Ljudi i muzika...

***Erioda***

Obećava
Poruka
98
Ovako...Chesto se susrecem sa novim ljudima u uzrastu od nekih 15 pa do mozda 25 godina.Kad se upoznajem sa njima drugo pitanje uvek glasi "shta slushash od muzike?"Mislim zar je to bitno, zar nekog ne zanimaju moja interesovanja, shkola, smer, zivot i ostalo...Zar prvi utisak o nekoj osobi mora da ostavi muzika koju slusha...Muzkika nije zivot, nego se slusha za sebe i u formiranju lichnosti tinejdzeri ce promeniti muzichke ukuse, razmishljanja...Zanima me shta ostali misle o tome i da li imaju slichna iskustva:confused:
 
pitacje te i to eventualno :? [smer, shkola i to]
nego jednostavno nemaju shta da te pitaju...ako se potrefi da slushate istu muziku bicje vam lakshe da prichate imacjete vishe tema i to :?
bar ja tako to kontam :p
 
Pa logično je. Na taj način sazna nešto o tebi. Sada, u pravu si u vezi sa tim da će se muzički ukus promeniti, ali i tako govori o fazi u kojoj si. Mislim da je muzika mnogo više od zabave. To šta slušaš govori kakav ti je ukus, trenutno. Takođe koliko si tolerantan-na. Da li si melanholičan tip osobe ili ne. i tako, mnogo toga može da se sazna tim pitanjem. Ali tinejdžeri prvenstveno na taj način traže sebi slične. Sumnjam da se tu radi o dubljim analizama.
 
To se i meni desava.A posebno mi je jadno kada neka lupam moja drugarica pita nekog novog sta slusa,a ova npr. kaze narodnjake,pa se ova odmah:"O,Boze...".Pa sta.Moj brat odvaljuje od narodnjaka,ali oni meni ne smetaju.Slusam drugu vrstu muzike,ali mi nijedna ne smeta,osim RnB.Boze,svi smo mi ljudi...:p
 
To sta slusas mnogo toga govori o tebi!
Bila je pre oko godinu dana tema "Ono si sto slusas" gde je bas bilo reci o tome.
Uglavnom ljudi koji slusaju slicnu muziku imaju slicno misljenje o odredjenim stvarima i onda im je mnogo lakse da pricaju posto imaju o cemu
 
Ovako...Chesto se susrecem sa novim ljudima u uzrastu od nekih 15 pa do mozda 25 godina.Kad se upoznajem sa njima drugo pitanje uvek glasi "shta slushash od muzike?"Mislim zar je to bitno, zar nekog ne zanimaju moja interesovanja, shkola, smer, zivot i ostalo...Zar prvi utisak o nekoj osobi mora da ostavi muzika koju slusha...Muzkika nije zivot, nego se slusha za sebe i u formiranju lichnosti tinejdzeri ce promeniti muzichke ukuse, razmishljanja...Zanima me shta ostali misle o tome i da li imaju slichna iskustva:confused:

Muzika i jeste najveće interesovanje većine ljudi uzrasta koje si pomenula.

Muzika će uticati na tvoje formiranje ličnosti.

Nije sve tako prosto kako ti misliš. Meni je muzika bitna, u tim sam godinama. Neko koga upoznajem ne mora da sluša muziku kao ja, ali ja uvek favorizujem da je to neka muzika koja će mene zainteresovati i da će moja muzika zainteresovati tog koga upoznah jednostavno da možemo da delimo tu strast.

Uostalom, pitanje je vrlo zgodno za probijanje leda, tako da - nastavi da pitaš :D
 
razmisljam da li da se ukljucim u pricu.. s obzirom da nemate pojma.. sasvim logicno pitanje, i meni to nikad nije bilo jasno.. aj, nije nikad, al bre.. o cemu pricate, o kojim godinama, verovatno nemate pojma da i "matori" ljudi postavljaju to isto pitanje, i to bas kao drugo. da ne verujes.. sa takvima nemam sta da pricam, ako mu je to jedino palo na pamet, znaci da je debil, a ako mu je to toliko bitno pa me u startu pita, opet znaci da je debil... ma.. ne znam ni sto sam ovo pisala.. malo sam se iznervirala u gradu (bas zbog tih kretena sto nemaju pametnija posla pa ispituju gluposti) pa eto.. al u pravu sam kako god da okrenes..
 
apsolutno!ja kad se sa nekim upoznam,jedno od prvih pitanja mi je:a sta slusas?po meni,sta neko slusa je koliko sebe postuje...e sad,verovatno ce vecina reci-boze sta ovaj lupa,ali procitaj 2-3 puta,malo skontaj i videces da je tako.
totalno mi je glupo da povezujem godine sa muzikom!to je nebulozno!svakako da se ukus menja sa godinama,ali mozda neko ko slusa rock 'predje; u pop ili sa folka na alternativu ... individualna stvar!
i naravno da pitam 'novog druga' sta je zavrsio,sta studira i ostalo :)
Poz...
 
To je istina, jer muzika je najvaznija stvar u svacijem zivotu. Prvo treba da pitas coveka sta slusa pa tek onda ime, prezime, horoskop, religija, ime roditelja, ime bake, deke, kucnog ljubimca, postara i komsinice. Mama mi je rekla: "Liiizo, ljudi vole muziku, zato i tebe vole." I zato ja volim ljude koji slusaju dobru muziku. 8)
 

Back
Top