Karlos Kastaneda
Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Karlos Kastaneda

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.01.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Karlos Kastaneda

nadam se da u ovom forumu svi čitamo po nešto.
    kako vam se dopada don huan.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.01.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: karlos kastanjeda

ja jos ne verujem da niko nije citao kastanjedu......pa sta onda citate

Zainteresovan član Ilija_The_Clairvoyant (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    45

Nije ti ovo neshto super posecen forum...Kastaneda je ok,ali ga svrstavaju u new age,zato sto ga ne priznaje akademska zajednica,is te price sada gutam Rexa Sajksa,koji je prakticniji.

Zainteresovan član Ceka92 (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2007.
    Reputaciona moć
    39

Kastaneda je u svojim knjigama napisao i dosta prakticnog,ali na zalost nije uspeo to da priblizi obicnom coveku.Ja praktikujem sve iz njegovih knjiga,i sve sto je napisao ja bih napisala isto,tako da tek kada prozivis te stvari mozes da razumes i slozis se sa svime sto je napisao.Ali,kao sto rekoh,moja jedina zamerka njegovom radu je sto to nije uspeo da priblizi najobicnijem coveku,poput zanatlije,cistaca,pekara,seljaka...u opste nekog ko nije proziveo bilo sta "carobno" a mogao bi da razume njegov rad i krene sa razvojem od nule.Kastaneda je imao Don Juana,obicni ljudi to nemaju.Jer cilj nije da stvari iz knjiga dozivljavam i upraznjavam ja i nekolicina ljudi meni slicnih,vec svi.Mada dobro,u svetu nas ima nekoliko stotina hiljada,sto i nije malo,osim sledbenika Tolteckog ucenja tu su i Tibetanci,cije se ucenje poklapa sa ucenjem Tolteka.Sve ostale religije,pokreti... sadrze i lazi i istine,na zalost.Da,Kastaneda nikako ne spada u new age pokret,pa Tolteci su ziveli 10-12.veka,a Don Juanova loza prenosila je to ucenje neizmenjeno do Kastanede koji je deo ucenja smestio u knjige.
    Poslednji put ažurirao/la Ceka92 : 24.01.2008. u 16:11

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.01.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Ceka92 Pogledaj poruku
    Kastaneda je u svojim knjigama napisao i dosta prakticnog,ali na zalost nije uspeo to da priblizi obicnom coveku.Ja praktikujem sve iz njegovih knjiga,i sve sto je napisao ja bih napisala isto,tako da tek kada prozivis te stvari mozes da razumes i slozis se sa svime sto je napisao.Ali,kao sto rekoh,moja jedina zamerka njegovom radu je sto to nije uspeo da priblizi najobicnijem coveku,poput zanatlije,cistaca,pekara,seljaka...u opste nekog ko nije proziveo bilo sta "carobno" a mogao bi da razume njegov rad i krene sa razvojem od nule.Kastaneda je imao Don Juana,obicni ljudi to nemaju.Jer cilj nije da stvari iz knjiga dozivljavam i upraznjavam ja i nekolicina ljudi meni slicnih,vec svi.Mada dobro,u svetu nas ima nekoliko stotina hiljada,sto i nije malo,osim sledbenika Tolteckog ucenja tu su i Tibetanci,cije se ucenje poklapa sa ucenjem Tolteka.Sve ostale religije,pokreti... sadrze i lazi i istine,na zalost.Da,Kastaneda nikako ne spada u new age pokret,pa Tolteci su ziveli 10-12.veka,a Don Juanova loza prenosila je to ucenje neizmenjeno do Kastanede koji je deo ucenja smestio u knjige.
    ja mislim da su te knjige divne i iako imam 15 godina razumem ih u potpunosti veom su interesantne i mislim da bi svako trebao da ih procita

Poznat VisionOfDisorder (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Citat Original postavio Ceka92 Pogledaj poruku
    ....Ja praktikujem sve iz njegovih knjiga.....
    Meskalin, pejotl, tatula? Znam za ovo poslednje mada ne znam gde da berem.

Vazi.. javi mi gde to da nadjem usput ako te ne mrzi.
    I got it 'cause I always took the long way home...

Zainteresovan član SoBlue (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Omiljeno štivo modernih narkomana. Mislim da se ljudi čitajući njega savim pogrešno previše užive. Treba ga čitati sa distance. Kao i sve uostalom...

Veoma poznat gazela (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    144

U tradiciji je Indijanaca da koriste halucinogene biljke da bi obavljali odredjene magijske rituale. Medjutim, oni znaju kako da ih koriste u kojoj kolicini i kako da kontrolisu efekte halucinogenih biljaka. Prema tome to nema veze sa modernim narkomanima.
    Karlos Kastaneda je opisivao svoja iskustva. Malo je ljudi koje Indijanci pristanu da poducavaju.
    Njegove knjige treba da citaju samo osobe poptuno otvorene svesti, kako bi ih pravilno razumele.

