo od promena, ostala je ista priča, samo su drugi akteri u glavnim ulogama. Sve je to Miljanova škola.
Voleo bih da se u ovoj emisiji potvrdi ona čuvena priča, da li je istina da je Rambo Petković odbio da da 100.000 maraka Miljaniću ili Bati Bulatoviću za nastup na SP ili EP.

Iskreno, malo mi je sumnjiva ona priča Lenarta Johansona, deluje mi kao izvučena iz konteksta, nisam čuo pitanje koje je novinar postavio, odnosno, da se ispravim, nisam čuo da mu je novinar direktno, tokom razgovora postavio pitanje: "da li je istina da je Arkan hteo da Vas ubije?" A nisam ni čuo da je g-din Johanson spomenuo Arkana tokom svog izlaganja.
Toliko...
 
Nadam se da će novinarka skupiti hrabrost i izneti neke poražavajuće činjenice na videlo.

Ово и мене интересује. Да ли ће и даље да причају о покојним људима или ће мало да се позабаве садашношћу?
Што се тиче односа играч-менаџер, то је само споменуто, али верујем да ће о томе бити више приче.Опет, не знам да ли ће имати храбрости да нападну директно некога или ће наставити да млате празну сламу... Све у свему требало нам је овако нешто да се бар мало освестимо и погледамо реално наш фудбал.
 
Mislim da isto malo preteruju.

Recimo, ima onaj deo gde Sasa Markovic prica kako su mu trazili pare da igra u reprezentaciji.

U to vreme za reprezentaciju su igrali Jokanovic, Mihajlovic, Mijatovic, Savicevic, Piksi, Milosevic, Jugovic ... Svi oni su bili velike zvezde koji su se proslavili u svojim klubovima, ne u reprezentaciji. Zasto bi onda placali da bi igrali u reprezentaciji?
 
Mislim da isto malo preteruju.

Recimo, ima onaj deo gde Sasa Markovic prica kako su mu trazili pare da igra u reprezentaciji.

U to vreme za reprezentaciju su igrali Jokanovic, Mihajlovic, Mijatovic, Savicevic, Piksi, Milosevic, Jugovic ... Svi oni su bili velike zvezde koji su se proslavili u svojim klubovima, ne u reprezentaciji. Zasto bi onda placali da bi igrali u reprezentaciji?

Oni verovatno nisu placali. A od njega su trazili bas zato sto nije bio velika zvezda kao oni koje si nabrojao.
 
Mislim da isto malo preteruju.

Recimo, ima onaj deo gde Sasa Markovic prica kako su mu trazili pare da igra u reprezentaciji.

U to vreme za reprezentaciju su igrali Jokanovic, Mihajlovic, Mijatovic, Savicevic, Piksi, Milosevic, Jugovic ... Svi oni su bili velike zvezde koji su se proslavili u svojim klubovima, ne u reprezentaciji. Zasto bi onda placali da bi igrali u reprezentaciji?

Oni verovatno nisu placali. A od njega su trazili bas zato sto nije bio velika zvezda kao oni koje si nabrojao.

Управо тако, они нису плаћали јер су сви већ играли у иностранству. Њега су хтели да гурну у репрезентацију да би могли да зараде од његовог трансфера.
 
Вецерас ишла нова епизода... Кад слушам ово, просто се осећам јадно што сам се нервирао онолике године... Јад и беда
 
Ja nisam gledao ovu drugu epizodu...Ima li link na tube ili jos nije izbacen?


S obzirom da je juce bila druga epizoda evo do sada je 11.148 ljudi pogledalo epizodu preko youtube,a i Ratko Buturovic predsednik FK.Vojvodine je uhapsen sa jos par sudija
zbog namestanja utakmica i to bas kada je poceo da se emituje Insajder...slucajnost ili ne ??? ... u svakom slucaju ova emisija ima svoju tezinu.
 
