Obaveštenja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

MasterYoda

Gost
Poruka
4.275
Ovde neću trenirati strogoću, nisam žandar. Ali, nekoliko pravila mora se poštovati, pa pogledajte pravilnik Krstarice.
Poruke koje liče na spam, a to su skoro sve poruke kraće od dvadesetak reči i sve poruke gde je citat duži od komentara, biće brisane bez ikakve rasprave.
Sve poruke koje su u potpunosti napisane obojenim i/ili podebljanim kao i velikim slovima biće momentalno obrisane. Korisnici koji stalno postuju na taj način biće opomenuti ili banovani. Ti elementi služe za naglašavanje bitnih dijelova teksta a ne za razvijanje vizuelnog pseudoidentiteta.

Otvaranje novih tema.

Prilikom otvaranja nove teme obavezno je iskazati svoje mišljenje, stavove itd. o temi koju pokrećete. Neću dozvoliti teme tipa 'Šta mislite o.....' i slično, ako prvo niste dali barem nekoliko rečenica svog stava o tome.
 
Dodatne napomene.

1. Pošto se na ovom podforumu javljaju članovi, i oni koji veruju i neveruju,
i oni koji znaju i koji neznaju- molim da se održava medju članovima poštovanje.

- Bez nepristojnih izraza. A sa prijatnim rečima da se izražavate, i izražavamo.
- I bez omalovažavanja tudjih ideja, stavova, znanja i verovanja.

2. Pošto je i ovaj deo podforuma namenjen za 'nad' prirodne pojave i misterije..

- Ne morate tražiti za svaku izjavu, ideju ili mišljenje dokaze, da se ne forsiraju postovi samo o dokazima.
- Jer su upravo 'nad' prirodne pojave i misterije teško dokazive, ili čak ne dokazive.

Tolerancija i razumevanje.
========================================
'Čuda se ne dogadjaju u suprotnosti sa prirodom, ona se dogadjaju u suprotnosti sa onim sto je nama poznato kao priroda'.
-------

Razlika izmedju mogućeg i nemogućeg leži u osobinoj ličnoj odluci.
------- Tommy Lasorda

Uništio sam svoga neprijatelja kada sam ga učinio svojim prijateljem.
----- Lincoln

Ljubazne reči mogu biti kratke i lake za reći, ali njihovi odjeci su zaista beskrajni.
------- Mother Theresa

Hvala vam svima za održavanje reda!
Poštovanje! :)
 
Postavljanje velikih tekstova:

Veliki tekstovi koji su preuzeti s drugih lokacija ne smiju se postavljati kao poruke na Krstarica forumu.

Prvo, postavljanje velikih tekstova vlasnici foruma odobravaju samo u veoma izuzetnim prilikama.
Umjesto prenošenja cijelog teksta, napišite svojim riječima kratki sažetak o čemu se radi, i stavite link prema originalnom tekstu.

Drugo, nije korektno prema autorima teksta kopirati i prenijeti ovdje tekst kao da je vaš.
Uz tuđe tekstove treba uvijek navoditi čiji su to tekstovi - ko je autor i gdje se mogu pronaći.
To se odnosi na sve tekstove prenesene s drugih lokacija, kao i na tekstove prepisane iz neke knjige ili časopisa.
 
Zbog učestalih ispada pojedinaca želim da vas sve podsjetim da vam je (a i meni) ovo mjesto ustupljeno, dakle svi smo mi ovdje gosti a ne vlasnici, pa smo obavezni da se ponašamo u skladu s pravilnikom koji su vlasnici donijeli.

Pošto je nekima jako teško da shvate šta to znači, navešću sasvim kratko osnovne stvari:

1. Chat nije dozvoljeno čatovanje u temama, za to postoje posebni mehanizmi a poruke možete razmjenjivati i u profilima
2. Spamovanje se kažnjava po jednim kaznenim bodom za svaku spam poruku.
3. Vreijeđanje ne dolazi u obzir, kao ni provokacije, kao ni odgovori na iste! Moderatori su ti koji će takve stvari kažnjavati, vaše je samo da odgovarajuću poruku prijavite. Ako na vrijeđanje ili provociranje slično reagujete, i vi možete biti kažnjeni.
4. Zloupotreba sistema prijavljivanja tako što isti korisnik više puta prijavi istu poruku automatski se kažnjava.
5. Način rada na forumu 'Natprirodne pojave i misterije' dat u prethodnim porukama u ovoj temi mora se poštovati. Na taj način svima (osim spamera) će biti lakše.

Pa da ne bude nismo znali, nismo bili upozoreni.
 
Poslednja izmena:
Evo da skinemo veo sa te Misterije. U pitanju sam, ni manje, ni vise, nego ja - ArionZeleni.
Moderatorstvo mi je ponudjeno u trenutku kada sam zbog skoro nepodnosljive i neprijatne atmosfere hteo da napustim podforum i odlucio sam da pokusam da pomognem. Imajte strpljenja za mene. Bicu fer-budite fer. Ovde sam zbog istine, bilo da dolazi od najuvazenijih naucnika, bilo od indijanskih vraceva.
 
Pošto je Arion (iz nepoznatih ili možda poznatih razloga) već dugo odsutan, imenovan je novi šerif. Ovog puta radi se o našoj kolegici, Borcu za prava životinja. :lol:

Odoh ja na jedan čaj s rumom. Snijeg nemilosrdno pada već dva dana, i meni se baš ne da da radim.
 
Postovani korisnici, u cilju poboljsanja komunikacije i stvaranja boljeg okruzenja za sve, na ovoj temi ce biti prikazani svi prekrsaji vezani za nepostovanje Pravilnika Foruma Krstarice
( http://pomoc.krstarica.com/223 i http://pomoc.krstarica.com/index.php?action=article&cat_id=012&id=390 ) bilo da se radi o Vasim prijavama ili direktnom radu moderatora na pdf-u. Uvidom u ovu temu moci cete lakse sagledati objektivnost rada svakog moderatora- standard kaznjavanja, te samim tim uticati na povecanje transparentnosti rada pdf-a.

S postovanjem

Vasa Krstarica
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top