Iskusan quentin (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    428

Neki kritičari Kastanedine knjige smatraju fikcijom, jer antropološka kao i druga naučna istraživanja moraju slijediti određeni metod. Ukazuju i na neke kontradikcije u samim knjigama, a i sam autor je govorio da istinitost njegovih otkrića neće biti moguće provjeriti. Ja sam čitao Učenje Don Huana, neki dijelovi su mi bili zanimljivi, ali ne bih to mogao označiti kao fikciju, u značenju beletristike. Moglo bi se reći da se radi o nekoj vrsti spekulativne antroplogije.
    Vidim da ovdje ima dosta njegovih fanova, a pošto je ovo ipak forum o književnosti, bilo bi lijepo da nam neko napiše nešto o uticaju Kastanedinih knjiga na umjetnost, posebno na psihodeliju u književnosti i muzici šezdesetih i sedamdesetih godina.
    Ja se sjećam jednog upečatljivog opisa djelovanja tog kaktusa u Ca. Bluesu M. Oklopdžića.

Zainteresovan član Ilija_The_Clairvoyant (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    45

Ima neke veze,mada mislim da su se ovde oslanjali na ideje John Lilly-ja
    http://www.imdb.com/title/tt0080360/

Učlanjen
    14.08.2007.
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio VisionOfDisorder Pogledaj poruku

Ma ne to! koristim energetsko telo ...Kerol je moja dvojnica,samo sto je ona sanjac,a ja tragac.a kada bih uzela te biljcice to bi me verovatno ubilo ili poslalo ko zna gde.
    I nije fora da uzimas te biljke.Kastaneda je bio najtvrdji medju orasima i Don Huan je morao da ga slomi!Pa ono sto sam ja shvatila za nedelju-dve i pocela da koristim-Kastanedi je trebalo 15 godina,iako je nagual!Tvrd orah,najtvrdji.Znaci,ne uzimaj biljke.A i da ih uzmes,ne verujem da ce ti ista biti,jer je postupak za njihovo pripremanje ogroman...sve biljke mozes naci na izlozbi cveca,a tatulu koju vidis da raste po gradu ili okolini i gde vec-nije to ta vrsta.E da,i ko zna ko je sve dirao biljke na izlozbi cveca,tako dok ih ne uzmes licno iz sopstvenog stanista-nista.A staniste je naravno-Mexico.
    Poslednji put ažurirao/la Ceka92 : 28.01.2008. u 21:20

Učlanjen
    03.09.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio gazela Pogledaj poruku
    U tradiciji je Indijanaca da koriste halucinogene biljke da bi obavljali odredjene magijske rituale. Medjutim, oni znaju kako da ih koriste u kojoj kolicini i kako da kontrolisu efekte halucinogenih biljaka. Prema tome to nema veze sa modernim narkomanima.
    Karlos Kastaneda je opisivao svoja iskustva. Malo je ljudi koje Indijanci pristanu da poducavaju.
    Njegove knjige treba da citaju samo osobe poptuno otvorene svesti, kako bi ih pravilno razumele.
    Nisam ja mislila da on lično ima ikakve veze sa modernim narkomanima, ali nažalost ta knjiga je prečesto dospevala u ruke ljudi ograničenog uma, kojima je potpuno sve jedno šta trpaju u sebe, samo da "radi" i zloupotrebljena je da bi narkosi potkrepljivali svoje uzimanje haluciogenih droga, toliko da je to postala moda...

Učlanjen
    14.08.2007.
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio SoBlue Pogledaj poruku
    Nisam ja mislila da on lično ima ikakve veze sa modernim narkomanima, ali nažalost ta knjiga je prečesto dospevala u ruke ljudi ograničenog uma, kojima je potpuno sve jedno šta trpaju u sebe, samo da "radi" i zloupotrebljena je da bi narkosi potkrepljivali svoje uzimanje haluciogenih droga, toliko da je to postala moda...
    Samo jedna ispravka-ljudi ogranicene svesti.Zapravo,ne svesti.

Učlanjen
    03.09.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Ograničena svest kao posledica ograničenog uma....

Ističe se Mille Dragic (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    64

Татула најчешће расте на ђубришту.
    Један мој другар понукан знатижељом пробао је ту биљку. Имао је извесне апријатности као што су дезорјентисаност и ширење зеница. А кување чаја од мака је посебна прича.
    Тај је волео све да проба.
    Који ретард...а сад је узоран, ожењен, отац женског детета,...ма човек на свом месту.
    Poslednji put ažurirao/la Mille Dragic : 30.01.2008. u 00:05