Vecerasnje hapsenje Bate Buturovica pomalo mi smesno iz vise razloga koje cu vam predociti a ujedno zelio bi da cujem i par vasih misljenja o ovome...Smesna jer
1. On je kap u moru pored : Miljanica(veliki don) ,Terzic, Dzajic, Zecevic,Stojkovic,Micunovic,Bulic,Curkovic

2.Tek dve godine je u fudbalu i vec je osumljicen za namestanje jedne utakmice)) Koliko su ih namestili ovi gore za ove sve godine?


3.Mislim da je ovo samo predizborno kupljenje poena jer se neko dosetio dok je ministar u bolnici hajde da napravimo kampanju ...

4. Cim se spomene Terzic koliki je mafijas ili da nesto ne stima u reprezentaciji poput nama nazalost poznatih neuspeha , odmah se neko uhapsi(setimo se spektakularnog hapsenja onih pacenika u C.Zvezdi i kad se malo smirilo ujeo vuk magarca a sad je Terzic i ekipa spomenuta u Insajderu e hajde opet nekog ko nije toliko bitan kao oni uhapsiti i voditi frku oko njega

5. Mislim da je najsmesnije od svega sto ce se zavrsiti na Bati a niko nece pitati sta je sa mafijasima koji su najodgovorniji za sve sto se dogadja god nas u FSS, a to su : Miljanic(veliki don) Terzic, Dzajic, Zecevic,Stojkovic,Micunovic,Bulic,Curkovic
Dokle ce narod Srbije da cuti i da nas prave somovima???
 
Да се разумемо, није он наиван. То што се о њему мало прича, не значи да је већи мафијаш од ових горе поменутих. Њему би требало да се суди за много озбиљније ствари од намештања утакмица, али то није тема овде.
Има још много озбиљних (ако не и озбиљнијих) криминалаца у фудбалу од ових које је дел бој поменуо. Видећемо шта ће даље да се догађа...
 
Dosije o mućkama u Partizanu čami u fioci


Izveštaj o finansijskim malverzacijama u FK Partizanu, koji je posle oktobarskih promena sačinjen u Republičkoj upravi javnih prihoda, još čami u fioci. Njegovo obelodanjivanje stopirali su čelnici "crno-belih" preko svojih uticajnih političkih veza i tako sprečili izvođenje krivaca pred lice pravde, saznaje "Blic nedelje".

Nalog za formiranje dosijea o kriminalnim radnjama u ovom beogradskom klubu izdao je tadašnji direktor Republičke uprave Aleksandar Radović i formirao poseban tim koji je radio na ovom slučaju. Prikupljena dokumentacija je, između ostalog, pokazivala da je neplaćanjem poreza za transfer fudbalera u inostrane klubove država oštećena za velike iznose i da su milioni deviznog novca završili u privatnim džepovima.

- Kada je Radović upoznao sadržinu materijala, rekao je da mahinacije nekih rukovodećih ljudi u Partizanu spadaju među 200 najvećih zloupotreba u Srbiji - kaže za "Blic nedelje" Slobodan Milosavljević, autor knjige "Najveće mućke čelnika FK ‘Partizan’ u poslednjoj deceniji", koja je sredinom devedesetih izazvala veliku buru u javnosti.

Radovićeva ekipa došla je do papira ne samo o lažiranju ugovora o transferu igrača, već i o utakmicama Partizana u evropskim takmičenjima.

Na osnovu izjave i dokumentacije koje je Milosavljević prezentirao, Radovićeva ekipa je proveravala račune u inostranim bankama, na koje je, kako se sumnjalo, skrivan novac. Tako se došlo do podatka da su pojedini čelnici Partizana od 1986. do 1995. mahinacijama u raznim poslovima prisvojili oko osam miliona maraka. Naravno, na ovaj iznos nikada nije plaćen porez.

Zloupotreba nije bilo samo prilikom prodaje igrača u inostranstvo, već i kada su dovođena pojačanja iz domaćih klubova. Jedan od takvih primera je, po kazivanju Milosavljevića, prelazak jednog tadašnjeg omladinskog reprezentativca iz podgoričke Budućnosti u Partizan.

- Dok sam bio na službenom putu u Podgorici, taj igrač mi se sam ponudio i rekao da bi u Partizan došao ako bi mu dali 40.000 maraka i garsonjeru na korišćenje. Posle dvomesečnih pregovora ugovoren je transfer od milion maraka. Kada je došao na stadion JNA, rekao mi je da mu je isplaćeno samo 200.000 maraka. Na moje pitanje gde su ostale pare, odgovorio je "ne znam" - priča Milosavljević.

Generalni sekretar Budućnosti u to vreme je bio Branko Bulatović, koji je ostao zapamćen i po tome što je sudiju iz Kragujevca pretukao u tunelu na podgoričkom stadionu. Inače u pregovorima o prelasku Mijatovića, sa Partizanove strane su učestvovali generalni sekretar Žarko Zečević i Obrad Malović, član Izvršnog odbora kluba, čija je rođaka ubrzo posle toga postala sekretarica u klubu.

Kriminalno ponašanje nije se završavalo samo na finansijskim malverzacijama. Partizan nije bio jedini klub koji je koristio usluge ljudi poznatih kao "batinaši" i "pištoljaši", od kojih su neki bili poznati u beogradskom podzemlju.

- "Batinaši" su stupali na scenu kada je trebalo da nekog igrača "ubede" da ode iz kluba pod uslovima koji su diktirali ljudi iz rukovodstva. Gledao sam kako dvojica takvih momaka šamaraju jednog napadača Partizana pred njegov izlazak na trening. Taj igrač je ubrzo napustio klub, iako je to bilo na njegovu štetu - objašnjava Milosavljević.

"Pištoljaši" su korišćeni za pritisak na sudije, kada rezultat u prvom poluvremenu nije odgovarao domaćoj ekipi. Dok su ih kao "službena lica" sprovodili do svlačionice, u tunelu su im stavljali u leđa cev "utoke" i davali instrukcije za suđenje u nastavku utakmice.

Kupovanje sudija

Uz plaćanje troškova boravka i puta, za podmićivanje sudija su najčešće korišćene zaključnice, odnosno ugovori o kupoprodaji robe. Pošto su sudije bile uglavnom trgovački putnici ili predstavnici firmi, rukovodeći ljudi velikih preduzeća, kao članovi uprave klubova, sa njima su sklapali ugovore o kupoprodaji koji su "deliocima pravde" omogućavali velike zarade.

- Ugovori su popunjavani pre meča, obično na nekoj večeri, a zaključivani posle završene utakmice. Međutim, ugovor je overavan samo u slučajevima kada je sudija nekom svojom odlukom doprineo pobedi tima. U suprotnom, njegova realizacija pomerana je za neku drugu priliku - objašnjava Milosavljević.

Pretnje i policijski pritvor

Posle objavljivanja knjige, Milosavljević je bio izložen strašnim šikaniranjima i pritiscima. Pozvan je i u beogradski SUP, gde je posle informativnog razgovora zadržan tri dana. Nisu izostale ni pretnje.

- Obratio sam se generalnom sekretaru Saveza Branku Bulatoviću, ispričao mu sve što znam o lažiranju utakmice s Romom i ponudio sam mu svoju knjigu. Na moje veliko zaprepašćenje, Bulatović mi je rekao: "Nema potrebe da uzimam tvoju knjigu i izjavu. Pazi samo da te ne pojede pomrčina." A jedan tadašnji visoki funkcioner MUP-a, blizak ljudima iz vrha Partizana, pitao je: "Da li treba da ga uklonimo?" - iznosi Milosavljević
 
Nece nista posebno da se desi posle te emisije.
off topic-bilo je ovakvih emisija koje nemaju veze sa fudbalom mnogo,pa lopovi i kriminalci i dalje ti isti setaju slobodno (vecina).
Bili smo svedoci tog vremena i samo ja znam kako sam se osecao u to vreme kada je Zvezda kaskala za Obilicem celo prvenstvo a igrali smo ubedljivo najbolji i najlepsi fudbal (npr.Partizan puko 4:0 a onda se grobari dogovore sa Obilicem u finalu kupa da Obilic da Partizanu kup a za uzvrat bodove da osvoji u medjusobnom duelu Obilic).