Zainteresovan član AkoSretnesTerzu (avatar)
    Učlanjen
    06.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Iskreno i prijateljski bih da ti savetujem da se ne igraš sa tatulom jer ona je stara ***** koja sve zna a ništa ne oprašta. Imao sam "sreću" da odmah uzmem veliku dozu (punu šaku semenki) i ono što sam doživeo je "osam sati kvalitetnog programa", halucinacije jedna za drugom su se menjale sa neverovatnim bolovima u kostima i mišićima,
    voda mi je bila gadna a da sam ,na primer, popio čašicu žestokog, bol u ustima i grlu bi me ubio, nisam mogao da pijem ni gaziranu vodu, problem i sa osetljivošću sluzokože su takvi da je problem mokrenje na koje stalno imaš potrebu a ne možeš, jel. Inače, verujem duboko da disciplinovana i posvećena žena bi mogla učiti iz slika koje stvara tatula, za muškarca ne verujem a ni učenje don Huana ne tvrdi drugačije. Tatula je bliža ženama one su verovatno jače i bolje podnose. Veštice su u davna vemena koristile preparate na bazi rastvora tatule u masnoći (legenda kaže od divljeg vepra) ali uz ritual koji podrazumeva disciplinu jer bez toga .
    Ako te namera vodi da eksperimentišeš sa bilo čim, prvo dodaj veliku dozu informacija onda nadji nekog ko će te čuvati i ako kolabriraš (a to od tatule može da se desi) i na kraju krajeva NEMOJ. "Bad copy" ima pesmu "Tatule" a "Dža ili bu" su svojevremeno pevali "Koja je doza dovoljna" oni to svaki na svoj način lepo opisuju poslušaj.
    http://www.youtube.com/watch?v=dtrRCmxR8A4

Početnik
    Učlanjen
    24.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Karlos Kastanjeda

Sta to znaci ne priznaju ga zato sto je new age pisac. Kastaneda je originalan pisac i jedan od malobrojnih foliranata iz te branse. Za mene je Kastaneda ucitelj, saman, onaj koji vidi, sedmi sin, nazovi ga kako hoces. Prvu negovu knjigu sam procitao sa 17 godina i to naravno 'Ucenje Don Huana'. Uspeo je da nas uvede u svet indijanskih samana onako kako to niko nije uradio, kroz prakticnu primenu na sebi i detaljnu analizu dejstva svega toga. Kastaneda je ratnik, on kontrolise svoj Tonal a poznaje i svoj Nagual, on zna svog saveznika i kontrolise snove. Sad posle 10 godina i viseslojnog tumacenja svih njegovih dela usudio sam se da pokusam prakticno ono sto je on pisao, po njegovim upustvima i objasnjenjima. Ne moze se izdvojiti omiljena knjiga od kastanede jer su sve one zajedno jedno veliko ucenje o moci razdeljkeno na lekcije. Necu vam reci jesam li uspeo da upoznam svog saveznika, ili da prekinem unutrasnji dijalog, ali ako stvarno poznajete njegov rad i verujete u ono sto pise, pokusajte sami to da dostignete i videcete da za to nije potreban pejotl ili meskalin vec da je on to koristio samo u pocetku da bi razbio predrasudske barijere realnog sveta, jer ga je Don Huan vodio iza granica realnosti a opet ne dalje od zapostavljene tacke u mozgu koja se nalazi u svakom od nas

Domaćin Urvan Hroboatos (avatar)
    Učlanjen
    26.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    112

Koga zanima cijela priča- stranice njegovih razočaranig sljedbenika.
    Prava enciklopedija:
    http://www.sustainedaction.org/

Primećen član збуњен (avatar)
    Učlanjen
    22.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    39
    Reputaciona moć
    41

Don Huan kaze da oni sto zele takvo ucenje t.j. fanatici su prazne tikve koje se raspadnu prilikom jaceg pritiska. Niko normalan ne zeli takvo ucenje, moze samo da bude odabran od onoga koji "vidi" t.j. nagual i nece moci da se otkaze jer nagual poseduje privlacnu snagu i nacine da ga pridobije.

Nov član
    Učlanjen
    14.01.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Thumbs up Re: Karlos Kastaneda

Put u Ihtlan,je nabojla knjiga od K.Kastanede,ako volite njega a to niste citali obavezno i sto prije,,blago onome ko je nije procitao i ko ce imati sad priliku prvi put da je procita,,,vjerujte u cugu se cita...pozz

Poznat Garwor (avatar)
    Učlanjen
    27.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    121

Podrazumevano Re: Karlos Kastaneda

Procitah i ja nekad davno knjigu dve od Kastanede. Simpaticno. Ali bolje da sam vreme utrosio pijuci pivo, vise bi mi se svest otvorila, a percepcija dostigla nevidjenu rezoluciju.

Slične teme

1. Karlos Kastaneda - ima li ljubitelja?
    Autor gsale u forumu Književnost
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 18.01.2012., 23:52
  2. karlos kastanjeda
    Autor radio mileva u forumu Muzika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.01.2008., 21:15
  3. karlos kastaneda
    Autor samouka u forumu Filozofija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 09.09.2006., 13:22
  4. Karlos Kastaneda