Kako te nije sramota da tako pricas, a bilo ti je lepo kada je Arkan namestao utakmice za klub za koji ti navijas. O tome nista ne kazes i kada je usao u svlacionicu sa torbom punom para?! Zasto nisi o tome nesto napisao i da te podsetim tada su gore pomenuti koji su uhapseni bili na celu tog kluba!
Svi pricate o Arkanu i Obilicu, a zasto niko ne spomene Mirka Marijanovica dok je bio na celu Partizana,zasto ne spomenete to da se znalo da kada neki klub koji igra protiv Partizana, a sudi Dejan Delevic se znalo da je Partizan unapred pobedio, zasto ne pricate o namestanju utakmica dok je Slavoljub Muslin bio trener Zvezde, zasto niko ne spominje da je Partizan 2 puta pobedio Milicionar jednom u 97 minutu iz penala, a drugi put u 104 iz igre?! Ne vama je svima lakse da pljujete po Obilicu i Arkanu jer je to bilo tako ocigledno, a ovo gore navedeno i jos 1000 stvari nije!
 
Ma i ta emisija insajder je tesko njesra.U principu iza te emisije sigurno stoji drzavna bezbednost ili neka slicna sluzba.Mislim boli koga ona stvar da tamo nekoj kravetini prica takve stvari plus ko im garantuje bezbednost posle toga....ta novinarka ili B92 ;)
Takodje zanimljivo je i momenat kada su pustili taj insajder i kada su poceli da hapse bas kada je u Srbiji opet veliko njesra oko tog Kosova i jos nekih tema pa sada ajde malo da narod razbija glavu sa Dzajicem.
A pazi i to ide emisija i onda kao hapse.Ispada da panduri pojma nista nemaju i da im je emisija insajder otvorila oci hahaaa! Tuga.
Takodje dosta toga i dalje nije spomenuto u tom insajderu ali dobro ajde ima jos epizoda pa ajde videcemo.Ovo do sada sto je bilo manje vise vecina ljudi vec i zna. Takodje videcemo da li ce murija hapsiti i u FK Partizanu posto je tek tu zestoka mafija.Ovaj Dzajic i Cvetkovic su mala deca za Zeku i jos par njih iz FK Partizan.Ali eto Zeka i Bjeka nisu u zemlji.Bas cudno. Bice kao i sa ostalom mafijom onom putnom,stecajnom...itd tj oni koji su najvece zverke nece biti uhapseni.
Dobro ovaj Buturovic je mafijas na kvadrat ali pazite za sta je on optuzen to je smejurija.Pa to za sta je optuzen mu je verovatno najmanji prekrsaj u zivotu koji je napravio a ima ih milion.

Inace ja sam pricao o ovemo jos odavno pa me neki zaludjeni pasionirani navijaci napadali i banovali ovde.Pa jasno je da od raspada SFRJ mozda je jedno ili eventualno 2 prvenstva mogu okarakterisati kao nesto malo regularnija ostalo ni jedno.Takodje je cinjenica da je Partizan najvise trofeja osvojio od raspada SFRJ a takodje je i cinjenica da je Partizan imao najjacu ekipu oko sebe pa su samim tim oni bili ti koji su vladali.Pa i sam Bjekovic se izlanuo kada je prosle godine izjavio da Partizan gubi zato sto igra regularnije te sezone.Kad bi se ispitalo sta je Partizan radio od te 1992 pa do posle 2000-te ne biste verovali.Naravno Zvezda je zadnjih 3-5 godina uspela da uspostavi tu ravnotezu i cak malo bude mocnija u tome od Partizana a narocito posle odlaska CG posto su grobarski funkcioneri vezani sa crnogorskom mafijom.
Nego mozda nije lose sto je vlast krenulo od najvecih...Vojvodina,Zvezda jos treba taj Partizan da posete( ali Partizan je krupan zalogaj posto je tu malo veca mafija) i naravno FSS treba ocistiti od onog matorog lopova Miljanica pa na dalje a onda preci i na ove manje klubove gde je takodje sve sama mafija.
 

Back
Top